Wybrany wątek opinii

Warto przypomnieć nieco faktów o kapitalistycznych, mocno pro-faszystowskich władzach 2RP: W 1938 r. Polska zablokowała inicjatywę w Lidze Narodów potępiającą terrorystyczne bombardowania miast republikańskiej Hiszpanii przez lotnictwo faszystowskich frankistów i ich sojuszników z m. in. niemieckiego Legionu Condor. Warszawa instruowała delegatów, aby "nie urazić Rządu gen. Franco jakimiś wystąpieniami". Republikański dyplomata Pablo de Azcárate napisał potem w swych wspomnieniach: "Kto mógł powiedzieć delegatowi polskiemu, że już dwa lata później miasta ich własnej ojczyzny będą zrównane z ziemią przez lotników niemieckich, którzy nauczyli się swego rzemiosła i odbyli trening w ramach bombardowań miast hiszpańskich?". Polscy politycy i władze naszego kraju bardzo często w historii bywali/ły idiotami bez krzty wyobraźni i to akurat do dziś niewiele się zmieniło - wystarczy spojrzeć na aktualny reżim i ich łajdacką politykę dezawuowania polskich bohaterów walki z faszyzmem (Dąbrowszczacy, Brygady Międzynarodowe), zaś wychwalania zwyczajnych anty-Polaków, faszystów i hitlerowskich kolaborantów z np. Brygady Świętokrzyskiej-NSZ. Naszym zaś dzisiejszym prelegentom warto tu przypomnieć, że to z hasłami o "bogu, honorze i ojczyźnie" na ustach i klamrach pasów wmaszerowały do Rzeczpospolitej czarne i brunatne, hitlerowskie hordy.
RobertKoliński (2019.09.01)
" republikańskiej hiszpani"....czlowieku kochany tam komuchy z ruską pomocą przygotowywały ludobójstwo takie mniej wiecej jak ruscy zgotowali swoim po rewolicji, zarazę tępi się tym co jest pod ręką , niech faszysta morduje bandytę komunistę bombą z samolotu, zysk jest podwojny, faszysta ma mniej o jedną bombę, a jak bomba trafi to ludobójca komunista znika ginie , bardzo mądrą politkę prowadziła II Rzeczpospolita
niech żyje Polska (2019.09.01)
@RobertKoliński - A ty gostek poluzuj majty !!! Zjadłeś wszystkie rozumy i zawsze jesteś ekspertem od wszystkiego !!!
Goń się (2019.09.01)
@niech żyje Polska - Ahistoryczne bzdury ignoranta - o wojnie hiszpańskiej i losach demokratycznej Republiki najwyraźniej wiesz tyle, co zjesz. Z kleszej ręki, najpewniej; Faszyzujące rządy sanacji prowadziły tak "mądrą" politykę, że doprowadziły w konsekwencji do niekontrolowanego już przez nikogo rozrostu faszyzmu zarówno w Niemczech, jak i na arenie międzynarodowej, co skończyło się utratą polskiej państwowości na 6 lat, stratą dużej części dziedzictwa kulturowego Rzeczpospolitej oraz wymordowaniem ponad 22% ludności naszego kraju. Jesteś tak samo "mądry/a", jak była i ta "bardzo mądra" polityka dyktatorskiej i faszyzujacej, anty-ludzkiej i anty-obywatelskiej sanacji. [na zdj. Hermann Göring z prez. Ignacym Mościckim na polowaniu w Białowieży, luty 1938 r. ]
RobertKoliński (2019.09.01)
@RobertKoliński - "Polscy politycy i władze naszego kraju bardzo często w historii bywali/ły idiotami bez krzty wyobraźni" To akurat dotyczy mnóstwa rządzących, nie wydaje mi się żebyśmy byli na tym polu odosobnieni. Jaki cel jest w wynajdywaniu różnych wydarzeń obciążających nasz kraj i wyłuskiwaniu ich jako wola/odpowiedzialność/przypadłość całego narodu? Daj mi tezę, a znajdę ci milion wydarzeń ją potwierdzających. Szkoda, że w tamtych czasach nie istniał jeszcze Robert Koliński, oooo panie. .. wtedy bieg historii byłby zawrócony, podjęte byłyby same cudowne i najinteligentniejsze decyzje, a Polska byłaby supermocarstwem, z kochającymi się obywatelami. Człowieku POKORY trochę.
