A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Bo Polska była 123 lata pod zaborami i była gnębiona przez 3 mocarstwa, w dodatku musiała toczyć walkę z Bolszewikami, powstania śląskie i wielkopolskie, napaść Czechów na Zaolzie i szkodzenie nam później na arenie międzynarodowej. A jak mogliśmy mieć w 1939 roku przyjaciół skoro niemal wszyscy sąsiedzi chcieli likwidacji Polski, tak było odkąd Polska istniała, jest tylko 1 zasada. Polska będzie albo silna, albo wcale jej nie będzie i ta zasada się zawsze sprawdza. Natomiast Polska osiągnęła w XX leciu międzywojennym niesamowity postęp. Mieliśmy wspaniałe osiągnięcia w nauce, wynalazkach i gospodarce, tylko po 123 latch zaborów brakowało pieniędzy na dostateczne uzbrojenie Armii np.
@RobertKoliński - Errata: Oczywiście z PO-PiSowego IPN, bo to przecież ci post-styropianowi czynownicy ręka w rękę i w porozumieniu zafundowali nam tę propagandową, reżimową, haniebną instytucję w Polsce.
@Zen - Hahaha, be-ze-du-ra, jak mawia jeden znany kabareciarz, mój imiennik zresztą - tłumaczyłem już Wam kiedyś ob. Zen na przykładach, jaki to "postęp" i "dobrobyt" fundowała szerokim masom Polek i Polaków ta Wasza mityczna a zacofana, kleszo-arystokratyczna, elitystyczna a zamordystyczna II Rzeczpospolita, ale wciąż jesteście odporni na wiedzę. Nie będę się tu już zatem powtarzał, odsyłam tylko do lektury, np. tej: "Gdy oni się obżerali, pół Polski głodowało. Dlaczego warto odkrywać mroki Dwudziestolecia?" autorstwa Wojciecha Lady - owocnego pogłębiania wiedzy:)
@Kochanowski_wiecznie_żywy - i to tak od lat. .. .
Pewnie, że był postęp ogromny, bo po 123 latach zaborów i po napaści Bolszewików i Czechów na Zaolzie udlao się scalić Polskę z 3 zaborów w 1 kraj ujednolicić system miar i wag wprowadzić jednolitą walutę. Zbudować w kilka lat ogromne zakłady przemysłowe, lotniska, z których wiele działa do dziś, port i miasto Gdynię. Wyprodukowano ponad 5500 samolotów z czego wiele na eksport. Produkowano polskie samochody, które nie ustępowały zachodnim konstrukcjom a czasami je przewyższały jak CWS T1, sokół, LuxSport, Czołg 7tp, Samoloty jak Łoś, RWD, DWL, PWS PZL P11, P24, Szybowce ciężarówki Ursus A, ciągniki artyleryjskie C2P, C4P, C7P. Samochody terenowe pzinż 303,Samolot pasażerski PZl Wicher, P50 Jastrząb, karabin UR, NKM 20 mm peryskop odwracalny Gundlacha, wyrzutnik bomb Świąteckiego zamontowany później w bombowcach Avro Lancaster, to i wiele innych rzeczy opracowali Polacy w II RP.
@Zen - Taki "postęp", że panowie oficyjerowie, klechy i szlachciury się bawiły po Adriach i kupowały wojenny złom (i tak nieprzydatny, jak się niebawem okazało), zaś polskie społeczeństwo, zwłaszcza na wsi, głodowało i chodziło boso - całkiem jak dziś, gdzie PO-PiSowy reżim kupuje wojenny złom od jankeskiego Wielkiego Brata, a na edukację, zdrowie, naukę, opiekę społeczną czy dożywianie dzieci nie ma pieniędzy. Pogratulować priorytetów;
w Polsce niestety Ksiądz, Honor, Ojczyzna.
No i to było państwo rządzone przez Polaków, a nie przez Rosję, jak to miało miejsce od 1944 do 1989 kiedy Polska była pod okupacją radziecką. Dlatego Polacy tak cenią II RP. No i dlatego, że wtedy pod Warszawą Polacy pokonali Rosję bolszewicką. Mój dziadek wtedy najbardziej się cieszył jak były uroczystości z okazji pokonania Bolszewików i z tego jak uciekali spod Warszawy, a Polacy ich gnali i gnali aż do pokoju w 1921. To było Wielkie i Wspaniałe Zwycięstwo. W którym główną rolę odegrali właśnie chłopi i robotnicy, bo oni cenili II RP.
do Kolinski: Takim bełkoczacym i wydajacym sie ze cos wiedza to wystarczy rzucic kawał mieasa na odczepnego na ktorego prymityw sie rzuci. .. włąsnie to zrobiles. .. Gdyby faktycznie tak bylo to kazde media by swobodnie o tym mowily, pis nie zamiatałby tego pod dywan a sld nie zamienialo paru słow w radio. SLD nic kompletnie nie powiedzialo oprocz wywiadu Millera.
Tylko Winnicki, wbij sobie to do łba glosno w sejmie problem wyartykuował!!!! Boże żeby do kolinskiego to dotarlo!!!:)