A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Polityczny lewicowy teatrzyk i jak to ma w zwyczaju lewica, za pieniądze podatników, cała ta dyskusja jest niczym narada aktywny PZPR , oni funkcjonują w założeniu, że racja jest ich tylko społeczeństwo nie dorosło jeszcze, otóż drodzy Państwo społeczeństwo dorosło i dało wam kopa na śmietnik historii, ciekawe czy Miasta Elbląg będzie sponsorować teraz np Jesienne sady " Gazety Polskiej",w końcu podatnicy mają różne opcje, dlaczego tylko lewicowe czerpią kasę z miasta, a reszta nie?
Kaczyńskiego to panowie i panie profesorowie co najwyżej możecie cmoknąć w pompkę. Łże elita skomle i w sumie niech skomle.
@Normans - Nie widze zadnej roznicy miedzy tymi elitami. .. jednym i drugim sloma z butow wylazi. Mozecie sie cmokac w pomki ale miedzy soba elito pozal sie boze z prawej jak i z lewej strony. .. ten sam stan umyslu. ..
@Tur ol - Wiesz człowieku, że obecna rządząca "prawica" to jest socjalistyczna lewacka grupa, bandycko zabierająca ludziom uczciwie pracującym a dająca tym, którzy głosują na nią. Nic więcej.
Nazwać się prawicą (aby w kościele pasowało), robić komunizm rozdawczy za głosy wyborcze.
@Normans- już niedługo cmoknie nas "w pompkę" samo życie tzn. ekonomia. Zapłacimy wszyscy, ci z prawa i lewa i "bezwyznaniowcy", będziemy płakać i płacić- my, nasze dzieci i wnuki. Zadłużenie państwa przekroczyło bilion zł i będzie ciągle rosło" bo nam się wszystkp po prostu należy".
Przypomnijmy tylko dla porządku, że za zniszczenie tych więzi społecznych odpowiada m. in. dzisiejsza nieudolna i bezmyślna para-opozycja spod znaku PO-KE, która do spółki ze złodziejami kościelnymi i nomenklaturowymi zaprowadziły nam w Polsce po 1989 roku ten drapieżny, dziki i bandycki kapitalizm. Kapitalizm, o którym inna legenda opozycji, w odróżnieniu od układającego się z neoliberałami Kuronia, czyli prof. Karol Modzelewski mówił: - Za kapitalizm nie siedziałbym nie tylko 8,5 roku, ale nawet miesiąca, tygodnia. Nie warto.
Chciałbym tylko zauważyć, że namiastka kapitalizmu istniała w 1989 po ustawie Wilczka, do reformy Balcerowicza, która przywróciła w zasadzie socjalizm i zacieśniła go. Z tym że i ustawa Wilczka była daleka od kapitalizmu: przecież szkoły, szpitale, cała infrastruktura wciąż były państwowe! Istniały urzędy, elektrociepłownie, wodociągi, elektrownie - to wszystko ani drgnęło, było państwowe tak jak w 1950 roku, jak i dzisiaj. Tylko ludziom dali wtedy na kilka miesięcy trochę wolności, by potem brutalnie ją przetrącić i od drugiej połowy 1989 aż do dzisiaj nie było nawet namiastki kapitalizmu. Tyle jeśli chodzi o prawdę historyczną
@Agall - Tzw. Ustawa Wilczka była taką samą patologią i wynaturzeniem kapitalizmu, jak i jej autor, członek PZPR od lat 50-tych, potem prywaciarz i zaufany Rakowskiego, który doprowadził do rozwalenia gospodarki i całego mrowia afer gospodarczych związanych z nieudolnie wprowadzaną "reformą" grabiącą budżet państwa i promującą złodziei bez jakiejkolwiek kontroli i odpowiedzialności społecznej. Jego zaś neoliberalni następcy oraz wyznawcy dominacji kapitału, chciwości i egoizmu nad rozumem i odpowiedzialnością doprowadzili nie tylko do stworzenia łajdackiego systemu gnębiącego Polaków ponownie od 30 lat, ale również do powstania PO-PiSu oraz dzisiejszego triumfu "podłej zmiany", z którą nie potrafią sobie teraz poradzić, pomimo pomocy całej machiny propagandowej i mało odkrywczych a jeszcze mniej wnoszących dywagacji weteranów styropianu na tego rodzaju wtórnych panelach. Geniusze neolibu nie potrafią bowiem pojąć, że ludzie wolą państwo socjalne choćby z zamordystycznym PiSem u steru, niż neoliberalną, kapitalistyczną dzicz i wyzysk, do tego ze skompromitowaną sitwą post-solidarnościową i banksterską u władzy. Głosują więc zgodnie ze swoim najlepszym interesem, czego również nie jest w stanie pojąć umysł styropianowego "demokraty", który wyzywa ich wtedy od "sprzedajnego elektoratu";
Wy się kłóćcie i dzielcie dalej, a ja zagłosuję na Konfederację.