Progów nie ma, wolniej pojedziesz w nocy

39
13.08.2020
Progów nie ma, wolniej pojedziesz w nocy
(fot. Michał Skroboszewski)
Z ulicy Moniuszki zniknęły progi spowalniające. Po modernizacji nawierzchni na odcinku między ul. Szymanowskiego a Kopernika będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h, ale tylko w godz. 22-6. Zobacz zdjęcia.

Prace na Moniuszki prowadzi na zlecenie Zarządu Dróg Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Drogowcy już zdemontowali progi spowalniające, istniejące od lat na odcinku między ul. Szymanowskiego a Kopernika. Wkrótce jezdnia zyska w tym miejscu nową nawierzchnię.

- To zadanie jest jednym z wielu działań tzw. antyhałasowych, wynikających z programu ochrony środowiska przed hałasem, przyjętego przez Radę Miejską w Elblągu i zaplanowanych do 2023 roku – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Po modernizacji Moniuszki na odcinku od Szymanowskiego do Kopernika będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h w godz. 22-6 oraz zakaz ruchu pojazdów powyżej 3,5 tony, z wyjątkiem autobusów komunikacji miejskiej i pojazdów służb miejskich. Poza godz. 22-6 dozwolona prędkość to 50 km/h.

Podobne rozwiązania istnieją już m.in. na ul. Mickiewicza, Orlej i Rawskiej, w najbliższych tygodniach zostaną wprowadzone także na ul. Wspólnej, Kościuszki (od ul. Bema do Ślepej) i ul. Konopnickiej (od al. Piłsudskiego do Niepodległości).

W przyszłym roku Zarząd Dróg planuje wprowadzić takie zmiany na ul. Robotniczej (od ul. Teatralnej do ul. Karowej), ul. Traugutta (od ul. Słonecznej do ul. Nowowiejskiej) i ul. Browarnej (od ul. Brzeskiej do wysokości ul. Donimirskich).

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Na tej ulicy to chyba ktos ważny mieszka. Na normalnej i czesto uczeszczanej drodze dostali progi jako jedyna ulica. Teraz robią remont ulicy ktora była w całkiem dobrym stanie. Spokojni bym naliczyl pół setki ulic z gorszą nawierzchnia. W drugim rzucie dostali nocne ograniczenia.
HvK (2020.08.13)
Jednym z głównych celów psychologicznej dywersji jest doprowadzenie do wewnętrznej polaryzacji społecznej oraz zewnętrznej izolacji politycznej. Linia podziału przebiega prawie dokładnie przez środek zarówno w kwestiach wyborczych jak i interpretacji stanu pandemicznego w postaci stosowania tzw. środków prewencyjnych. A jeśli chodzi o progi zwalniające, to ich demontaż znacznie poprawi komfort jazdy, oszczędzi zawieszenie, zmniejszy zużycie paliwa, poprawi jakość powietrza i zmniejszy natężenie hałasu.
(2020.08.13)
To fakt. Stara nomenklatura tam mieszka co jeszcze za komuny rozrabiała po urzędach. Teraz niektórzy z nich w dalszym ciągu dorabiają do skromnych emerytur i znają telefony w urzędowych koleżków z przed lat. Stad te obostrzenia w zakresie zwalniania na tej arterii.
(2020.08.13)
Po co sobie głowę zawracać pojedynczymi ulicami zróbcie ograniczenie na terenie całego miasta, sparaliżujcie całe miasto. A co tam. .. .. Przecież można.
Opinia 257@ (2020.08.13)

info

23  
  7
Na Legionów by się przydały te progi, albo chociaż ograniczenie do 30km/h
(2020.08.13)

info

8  
  24
O ile wiem, to nie nomenklatura, tylko była pisowska Wojewoda
(2020.08.13)
Kto tego dopilnuje się pytam!
(2020.08.13)

info

2  
  6
@HvK - Tak ja tu mieszkam z moim mężem.
HH (2020.08.13)
Progi to tam gdzie szkoły przychodnie a nie na zwykłej ulicy co nic nie ma hamowanie pył potem gaz i spaliny.
Mietek22 (2020.08.13)

info

22  
  1
Mylisjz się. To nie oni tu mieszkają.
SH (2020.08.13)