A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Ciekawe, czy wygra niemiecki projekt Mitteleuropa (PO), czy żdowski projekt Judeopolonia (PiS). Muszę wiedzieć, w którą stronę klękać przed batem.
Wszystkim, którzy kwiczą lub pieją za przekopem zanim zaczną minusować mnie i mnie podobnych, którzy są większością polecam raporty z Państwowego Instytutu Geologicznego oraz Państwowego Instytutu Badawczego wówczas zrozumieją czego zlewnią jest Zalew Wiślany na stronie 19 polecam czytanie również Naczelnemu Portel.pl polecam http://bazadata.pgi.gov.pl/data/mgsp/txt/mgsp0094.pdf Mam nadzieję, że zrozumienie jaka mieszanka jest woda i osad z dna! Zrozumiecie dlaczego nie można tego do niczego wykorzystać tylko należy zdeponować i zabezpieczyć. Przy okazji a co z badaniami archeologicznymi bitwy na Zalewie Wiślanym oraz mogił zbiorowej uciekinierów w styczni 1945 roku? Co ze złożami uranu? Kto niby chciałby przypłynąć na Zalew kąpać sie w bakteriach koli? Przy okazji proszę wymienić ile jest jednostek pływających w promieniu 500 km które mogłyby wpłynąc na Zalew Wiślany po przekopaniu mierzei? Kto wie? Bo ja wiem ile jest w promieniu 1 tys km!
Zdumiewa mnie ta skala zidiocenia. Wiadomo, że przekop jest korzystny dla Elbląga, ale wielu tutaj jest przeciwko, byle na złość PISowi.
@wist - Wist. Cenne porównanie.
Rok temu z łopatą N na mierzei stał Leon Podstawowiec
A niby za co zrobić przekop, skoro Tenkraj jest bankrutem od wielu lat?
@anonim - "A niby za co zrobić przekop, skoro Ten kraj jest bankrutem od wielu lat?"
Przekop to wcale nie jest tak duży koszt. (poniżej 1 mld. zł). Czym jest ten miliard w porównaniu z straconymi za koalicji PO PSL 270 mld. zł. (ostrożnie szacując) z tytułu nie ściągania należnego podatku vat do budżetu. Można by za te pieniądze przekopać Mierzeję Wiślaną 300 razy.
fajnie, że będzie ten przekop i nie trzeba będzie pływac przez ten dziki ruski kraj
W opracowanym programie nie uwzględniono należycie wzrostu zagrożenia powodziowego wskutek powstania przekopu. Nic nie mówi się o stworzeniu nowego systemu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i kosztach jego wykonania, które będą bardzo duże. W przypadku zaniedbania tej kwestii w praktyce często występujące tutaj zjawisko cofki może bezpowrotnie zniszczyć Wyspę Nowakowską, a jednocześnie zalewać dolny Elbląg. Burmistrz Krynicy Morskiej slusznie kwestionuje zasadność realizacji przekopu, gdyż jego twórcy nie przedstawili dowodów wykluczających możliwość całkowitego zalania terenu mierzei, gdzie jest to miasto. Wbrew temu co niektórzy twierdzą Zarząd Województwa Pomorskiego w swoich działaniach od początku powstania pozytywnie wyróżnia się na tle innych. Jego uwagi należy traktować poważnie i nie można oceniać ich jako przejaw preferowania własnych korzyści regionu pomorskiego. Elblążanie i inni zwolennicy przekopu muszą być realistami i wszelkie opinie popierające ten projekt nie mogą ograniczać się do "chciejstwa" i marzeń a powinny być konkretne, realnie oceniające faktyczne korzyści.
Przekop to dojna krowa jeszcze nie zaczeli a poszły już milijony debaty opracowanie posiedzenia sympozja żarcie i ksa da nierobów i tak będzie dalej aż do kolejnych wyborów można kasę trzepać co pół roku nowe opracowania itp ciąge ci sami idioci rbią nas w trąbę a szlak by was trafił