48-latek oraz 27-latek zostali przyłapani na tym jak poławiają ryby metodą na tzw. szarpaka jest to metoda, która okalecza często ryby. Zaczepione na żyłce kotwice lub haczyki wbijają się w rybę i często pozostaje ona później w wodzie. Mężczyźni w ten sposób właśnie z łódki pozyskiwali ryby. Łódź z 5 konnym silnikiem z pokładu, której 48 i 27 latek kłusowali, została przewieziona holownikiem na policyjny parking. Mężczyznom może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek narzędzi połowowych, które służyły do popełnienia przestępstwa.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter