Po pożarze w szpitalu: wniosek o śledztwo, trwa sprzątanie

23
27.11.2025
Po pożarze w szpitalu: wniosek o śledztwo, trwa sprzątanie
Poddasze budynku po pożarze (fot. Anna Dembińska)
Poddasze i pierwsze piętro budynku administracyjnego Szpitala Miejskiego zostały po pożarze wyłączone z użytkowania. Budynek został zabezpieczony – informują w odpowiedzi na nasze pytania władze Elbląga. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że straty mogą sięgnąć nawet kilku milionów złotych.

Przypomnijmy, że pożar wybuchł w środę o godz. 2 nocy. Strażacy gasili go kilka godzin. Budynek przechodził właśnie remont, trwała w nim termomodernizacja, wymiana dachu. Straty według naszych nieoficjalnych informacji mogą sięgać kilku milionów złotych.

- Odbyły się oględziny budynku z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Policja sporządziła do prokuratury wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie pożaru – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jak informują władze miasta, budynek został zabezpieczony. Trwa szacowanie strat i prace porządkowe.

- Poddasze oraz pierwsze piętro wyłączone zostały z użytkowania. Pracownicy administracji otrzymali nowe, tymczasowe pomieszczenia. Informujemy jednocześnie, że został zmieniony nr telefonu do sekretariatu. Nowy nr telefonu do sekretariatu szpitala: 55 239 44 32 – informuje Joanna Urbaniak, kierownik referatu prasowego w Biurze Prezydenta Elbląga.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Straszna szkoda, to tylko opóźni prace! No, ale głowa Do góry: ważne że nikomu nic się nie stało. Dziękuję straży za szybką i wzorowo przeprowadzoną akcję.
Bocianek (2025.11.27)

info

32  
  3
Pili alkohol na strychu !
(2025.11.27)

info

8  
  11
Ćpali na poddaszu jak zwykle
(2025.11.27)

info

7  
  9
Oczekuję informacji kto zawinił? Bo jeszcze dogadają się znajomki i stwierdzą, że to był samozapłon i podatnicy zapłacą.
(2025.11.27)

info

13  
  8
Zwalcie na Ruskich, teraz to modne.
(2025.11.27)

info

8  
  23
Przetargi ai następnie prace zostały robione na wariata, takie mamy teraz efekty
Larysa12 (2025.11.27)

info

6  
  8
Bardzo dziękujemy redaktorowi naczelnemu za wspaniałomyślna cenzurę
Zielarski (2025.11.27)

info

8  
  1
Dlaczego piszecie, że budynek został zabezpieczony... przed czym? - dlaczego dachu nie pokryto plandekami, by zapobiec opadom atmosferycznym- przyjdzie deszcz I woda pójdzie na nižsze piętra. Fotka pokazuje odkryty dach. Jestem na urlopie, ale jak chcecie to mogę przylecieć I pokryć wam ten dach .
Gucio. (2025.11.27)
@Gucio. - Jest zabespieczony plandekami a wody to on dostał tyle że dwa dni w tą czy w tamtą nie ma różnicy
Grzegorz (2025.11.27)
W tym kraju najczęściej pożary wybuchają wielkopowierzchniowo gwałtownie w nocy, najlepiej pomiędzy 2 a 5 rano - bardzo ciekawe.. Brak czujek, ochrony - wiadomo, komu zależy na destabilizacji, wprowadzenie strachu - dobrze przygotowuje się do działanie, uśpienie czujności. Nie wierzę w takie samoistne pożary.
(2025.11.27)

info

16  
  2