Samochód sam zjechał z parkingu

16
26.05.2015
Samochód sam zjechał z parkingu
fot. nadesłana
Kierowca, który pozostawił w Elblągu na ul. Traugutta swojego volkswagena nie liczył chyba, że wywoła takie zamieszanie. Jego auto zjechało (w właściwie wysunęło się) z parkingowej zatoczki na jezdnię... Jadącym ulicą Traugutta położenie samochodu sugerowało, że ktoś próbuje wyjechać i włączyć się do ruchu.
W ten sposób co chwila, któryś z uczestników ruchu zatrzymywał się, aby „umożliwić” mu ten manewr. Niestety bezskutecznie... samochód był bowiem bez kierowcy.
   Zdarzenie miało miejsce dziś około godz. 8 na ul. Traugutta. Sytuacje rozwiązał dyżurny policji wysyłając na miejsce patrol ruchu drogowego. Policjant szybko ustalił właściciela pojazdu, który przestawił auto. Okazało się, że przyjechał na chwilę do położonego nieopodal biura. I pozostawił auto w zatoczce „na luzie”. Mężczyzna został pouczony o prawidłowym parkowaniu i zabezpieczaniu go zaciągniętym hamulcem pomocniczym oraz pozostawianiem „na biegu”. Uchroni to przed podobnymi sytuacjami w przyszłości. Interwencja zakończyła się pouczeniem.
   
   
   
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
NIe rozumiem jak mozna parkowac i nie zaciagnac recznego i wrzucic biegu?
(2015.05.26)

info

18  
  2
a ja nie rozumiem jak policjant mógł nie wystawić mandatu przy ostrym parciu na wpływy do budżetu :))
takmijakośnaszlo (2015.05.26)

info

21  
  4
chłop się spieszył i zapomniał "wbić" bieg. brawo, że bez mandatu! można??
B1 (2015.05.26)
Czy w Elblągu naprawdę nie dzieje się nic ciekawszego, że opisuje się na pierwszej stronie tak "interesujące wydarzenie"?
kaz (2015.05.26)

info

1  
  4
Bez mandatu? Bo policjant motocyklista. Dobry chłop :)
LwG (2015.05.26)
Skorygujcie z łaski swojej ". .. aby „umożliwić” ten mu manewr. .. ".
Chochlik001 (2015.05.26)

info

0  
  0
Tepaki!!! Kierujący pewnie cale życie zostawia auto na luzie z ręcznym. Mozę dziś raz na 30 lat zapomniał bo miał ważna wizytę gdzieś w Urzędzie. Czy naprawdę trzeba taka sensacje robić na internecie i głupio komentować??? Swoja droga auta nie trzeba mieć "na biegu" + ręczny na takim prostym położeniu!! Wystarczy ręczny+ luz albo sam bieg. Nie komplikujmy życia sami sobie drodzy Polaczki!
zmezonaglupota (2015.05.26)
zapomial zaciagnac recznego tez mi sensacja do komentowania o oglaszania wszem i wobec jakby innym sie to nie zdazylo w zyciu!!
zenada (2015.05.26)

info

1  
  2
na prostym nie trzeba recznego + biegu no bez przesady to nie wzniesienie, wystaczylo zaciagnac reczny. Gosciu nie zrobil tego specjalnie wiec po co ten artykol ???
wkurzona (2015.05.26)

info

1  
  1
oho, chyba właściciel samochodu przemówił. .. :)
asad (2015.05.26)