W zajezdni nie próżnują

23
29.05.2019
W zajezdni nie próżnują
(fot. Anna Dembińska)
Trwa budowa nowej zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej. Urzędnicy zapewniają, że warta 11,5 miliona złotych inwestycja przebiega zgodnie z planem. Ma być zakończona w styczniu przyszłego roku. Zobacz zdjęcia.
W powstającej na terenie zajezdni nowej hali powstaną miejsca garażowania tramwajów, osobne stanowisko do mycia pojazdów od do obsługi konserwatorskiej wagonów. Będzie też wymieniona część torowiska i powstanie nowa trakcja.
   - Fundamenty hali już zostały ukończone, konieczne było palowanie. Kończą się prace związane z przyłączeniem sieci, usunięciem kolizji. Na plac budowy przyjechała już stalowa konstrukcja hali, wkrótce rozpocznie się jej montaż. Wymienione już też zostały trzy z czterech rozjazdów tramwajowych, trwają przygotowania do stawiania sieci trakcyjnej – wylicza Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Urzędnicy zapewniają, że prace przebiegają zgodnie z planem. - Termin oddania inwestycji do użytku, czyli styczeń 2020 roku, nie jest zagrożony – dodaje Łukasz Mierzejewski.
   Przypomnijmy, że wykonawcę inwestycji udało się wybrać dopiero za czwartym razem. Budowa hali tramwajowej to koszt 7 mln złotych, budowa torowisk – 4,5 mln złotych. Miasto na ten cel pozyskało 4,5 mln zł unijnego dofinansowania.
   
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Podoba mi się ostatni akapit To znaczy taktyka peło i tej niemki ze jak oni nie dojdą do władzy to łunia na nic nie da i nic nie będzie Portel tylko potwierdza powyższe dodając w każdym podobnym tekście ile wyżebrane Parking przy rynku na trzy razy bo nikt nic nie dołożył Nowe tramwaje też nie przyjadą bo....... dopisz sobie sam
Z i e l a r z (2019.05.29)

info

12  
  13
Żarty i tyle,to będzie mini hala przecież to widac po terenie ,wysokości konstrukcji. Nadal pozostanę budynki tzw PRL które dawno powinny zostać zburzone. To wszystko tuż za chodnikiem wystawione na widok przechodniów. Czy wreszcie bedzie konkretne podejcie do nowoczesnej komunikacji. Az ponad 4 mln pozyskali . Jak to sie rowna do pozyskiwanych pieniędzy przez olsztyn. Kpiny co krok.
(2019.05.29)
Kiedy znikną konstale które niszczą tory i budynki mieszkalne. Zamknijcie te skladnice złomu.
(2019.05.29)
Przeiciez ta budowa idzie jak krew z nosa tak samo te nowe tramwaje.
(2019.05.29)

info

14  
  7
a najlepsze ze nie bedzie tam komu pracowac wielu pracowników pracuje za grosze byl kurs na motorniczego i stawke proponuja 14,75 hahah czyli o 5 gr wiecej niz najnizsza krajowa kto przyjdzie tam pracowac. .. albo zlikwidowac to albo niech miasto sie obudzi i zrobi komunikacje tramwajowa z prawdziwego zdarzenia
zaorato (2019.05.29)

info

28  
  4
miasta najnotmalnirj nie stać na sieć tramwajową, jest za droga w utrzymaniu, nikt szanujący się nie chce pracować jako kierujący złomami śmierdzącymi i dziurawymi na stawkach najniższej krajowej, czas to zlikwidować i przestać udawać że miasto stać na tramwaje, nie stać, tak samo jak nie stać na basen odkryty, czerwony szlak w Bażantarni, Górę Chrobrego, normalna oczyszczalnie ścieków, ciepłownie i wszelkie nowinki typu rower miejski , likwidatorzy miasta rodem z postkomuna zjadają już własny ogon aby połączyć tylko dotrwać do emeryturki , to jest ich program gospodarczy dla miasta
Rutera (2019.05.29)
Zajezdnia na Marymonckiej wygląda jak śmietnisko z lat 60-tych. Ludzie obok chodzą na spacery, biegają a tam taki syf.
Gdsgjkl (2019.05.29)
Idz z takimi teoriami. Tramwaj byl, jest i bedzie bez tramwajow nie ma elblaga.
(2019.05.29)
konstale to nie tramwaje tylko produkt tramwajowopodobny, komuchy zaoraly miasto mające tyle wieków, wstyd i hańba
Wiboi (2019.05.29)
cała Polska się rozwija tylko Elbląg, miasto robiące za skansen postomuny zamyka i likwiduje co się da, Góra Chrobrego zamknięta, Czerwony szłam w ruinie, tramwaje to już nawet nie skansen ale złomowisko, o ciepłowni i oczyszczalni strach myśleć co będzie z nimi za 5 lat,
Erotyk (2019.05.29)

info

13  
  3