Chcieli mu zwrócić uwagę. Okazało się, że jest pijany

10
23.12.2018
Chcieli mu zwrócić uwagę. Okazało się, że jest pijany
(fot. KMP Elbląg)
Policjanci z ruchu drogowego chcieli upomnieć rowerzystę, który co prawda jechał w założonej kamizelce odblaskowej, ale drogą nr 22 poruszał się „wężykiem”. Jak się okazało, powodem takiego stylu jazdy nie był padający deszcz, a 2,76 promila w organizmie rowerzysty. Mężczyzna dalej już nie pojechał.
Było po godzinie 16, gdy patrol ruchu drogowego jadący drogą nr 22 zauważył rowerzystę jadącego nie tylko przy prawej krawędzi drogi, ale momentami i całą szerokością pasa. Policjanci postanowili zwrócić mężczyźnie uwagę. Wtedy okazało się, że jego styl jazdy nie jest spowodowany słabą widocznością i padającym deszczem, ale wypitym wcześniej alkoholem. Badanie alkotestem wykazało u niego 2,78 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już dalej nie pojechał. Zgodnie z taryfikatorem został ukarany 500-złotowym mandatem. Jak określili to policjanci, całe szczęście, że nie został on potrącony przez pojazd na ruchliwej o tej porze drodze..
   Policjanci apelują o więcej wyobraźni. Jazda w trudnych warunkach pogodowych, rowerem po drodze o dużym natężeniu ruchu, nie należy do najbezpieczniejszych. Jeżeli dodamy do niej wynik prawie 3 promili alkoholu możemy pokusić się o komentarz – o krok od tragedii.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

A kiedy nasza policja zacznie jeździć przepisowo ? Na dąbka jadą 40 i szukają jelenia co się wyrwie, zajmują lewy pas kiedy prawy jest pusty, skręcają bez kierunków, zmieniają pasy też bez kierunków a hitem jaki ostatnio widziałem to wyprzedzanie na przejściu bez sygnalizacji.
(2018.12.24)

info

17  
  8
pewnie kamizelke mial bo do Francji jechal
(2018.12.24)

info

9  
  0
No cóż, ci co przykład powinni dawać, niestety tego nie robią. Nic dziwnego, że kierowcy naśladują policjantów, którzy nie stosują się również do przepisów a powinni swoją postawą dawać wszystkim innym wzór do naśladowania, szkoda tylko, że ten zły !!!
naśladowca.tylko.dobrego (2018.12.24)

info

7  
  0
Znowu kierowca BMW. W poniedziałek wieczorem w Bolkowie (woj. dolnośląskie) 22-letni kierowca bmw wpadł w poślizg i wjechał w sześcioosobową rodzinę, która szła chodnikiem. Rodzice i czwórka dzieci zostali zabrani do szpitala. W najgorszym stanie jest 13-letni chłopiec. Co to za ludzie jeżdżą takimi autami, najczęściej jak dzieje się coś złego, to przeważnie jest to kierowca BMW !!!!!
(2018.12.25)

info

4  
  1
Heniu???
Cage (2018.12.25)

info

0  
  1
Za zakrętem stali, rower mu zabrali. Chłopcy już się cieszą facet idzie pieszo.
jagoda22 (2018.12.25)

info

5  
  0
zgadzam sie ze nasi policjanci z drogowki tez nie swieci szczegolnie motocyklisci jednego dnia rano w niedziele na motocyklu ulica pilsuckiego pojechal tak szybko jak by to byl tor wyscigowy innym razem tez rano 2 policjantow na motocyklach ruszyli na swiatlach obydwaj jak by chcieli sie sprawdzic ktory lepiej jezdzi
zainteresowany (2018.12.25)
@zainteresowany - A gdzie jest ulica pilsuckiego? Zainteresowany pamiętaj że prędkość to pojęcie względne. .. Dla Ciebie może było szybko, dla nich 39km/h. ..
PiłsudskiJózek (2018.12.26)
@zainteresowany - Policjanci uważają, że co wojewodzie, to nie tobie smrodzie - Przykład idzie zawsze z góry, a w tym przypadku od ludzi, którzy w szczególności powinni przepisów przestrzegać, bo rozliczają innych za ich przekraczanie. Zresztą nie ma co mówić, w tym kraju Policja jest praktycznie do wymiany !!!!!
reformatorpolicji (2018.12.26)
I plan wykonany i premia będzie.
Nie lubię poniedziałku. (2018.12.26)

info

1  
  1