UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Chciałbym tylko zauważyć, że namiastka kapitalizmu istniała w 1989 po ustawie Wilczka, do reformy Balcerowicza, która przywróciła w zasadzie socjalizm i zacieśniła go. Z tym że i ustawa Wilczka była daleka od kapitalizmu: przecież szkoły, szpitale, cała infrastruktura wciąż były państwowe! Istniały urzędy, elektrociepłownie, wodociągi, elektrownie - to wszystko ani drgnęło, było państwowe tak jak w 1950 roku, jak i dzisiaj. Tylko ludziom dali wtedy na kilka miesięcy trochę wolności, by potem brutalnie ją przetrącić i od drugiej połowy 1989 aż do dzisiaj nie było nawet namiastki kapitalizmu. Tyle jeśli chodzi o prawdę historyczną
Agall