kadeet (2019.09.02)
@kadeet - Cel jest prosty i oczywisty - edukacja i informowanie społeczeństwa ogłupianego od 3 dekad załganą, prawicową i kościelną "polityką historyczną", która nie ma nic wspólnego z nauką i faktami, a wyłącznie z ideologicznym urabianiem społeczeństwa i produkcją "ciemnego luda", który karmiony bredniami ma głosować tak, jak życzy sobie tego konserwatywna, dzikokapitalistyczna, sutannowa, prawicowa oligarchia.
RobertKoliński (2019.09.02)
@RobertKoliński - tak tak niech żyje Socjalistyczna Hiszpania niech żyje Związek Radziecki niech żyje Socjalistyczna Polska, bo socjalizm to dobrobyt, szczęście ludu pracującego, demokracja wiadomo, prąd za darmo, woda za darmo, benzyna i gaz za darmo, ubrania za darmo, szynki i kiełbasy za darmo, wóda i browar za darmo, mieszkania za darmo, auta za darmo i wszystko jest fajnie i super. A tak na marginesie leki ci się skończyły ? Clenozepan 2x dziennie po jednej tabletce i choroba zwana Socjalizm ci przejdzie, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą
007 (2019.09.02)
@RobertKoliński - niestety urodził się Pan za pózno i nie uratował swoim wybitnym intelektem II RP, gdyby Pan żył wtedy to najprawdopodobniej hitler i stalin umarliby ze śmiechu czytając Pana bzdurne wypowiedzi i nie doszłoby do 1 września, mimo to proszę pisać dalej, nie jest wykluczone, że jakimś cudem przeczyta to Putin i odejdzie na tamten świat nie mogąc przestać parskać z ubawienia
piszcie Kotliński piszcie (2019.09.02)
@piszcie Kotliński piszcie - Byli i przed wojną dużo mądrzejsi ode mnie socjaliści i ludowcy, którzy o tych sprawach mówili wprost, również z sejmowej trybuny - tyle że wtedy bandycki reżim sanacyjny strzelał do nich zza węgła lub w Zachęcie, prześladował na wszelkie sposoby (Dąbrowszczacy) i zamykał w polskim obozie koncentracyjnym (!), czyli niesławnej Berezie Kartuskiej. Potem jak zwykle w polskiej historii okazywało się, że mądrzy i przewidujący socjaliści mieli rację, ale to brunatne dzierżymordy przejmowały władzę przy pomocy wojskowego zamachu stanu.
RobertKoliński (2019.09.02)
@RobertKoliński - "dużo mądrzejsi ode mnie" - serio? Niemożliwe.
chłopekroztropek (2019.09.02)
@RobertKoliński - Rozumiem, że 3 dekady jesteśmy ogłupiani załganą prawdą - tak? A przed tymi trzema dekadami to co było? Sama słuszna prawda i czasy radości oraz pomyślności? Czyli zamiast o naszej chwalebnej części historii i o rzeczach, którymi powinniśmy wlewać poczucie dumy z naszej ojczyzny - należałoby uczyć o wszystkim, co wyciągasz, pasującym pod Twoje socjalistyczne, jedyne słuszne (nie ogłupiające, nie załgane, będące poparte supernauką i faktami) poglądy? Ubawiłem się dziś setnie milordzie. I byłoby to naprawdę śmieszne, gdyby nie było tak odstręczające - Ty to bierzesz wszystko na serio. Szok
kadeet (2019.09.02)
Przecież Dąbrowszczacy to komuniści i jawni zdrajcy Polski, współpracownicy ZSRR. Nie może być bohaterem ktoś, kto jawnie i dobrowolnie współpracował z reżimem, który chciał likwidacji Polski.
