Śmiertelny wypadek koło Pogrodzia

50
28.08.2011
Śmiertelny wypadek koło Pogrodzia
(fot. WS)
Dziś (28 sierpnia) około godz. 14 na drodze nr 504, między Pogrodziem a Fromborkiem, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba. Ruch w rejonie zdarzenia został na kilkadziesiąt minut wstrzymany przez służby ratownicze. Zobacz zdjęcia.
Do wypadku doszło około 3 km przed Pogrodziem. Jak powiedzieli nam pracujący na miejscu policjanci na podstawie wstępnych ustaleń wynika, że 28-letnia kierująca pojazdem volkswagen passat jadąc od strony Fromborka wykonywała manewr wyprzedzania niemieckiego autokaru turystycznego. W pewnym momencie złapała lewe pobocze drogi i straciła panowanie nad autem. Passata obróciło i pojazd prawym bokiem uderzył w drzewo, po czym zsunął się jeszcze kilka metrów w dół przydrożnej skarpy. Siła zderzenia była ogromna. Części rozbitego samochodu zostały porozrzucane w promieniu kilkunastu metrów.
   [fotoc]
   Volkswagenem podróżowały dwie osoby. Niestety, 38-letni pasażer zginął na miejscu. Ranną kierującą z ogólnymi obrażeniami ciała i podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa karetka pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala.
   Ruch w rejonie wypadku na czas akcji ratunkowej przez kilkadziesiąt minut był całkowicie zablokowany. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia zbada policja pod nadzorem prokuratury.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Niebezpieczna to droga i dawno powinna być wyremontowana.
kierowca bombowca (2011.08.28)

info

0  
  0
Po tym co zostało z passata można sądzić że prędkość była niezła. Dokąd tak było śpieszno tej kobiecie?
(2011.08.28)

info

0  
  0
Przy wyprzedzaniu prędkość zawsze jest większa więc nawet te 120 km/h i właśnie wygląda to tak jak wygląda, być może Autobus nie zrobił miejsca, ale na pewno wina leży największa jest stan drogi
Kierowca (2011.08.28)

info

0  
  0
Na tym odcinku pobocza są fatalne sama tam kiedyś jechałam i też po załapaniu pobocza wpadłam w poślizg ale jakoś się udało.
fat (2011.08.28)

info

0  
  0
do kasacji? czy da sie wyklepac jeszcze autko?
(2011.08.28)

info

0  
  0
No bo nie wiadomo czemu wszystkim się spieszy. Wczoraj jechałem na rowerze tą drogą to niektóre samochody, które mnie wyprzedzały jechały taką prędkością, że podmuchy wiatru ściągały mnie do rowu i ciężko było się utrzymać na drodze. Ale stan drogi też została wiele do życzenia. Nawet rowerem ciężko się jedzie po takiej nawierzchni.
rowerzysta (2011.08.28)

info

0  
  0
Jak widać na foto to wyprzedzała na lini ciągłej na wzniesieniu. Wczoraj jechałem tą drogą i wyprzedzali mnie jadąc grubo ponad 110 km/h. Przerost fantazji nad rozumem.
topio (2011.08.28)

info

0  
  0
Ta droga jest za wąska, jest w kiepskim stanie i jeszcze te przydrożne drzewa stanowią zagrożenie. Gdy z naprzeciwka jedzie autokar albo ciężarówka to trzeba dwoma kołami zjeżdżać poza drogę aby się minąć
eeeeeeeee (2011.08.28)

info

0  
  0
Co za róznica jaka droga i czy autobus nie zrobił miejsca do wyprzedzania??? Skoro jest zla nawierzchnia to sie nie wyprzedza A autobusem to niby gdzie mial zjechac? do rowu?
Ehhh (2011.08.28)

info

0  
  0
Predkość zabija! Proszę przestać pisać, że droga winna! Są ludzie którym należy zabrać prawo jazdy !Są potencjalnymi mordercami. Pozwolenie na broń nie każdy dostaje.
kulfon (2011.08.28)

info

0  
  0