66
19.12.2018

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Podłączyc wszystkie budynki w Elblągu, które maja piece pod EPEC. Zmiejszyc koszt Gj o 40 %. Te miliardy które rząd chce wyłożyc w wymiane kotłów. Lepiej zaiwestowac w przyłacza albo w super nowa kotłownie do ogrzania Elbląga. Niech miasto poprosi rząd o pozyczke na okres 20 lat bez odsetek rząd na w/w cele. Problem sam zniknie.
(2018.12.19)

info

6  
  0
Miales Emeryvie caly rok na odkladanie na wegiel. Ja centralnego tez za darmo nie mam i place przez caly rok a to ze ty musisz wydac 1100zl na wegiel to wylacznie twoja wina bo zes sie za pozno obudzil
(2018.12.19)
Zacznijmy od tego, że smog nie powstał wczoraj, ani dziś. Problem polega na tym, iż na wszelkich szczeblach walka z tym uciążliwym problemem prowadzona jest.."zrywowo" zamiast długofalowo. Drodzy Państwo mamy teraz SMOG, więc wszyscy o nim mówią w momencie. kiedy przychodzi Marzec, Kwiecień to temat ginie, jest zamiatany pod dywan, bo wtedy już są ważniejsze sprawy i powraca wraz z początkiem nowego sezonu grzewczego. Nie jestem entuzjastą dofinansowań do wymiany tzw ,,kopciuchów" DLACZEGO ??? Moim zdaniem dofinansowanie na zakup nowych kotłów nie daje NIC. Problem polega na spalaniu, czyli liczy się surowiec. Co z tego, że ktoś ma super nowy wydajny kocioł, jeśli będzie palił w nim...odpadami ? Dofinansowania uważam tylko i jedynie za półśrodek. Owszem fajnie wygląda to w statystykach np : na wprowadzanie nowych technologii - chodzi o kotły, ale problem polega na eksploatacji !! Co decyduje - ekonomia W Polsce najbardziej ekologiczny surowiec, czyli gaz jest drogi. Zwrócenie uwagi na ekonomię uważam za klucz, jeżeli ludziom będzie się bardziej opłacało to automatycznie przejdą na gaz. Polak liczyć potrafi. Szukajmy alternatywnych źródeł energii, duża energooszczędność = mniejsze zużycie surowców do ogrzania naszych mieszkań. Można też poruszyć kwestię, by jak najwięcej mieszkań było podłączonych pod centralny system ogrzewania. Gdyż udowodnione jest, że ciepłownie miejskie są mniej szkodliwe, niż palenie w piecach. Prócz tego trzeba umożliwić, obywatelom kupowanie węgla wysokiej jakości w sposób by było ich zwyczajnie na niego stać to pozwoli odstawić węgiel gorszej jakości np z siarką na bok. Edukacja, Edukacja i jeszcze raz Edukacja Edukacja społeczeństwa na temat smogu powinna być podstawą do jakichkolwiek działań. Musimy uświadamiać nam wszystkim, że tym czym palimy w piecach decyduje o naszym zdrowiu i dotyczy to każdego. Trzeba z ludźmi rozmawiać w jak najprostszy sposób. Rozmawiać w taki sposób by ludzie poczuli wstyd w związku z ich nagannym zachowaniem i zaniechali dalsze trucie. Rzecz jasna i oczywista po pierwsze nie powinniśmy spalać odpadów. Po drugie, kiedy palimy węgiel, lub drewno tzw metodą od góry osiągamy to, że nie ma odgazowania całej masy i nie ma specyficznego palenia w pierwszym momencie, który jest najbardziej dokuczliwy. Paląc w ten sposób sprawiamy, że pali się tylko ta górna część i bardzo pomału, strefa paląca przesuwa się w dół, mamy mniejsze zanieczyszczenie pyłami i różnymi szkodliwymi gazami. W naszym kraju udało się opracować i stworzyć specjalny granulat do węgla, nie kosztuję on dużo a robi wiele, bowiem wychwytuję związki szkodliwe. Tą sprawą powinni się zająć rządzący na szczeblu centralnym i wykorzystać tak przełomowy produkt polskiej produkcji. Uważam, że gminy powinny iść w kierunku niezależności energetycznej, w oparciu o odnawialne źródła energii np fotowoltaikę. Dobrym pomysłem było by posiadanie przez każdą gminę jednej biogazowni, by tworzyć prąd i ciepło, kiedy fotowoltaika nie funkcjonuję.
Obywatel (2018.12.19)

info

9  
  0
U nas też jeden z mieszkańców chciał się starać o ogrzewanie z miasta ale babcie niektóre zamieszkujące nie chciały się zgodzić.Poniewaz chyba wola węgiel nosić i drzewo rąbać.A w mieszkaniach tych co są uwidocznione na w/w zdjęciu bardzo ale to bardzo dużo jest wilgoci,na parapetach rano woda się leje i pomimo że mieszkanie jest codziennie odrzewane.
Mca (2018.12.19)
700 zł :) toć koszty sądowe i interwencji SM są większe :)
(2018.12.19)
Chodźcie na Fałata, 2 dni temu okna nie można było otworzyć. .. .
amail (2018.12.19)

info

2  
  0
@? - Górnośląska cały czas pokazują to samo a to waśnie dym z tego ekologicznego naszego węgla
(2018.12.19)
nie oszukujcie ludzi w zeszłym roku powiedzieli mi że jak złożę to mogą dać 100d0 200zł w Gdańsku każdemu daja 7000zł ogłaszają nawet w radio zobaczcie 300tys a wniosków zlożyli ludzie 1118 to chyba prosty rachunek ile dostaną dzielą między siebie i kolesi reszta co zostanie to dla hołoty złodziejskie miasto założyłem piec gazowy ekologiczny gazowy i nie dostałem ani centa pani która przyjmuje wnioski powiedział że kwota jest tak mała że nie warta zachodu
(2018.12.19)

info

1  
  0
Na ul. Szczyglej szklarz cały czas pali jakies śmieci i odpady ale ile by nie dzwonił i tak nikt nic z tym nie robi ! ale artykuły w internecie to chętnie piszą. .. szkoda gadać
stachu (2018.12.19)

info

1  
  0
Codziennie po 16 mozna przekonac sie ze syf mamy w Elblągu. Zastanawiam sie czym tam w Rybniku oddychaja jak u nas jest katastrofa. Kary sa zdecydowanie za niskie nawet koszt zakupu drona nie zwróci sie tej zimy. Czy ktos w um mysli? Bierzecie kase za pierdzenie w stolki. Zanienic was z.bezrobotnymi dalby moze lepszy efekt.
Doc (2018.12.19)

info

3  
  0