Zen (2019.09.02)
@kadeet - Typowe rozumowanie fundamentalisty - albo wszystko jest czarne, albo białe, żadnych odcieni pośrednich, żadnej głębszej refleksji. Historia i życie mają jednak to do siebie, że najczęściej ich dominującą barwą jest szarość, często zresztą doprawiona czerwienią robotniczej krwi. Z rzeczy pozytywnych powinniśmy być dumni, ze zdarzeń i osób natomiast, które okryły Polskę i nasz naród hańbą - bynajmniej. Dla przyszłości i zdrowia psychicznego narodu powinniśmy rozliczyć się z tych czarnych kart i niechlubnych historii najpierw sami przed sobą, ale z tym jest właśnie największy problem, bo załgana, post-styropianowa władza idzie od 30 lat w zaparte, z bandytów robiąc bohaterów, zaś opluwając tych, z których powinniśmy (i jesteśmy!) dumni. Lewica tę lekcję odrobiła już dawno, zaszczuwana latami i kłamliwie a propagandowo pomawiana o wszelkie możliwe zbrodnie (Wielki Karol Marks jednym z lepszych przykładów:), bogoojczyźniana prawica natomiast w dalszym ciągu zapiera się zębami i pazurami przed prawdą, łżąc społeczeństwu, kłamiąc wbrew faktom i próbując ogłupiać na swoją modłę kolejne, coraz bardziej niedouczone pokolenia (vide czynownicy reżimowego IPN). To jest nie tylko wstyd, ale przede wszystkim śmiertelne zagrożenie dla nas wszystkich, bo do czego doprowadziły rządy kato-narodowych populistów i brunatnych a ignoranckich zamordystów, to jeszcze co niektórzy nad Wisłą dobrze pamiętają.
RobertKoliński (2019.09.02)
@Zen - Ignoranckie bzdury powtarzacie niestety ob. Zen, wprost za łgarzami i nieukami z IPN (to jest właśnie ta propaganda, która latami padała na mało wymagający grunt i dziś przynosi właśnie tego rodzaju, kwaśne owoce;) - polecam jeszcze ciepłą lekturę Piotra Ciszewskiego pt. "Dąbrowszczacy. Na świecie szanowani w Polsce poniżani. ", wyd. Oratio Recta; zrozumiecie po niej, jak głęboko błądziliście i daliście się omotać łgarzom a nieukom z PiSowskiego IPN:)
RobertKoliński (2019.09.02)
@RobertKoliński - Errata: Oczywiście z PO-PiSowego IPN, bo to przecież ci post-styropianowi czynownicy ręka w rękę i w porozumieniu zafundowali nam tę propagandową, reżimową, haniebną instytucję w Polsce.
RobertKoliński (2019.09.02)
@RobertKoliński - Panowie, po co wdajecie się w dysputy z komunistą RobertKoliński, który próbuje (dość marnie) aspirować do miana intelektualisty? To jakbyście chcieli Lenina nawrócić na kapitalizm, on dalej uczy się o historii z podręczników z Moskwy. Nic mnie tak nie obrzydza, jak komuchy pokroju zandberga, którym marzy się rozdawanie publicznych pieniędzy, (na jeszcze większą skalę niż pis) położenie łap na pieniądzach przedsiębiorców i pozostałych podatników.
Brednie (2019.09.03)
@RobertKoliński - BTW: ile twoja czerwona brać płaci Ci za każdy wpis, bo sądząc po twojej aktywności, to chyba jedyne zajęcie jakie masz w życiu. :)
Brednie (2019.09.03)
Powrót do komentarzy