Hotelowiec przy Łęczyckiej do likwidacji

88
28.10.2025
Hotelowiec przy Łęczyckiej do likwidacji
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Jeszcze w styczniu 2024 r. ówczesne władze miasta zapewniały, że nie planują likwidacji hotelowca przy ul. Łęczyckiej. Teraz okazało się, że będzie przeznaczony na sprzedaż. - Mieszkańcom budynku zostaną zapewnione lokale mieszkalne i socjalne - piszą w projekcie uchwały w tej sprawie obecne władze Elbląga. Decyzję 13 listopada na sesji ma podjąć Rada Miejska.

O pogłoskach dotyczących likwidacji hotelowca przy ul. Łęczyckiej pisaliśmy w tym artykule po sygnałach od Czytelników. Wówczas władze miasta zapewniały, że takich planów nie ma. Tymczasem na najbliższą sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się 13 listopada, przygotowano projekt uchwały w sprawie sprzedaży tego budynku wraz z gruntem. Chodzi o działkę prawie 0,8 hektara.

- Nieruchomość zabudowana jest budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym w złym stanie technicznym, w którym znajdują się mieszkania komunalne i socjalne. Budynek jest administrowany przez Zarząd Budynków Komunalnych. Przed zawarciem umowy przeniesienia na rzecz nabywcy własności działki nr 18/20 w formie aktu notarialnego, mieszkańcom ww. budynku zapewnione zostaną lokale zamienne i socjalne. Nieruchomość jest przeznaczona do zbycia, w celu powiększenia miejskiej oferty inwestycyjnej oraz poprawy standardów i jakości zasobu Zarządu Budynków Komunalnych. Planuje się zbycie nieruchomości w drodze przetargu - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Dla obszaru, na którym znajduje się nieruchomość, brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. A jego wartość rynkowa zostanie ustalona przez rzeczoznawcę po podjęciu przez Radę Miejską projektu uchwały.

Dodajmy, że w sąsiedztwie hotelowca, przy ul. Łęczyckiej w pobliżu nowego ronda, powstaje nowe osiedle mieszkaniowe z sześcioma budynkami, do którego - jak widać - hotelowiec nie za bardzo pasuje.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Hahahahahaha patolka dostanie nowe kwatery. Brawo wyborcy.
Fer (2025.10.28)
Pytanie, czy ludzie tam mieszkający dadzą radę poddać się socjalizacji z mieszkańcami Elbląga - bliżej centrum.
zmartwiony123 (2025.10.28)
No tak, deweloperek wybudował to teraz ludzi przenoszą. Ciekawe gdzie zostaną przeniesieni i ile to będzie nas kosztować. Tzw uspołecznienie kosztów i prywatyzacja zysków.
(2025.10.28)
Dobry pomysł!
jaa8569 (2025.10.28)

info

48  
  15
Będzie tam osiedle, atrakcyjne ceny m2 z widokiem na przyszłość
dev_flipper (2025.10.28)
Na lotniczą
(2025.10.28)
Zapewne nie wszyscy, którzy tam przebywają są legalnie zameldowani, lepiej ludzi z tego obiektu rozproszyć po mieście niż budować kolejną enklawę gdzieś za miastem.
AbCe (2025.10.28)
Zlikwidować ZBK
(2025.10.28)
A gdzie powstaje te nowe osiedle z 6 budynkami i kto je buduje ????
(2025.10.28)
Bardzo dobra decyzja, na placu należącym do hotelowca jest sporo miejsca do wykorzystania na budynek mieszkalny,
(2025.10.28)

info

56  
  9