Elbląskie święto flagi

27
02.05.2011
Elbląskie święto flagi
fot. WS
Biało-czerwone barwy pojawiły się dziś na terenie całego Elbląga. W oknach domów zawisły flagi, małe chorągiewki trzepotały w rękach dzieci, patriotycznych akcentów nie zabrakło również na pojazdach - prywatnych i tych komunikacji miejskiej. Najdłuższa, bo 50-metrowa flaga "przeszła" w barwnym korowodzie głównym ulicami miasta. Zobacz, jak elblążanie świętowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Happening organizowany przez harcerzy ze względu na złą pogodę nie przyciągnął tłumów elblążan. Znalazła się jednak spora grupa chętnych, którzy uczestniczyli w biało-czerwonym pochodzie. Barwny korowód niosący flagę narodową o długości 50 metrów wyruszył spod Bramy Targowej na Starym Mieście i dotarł na Plac Jagiellończyka. Tu najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach i zabawach. Jedną z atrakcji było układanie specjalnie na ten dzień przygotowanych puzzli. Zgodnie z zapowiedziami elblążanie odtańczyli wspólnie poloneza. Organizatorzy liczyli na większą liczbę ludzi, jednak pogoda pokrzyżowała im plany.
   - Gdyby byÅ‚o trochÄ™ cieplej zostalibyÅ›my dÅ‚użej, a tak to i zimno, mokro i... pusto – mówiÅ‚a mama maÅ‚ej zmarzniÄ™tej Zosi.
   W samo poÅ‚udnie rozpoczęły siÄ™ oficjalne uroczystoÅ›ci, w których udziaÅ‚ wziÄ™li m.in. wiceprezydent ElblÄ…ga Grażyna Kluge, naczelnik WydziaÅ‚u Kultury w UrzÄ™dzie Miejskim Bożena Sielewicz, sekretarz miasta JarosÅ‚aw Lango oraz dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
   WojskowÄ… defiladÄ™ i wciÄ…gniÄ™cie flagi na maszt obserwowaÅ‚a niewielka grupka elblążan.
   
   
OK

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
do więzienia z nimi albo do rodziców zaprowadzić w trymiga! jak tego szczeniaka z braniewa który legalnie spacerować z flagą!
(2011.05.02)

info

0  
  0
Puknij się w łeb i odejdź od komputera - szkodzi Ci.
M-a (2011.05.02)

info

0  
  0
zero ludzi, po co to angażować żołnierzy, oni też mają rodziny pewnie mieli coś innego w planach
(2011.05.02)

info

0  
  0
Dzień flagi to jest państwowe święto i każdy obywatel na prawo wziąść w nim udział. Zuchy, harcerze chcieli o wyrazić happeningiem i tańcem narodowym polonezem. W tym roku pogoda nie dopisała i było bardzo mało ludzi na Placu Jagielończyka.
Pati1949 (2011.05.02)

info

0  
  0
Żołnierze z happeningiem nie mieli nic wspólnego. .po co pisać jak się nie ma pojęcia o temacie?
M-a (2011.05.02)

info

0  
  0
a co to jest państwo?
namor63 (2011.05.02)

info

0  
  0
Pogoda nie dopisywala a moi drodzy dlaczego zarzadca z ulicy krzyzanowskiego wylaczyl centralne ogrzewanie zimno nie da sie wytrzymac czy oni mysla o ludziach ze marzna w mieszkaniach a placimy caly rok dop kogo mamy dzwonic skoro tyle maja wolnego. kto odpowioe za ta ludzka glupote my bo bedziemy chorzy i zaplacimy za leki i stracimy na wyplacie.
elblazanka zlodowaciala (2011.05.02)

info

0  
  0
A moim zdaniem. .. .nic nie robić, tylko krytykować to jest prymitywne. .. .zobaczcie jak swoją flagę traktują Amerykanie -oddają za niż życie, ona jest nie tylko od święta ale przez cały rok na honorowym miejscu a przed wszystkim w sercu, Francuzi itp. .. .tylko nam nic się nie podoba. .. .My byliśmy cała rodziną i nie obchodzi mnie to, że było mało ludzi czy dużo zacznijmy od siebie a nie od krytyki. .. .Jesteśmy polakami, naszym godłem jest Orzeł Biały a naszą Flagą Flaga Polski -Biało-czerwona-a to brzmi dumnie, mam nadzieję, że mój syn to zapamieta gdyż kochamy swoją ojczyznę. Wielki szacun dla tej garstki młodych ludzi, mam nadzieję, że te ziarno przyniesie wielki i silny plon na wieki-tego Nam i Polsce życzę.
Poleczka (2011.05.02)

info

0  
  0
Droga Poleczko, "zobaczcie jak swoją flagę traktują Amerykanie - oddają za nią życie" A może flagę wystarczy szanować, a nerkę (a nie życie) oddać konającemu.
(2011.05.02)

info

0  
  0
"Bo ziarno rzucone w plewy, nie wyda oczekiwanego plonu "-Dziś Polak, to polaczek przez małe "p". Nic nie zostało w sercach i umysłach ludzi, z nauk Papieża Jana Pawła II >Polska stała się nijaka, a to właśnie dzięki politykom, którzy widzą TYLKO SWOJE korzyści materialne, reszta ludzi ich nie obchodzi. To samo tyczy sie naszych lokalnych polityków z SLD, PO, PiS, PSL i wielu innych. Zatem nie wymagajcie, by Polak dbał i szanował swój kraj skoro rządzący Polaka-obywatela nie szanują. Taka jest -niestety -bolesna prawda. *florek"
(2011.05.02)

info

0  
  0