134
07.08.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Proszę odezwali się biedni i wyzyskiwani rolnicy !!! To jest bezczelność do potęgi !!! Czy wy czytacie, co piszecie????? Wystarczy zajechać do waszych zagród, żeby zobaczyć waszą biedę, niesamowite jacy wy jesteście !!!
Odezwali.się.biedacy (2019.08.11)
A jak okradacie społeczeństwo poprzez olbrzymie dopłaty praktycznie do wszystkiego, to jest oczywiście żaden wyzysk !!!!! Szok !!!!!
(2019.08.11)
Nie jest wyzysk, bo dzięki temu masz tanie żarcie w sklepie. Poza tym większość z tych dopłat jest finansowana przez składki do UE pochodzące z innych krajów UE, bo Polska dużo więcej bierze z UE niż do niej wpłaca.
(2019.08.11)
Jak pracujesz tak masz, weź się do pracy to też będziesz miał super zagrodę. Jak ktoś sobie zapracuje to ma, kupi pole, maszyny i żyje. No i dobrze, w końcu na wsi ludzie żyją na normalnym poziomie.
(2019.08.11)
"Państwo wpłaciło w tym roku 17 mld zł dotacji do KRUS na emerytury i renty, 1,7 mld zł do NFZ za ubezpieczenie zdrowotne rolników. Mimo ogromnych dochodów wielu z nich płaci niskie podatki i dostaje zwrot akcyzy od paliwa" To też z jednej z gazet. Do tego dotacje, odszkodowania woda za darmo z rowu i jeszcze na koniec sprzeda zbiory jak złoto bo plon był mały. SKORO TAKIE DOSTAJĄ PRZYWILEJE TO DLA CZEGO CENY JEDZENIA TAK ROSNĄ - W DODATKU WSZYSTKO PRYSKANE ŻE AŻ ŚWIECI W NOCY
Daro46 (2019.08.11)
Ceny jedzenia rosną przez suszę i wichury/ nawałnice, jak ostatnio grad zniszczył część sadów na południu, to nikt nie kupi takich śliwek, jabłek czy moreli podziurawionych nawet na przeniosł. Wodę z rowu za darmo to biorą na Żuławach bo jest za darmo i zawsze była za darmo od zawsze. Natomiast w innych regionach Polski nie ma rowów, nie ma melioracji, bo nie ma tyle wody np na Podlasiu czy Lubelszczyźnie nie ma kanałów nawadniających, bo nie ma skąd brać wody na meliorację. Żeby sprzedać plon musi on spelniać wymagania, a jak przez suszę ziarno jest niewykształcone to nie nadaje się na chleb, i dlatego ceny rosną, bo nie ma ziarna konsumpcyjnego tylko w większości paszowe. W całej Europie jest susza i upały, a niedawno na południu były powodzie, w Rosji są ogromne pożary lasów, łąk i pól. W Kalifornii susza, w Australii i Nowej Zelandii też, dlatego jest deficyt żywności na całym świecie. I na całym świecie ona drożeje. Co z tego, że wpłaciło 17 mld, a ile wpłaciło dotacji do ZUS? Kilka razy więcej niż 17 mld, ile wpłaca na emerytury dla służby mundurowych, Wojska, Policji, Straży, SW, Służby Celnej, ABW, SOP, Straży Granicznej, ITD, Wywiadu i Kontrwywiadu,CBA, Straży Marszałkowskiej? Kilka razy więcej. A dla górników ile? Poza tym bogaty rolnik to rozlicza się jako przedsiębiorca, bo od określonego pułapu przychodów musi być na VAT, i placi normalny podatek. Także jeśli mówisz o tych bogatych rolnikach, to oni rozliczają się i płacą normalne składki na NFZ.
(2019.08.11)
Jak rolnik przekracza 1200000 euro obrotów rocznie wtedy musi przejść na VAT.
(2019.08.11)
" Nie jest wyzysk, bo dzięki temu masz tanie żarcie w sklepie " - Nie ! Dać dopłaty obywatelom i ewentualnie mogą ceny podnieść nieco wyżej !!! Zdecydowanie lepiej brzmi a nie ładować w tych zarozumiałych napuszonych wieśniaków, którzy bogacą się kosztem innych. Dodam, że Unijne pieniądze to również nasze wspólne i nie ma nic wspólnego, czy więcej z nich korzystamy jak dajemy !!!
(2019.08.12)
@Daro46 - " W DODATKU WSZYSTKO PRYSKANE ŻE AŻ ŚWIECI W NOCY " - Dokładnie tak !!!! Nie dosyć, że są uprzywilejowaną kastą biorącą olbrzymie dopłaty, to jeszcze trują nas na umur.
(2019.08.12)
To niech bogaty rolnik żyje tylko i wyłącznie za swoje, bez dopłat !!!!!
(2019.08.12)