A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
To niestety rozczarować Cię muszę, ale potencjalnych wrogów nie odstraszą nawet wszystkie siły zbrojne w całej europie razem. Ponawiam więc pytanie po co tych darmozjadów (co to, jak sam twierdzisz, deklarują brak chęci przeciwstawienia się agresorom tak zza wschodniej jak i zachodniej granicy) nie lepiej zamiast płacenia żołdów zakupić karabiny snajperskie i inne przydatne w przypadku wojny partyzanckiej uzbrojenie ?
A taką Słowację (nawet i razem z Czechami) to możemy zalać samym tłumem (zrobi się tam u nich taki ścisk że nawet spustu nie będzie jak nacisnąć hehehehe
No i jeszcze jedno - skończ waść z tymi "słodkimi" wspominkami okresu między-wojennego (było minęło) skupmy się na teraźniejszości
Zen dodatkowo po powodziach to właśnie w dużej części wojsko usuwa zniszczenia i buduje prowizoryczne mosty, albo mosty pontonowe dla ludzi w miejsce zniszczonych przez powódź. To właśnie robią saperzy i wojska inzynieryjne.
Widac, że nie rozumiesz. Napisałem, że wojny nie będzie, dopóki będziemy mieli silna armię w Europie. Si vis pacem, para bellum. Każdy Polak bedzie walczył za swój kraj, jak nie z bronią to w inny sposób. A inni po prostu nie są Polakami. A wszystkie siły Europy razem wzięte są na szczęście dużo silniejsze od Rosji :D, mają kilka razy wiecej czołgów i samolotów i to nowoczesnych, a nie starych migów czy Su z lat 70. W Europie jest nawet kilka razy wiecej ludzi niż w Rosji. No i Francja i Wielka
Wielka Brytania mają broń nuklearną i lotniskowce nie takie badziewie jak Rosja i po co niby Rosja chciała kupić od Francji okręty helikopterowce- No bo sama nie ma techniki, mieli mieć ten swój nowy myśliwiec pak 50 i czołg t 14 armata i gdzie one są ? Czemu walczą starymi migami i Su 25 w Syrii co Turcy im zestrzelili i czołgami t72? Gdzie ta ich technika skoro nawet Indie i Chiny już nie chcą ich sprzętu i produkować swoj zaczynają?
O wspomnieniach napisałem prawdę, bo denerwują mnie kłamstwa na temat tamtego okresu, calenie kraju po 3 zaborach po 123 latach, po zniszczeniach I wojny światowej i wojny z Bolszewikami ujednolicenie szkolnictwa, miar i reforma walutowa i szkolna, to wielkie osiągnięcie tamtych ludzi, Polska się wtedy rozwijała choć była biedna, ale w kilka lat wybudowali COP i w całe miasto Stalowa Wola w kilka lat wykarczowali Las i postawili całe miasto i fabryki a dzisiaj od 30 lat nie mogą zrobić łatwego przekopu. Wtedy mieliśmy też swoje własne fabryki i zaklady, które produkowały motocykle, lokomotywy, samochody i samloloty, radia i to nowoczesne, eksportowane na cały świat, a nie zacofane jak za komuny. Wybudowano też Gdynię w parę lat i wielki port. Zbudowano ponad 5500 samolotów w tym wiele na eksport nawet do USA. To wielkie osiągnięcie jak na 20 lat niepodległości z wojnami, powstaniami i wrogami dookoła.
Coś mi się widzi, że to Ty nie rozumiesz. Generalnie zgadzam się. .. , ale kiedy to będzie ? Kraje europy silniejsze od Rosji DOBRE SOBIE (jakieś dowody) słyszałeś o najnowszych bateriach s400 (obawia się ich cały świat) a najnowszy rosyjski myśliwiec 4 lub 5-tej generacji (nie pamiętam dokładnie) ma niezachwianą pozycję króla niebios
Tak, ale jakby nie było u nas wojska to taki Josef z by wkroczył na nasz Śląsk i poszedl do naszego Józefa bezbronnego i wycelował w niego armatohaubice dana lub CZK i powiedział Józef od dzisiaj twój dom jest mój i pakuj się i nawet 100 kolejnych polskich Józefów nieuzbrojonych nie powstrzymałby tego 1 uzbrojonego Josefa czeskiego przed zajęciem terenów Polski i innych uzbrojonych Pepikow. Proste.
Rosja technologii mieć nie musi (chociaż ma) dostaną od chińczyków. Nasi "sojusznicy" natomiast wypną się na nas (jako to już bywało w historii) pozwolą by Nas zdziesiątkowano zanim wogóle do wojny przystąpią