UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
@kadeet - Typowe rozumowanie fundamentalisty - albo wszystko jest czarne, albo białe, żadnych odcieni pośrednich, żadnej głębszej refleksji. Historia i życie mają jednak to do siebie, że najczęściej ich dominującą barwą jest szarość, często zresztą doprawiona czerwienią robotniczej krwi. Z rzeczy pozytywnych powinniśmy być dumni, ze zdarzeń i osób natomiast, które okryły Polskę i nasz naród hańbą - bynajmniej. Dla przyszłości i zdrowia psychicznego narodu powinniśmy rozliczyć się z tych czarnych kart i niechlubnych historii najpierw sami przed sobą, ale z tym jest właśnie największy problem, bo załgana, post-styropianowa władza idzie od 30 lat w zaparte, z bandytów robiąc bohaterów, zaś opluwając tych, z których powinniśmy (i jesteśmy!) dumni. Lewica tę lekcję odrobiła już dawno, zaszczuwana latami i kłamliwie a propagandowo pomawiana o wszelkie możliwe zbrodnie (Wielki Karol Marks jednym z lepszych przykładów:), bogoojczyźniana prawica natomiast w dalszym ciągu zapiera się zębami i pazurami przed prawdą, łżąc społeczeństwu, kłamiąc wbrew faktom i próbując ogłupiać na swoją modłę kolejne, coraz bardziej niedouczone pokolenia (vide czynownicy reżimowego IPN). To jest nie tylko wstyd, ale przede wszystkim śmiertelne zagrożenie dla nas wszystkich, bo do czego doprowadziły rządy kato-narodowych populistów i brunatnych a ignoranckich zamordystów, to jeszcze co niektórzy nad Wisłą dobrze pamiętają.
RobertKoliński