Na siódemce ustawią nowe urządzenia do kontroli kierowców

71
29.01.2026
Na siódemce ustawią nowe urządzenia do kontroli kierowców
Odcinek trasy S7, fot. Michał Skroboszewski arch. portel.pl
Podróżujący trasą ekspresową S7 w okolicach Pasłęka muszą przygotować się na zmiany. W ramach ogólnopolskiej rozbudowy systemów nadzoru nad ruchem drogowym do połowy 2026 roku na tym odcinku pojawią się urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości (OPP). To część większego projektu, który obejmie 400 km kluczowych dróg w całym kraju.

Jak wyjaśnia Główny Inspektorat Transportu Drogowego, za pomocą charakterystycznych żółtych kamer montowanych nad jezdniami, system automatycznie określi czas wjazdu i wyjazdu z kontrolnego odcinka. Kamery mogą rejestrować wysokiej jakości obraz nawet w nocy.

- Kamery, oprócz przyporządkowania wykroczenia do pojazdu, którym przekroczono prędkość, zarejestrują również szereg innych danych, w tym m.in.: miejsce, datę i czas pomiaru, długość odcinka pomiarowego oraz maksymalną dozwoloną prędkość. Urządzenia zidentyfikują również pas ruchu, którym poruszał się samochód - informuje GITD.

Wszystkie dane i fotografie będą przesyłane online bezpośrednio do systemu centralnego CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym). Na terenie województwa wyznaczono łącznie cztery nowe punkty pomiaru. Jeden z nich obejmie strategiczny odcinek trasy S7 w okolicach Pasłęka. Jak podkreśla GITD, wprowadzenie OPP ma na celu wymuszenie na kierowcach stałej, przepisowej jazdy. Inwestycja w okolicach Pasłęka jest elementem szeroko zakrojonego planu, w ramach którego 43 nowe urządzenia OPP obejmą nadzorem autostrady i drogi ekspresowe w Polsce. Realizacja całego projektu i pełnego uruchomienia systemów odbędzie się do 30 czerwca br.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Oky. Ale informowanie o tym to już dziecinada ! Rozumiem że w innych miejscach można przekraczać bo nie będzie kamer ?
(2026.01.29)
Piratów drogowych, często morderców i terrorystów informuje się ? Żałosne....
(2026.01.29)
Zaraz elyty zaczną pisać że reżim Tuska ogranicza im wolność.
15 zakazow i wciąż jeździ (2026.01.29)
Jedynym wyjściem jest pozbawianie wolności recydywistów którzy nie stosują się do zakazu prowadzenia pojazdów. Tysiące ludzi jeździ bo prawo jest nieskuteczne. Druga sprawa że prezes pisiorów sam kilkukrotnie mówił że sądy w Polsce wydają wyroki do których on się nie będzie stosował. Miliony jego wyborców uważają że oni też mogą się podetrzeć wyrokami polskich sądów
Dlatego jest jak jest (2026.01.29)
Jak już piszecie taki artykuł to może chociaż podacie najbliższe odcinki pomiarowe. Jeden z pomiarów będzie od mostu na Wiśle do Nowego Dworu, inny za Pasłękiem.
Dojenie Kierowców i nic więc (2026.01.29)
@Dojenie Kierowców i nic więc - Inny za Pasłękiem, ale gdzie dokładniej? (Ucieło poprzednią wypowiedź?
Dojenie Kierowców i nic więc (2026.01.29)
wprowadźcie podatek od czarnosukienkowych lepiej wyjdziecie
(2026.01.29)
Nadzorem powinny być objęte domy facetów w sukienkach
(2026.01.29)
Nie mam nic przeciwko stawianiu fotoradarów czy innych tego typu urządzeń w miejscach, gdzie faktycznie ograniczenie prędkości jest zasadne. Ale umówmy się co do jednego - kto S7 jedzie 100 albo 120 km/h? I jeszcze jedno - jak ktoś stawia radary na S7 to niech nie mówi, że to dla bezpieczeństwa...
(2026.01.29)
mam nadzieję, że piszesz o adwokatach, prokuratorach - też noszą sukienki a nie płacą podatków
(2026.01.29)