Elbląg na dużym ekranie. Zaduszki filmowe

8
04.11.2025
Elbląg na dużym ekranie. Zaduszki filmowe
Już w środę, 5 listopada, w kinie Światowid kolejny seans „Elbląga na dużym ekranie”. Przypomniane zostaną sylwetki nieżyjących już elblążan, którzy za życia cieszyli nas swoim talentem, sukcesami sportowymi, byli podziwiani lub też poprzez swoją pracę i dokonania wpływali na jakość życia i rozwój naszego miasta.

W archiwach telewizyjnych znajdują się setki audycji, wywiadów i rozmów z nimi i o nich, które właśnie w takiej chwili, w pierwszych dniach listopada, mają szczególną wartość. Fragmenty wielu z nich zobaczą widzowie środowego seansu,

Gościem specjalnym seansu będzie p. Grażyna Wosińska, dziennikarka i pisarka, od lat zabiegająca o zachowanie pamięci o szczególnie zasłużonych dla narodu i ojczyzny elblążanach.

Na seans pt. „Zaduszki filmowe” zapraszamy w środę, 5 listopada o godz. 18 do kina Światowid. Wstęp wolny.

Organizatorami cyklu „Elbląg na dużym ekranie” jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Telewizja „Truso.TV”, partnerami Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne w Elblągu i Polskie Towarzystwo Historyczne, oddział w Elblągu.

 

Patronem medialnym „Elbląga na dużym ekranie: jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Juliusz Marek, organizator

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Fajna inicjatywa i z przyjemnością bym był, gdybym mógł. Niestety organizator nie przewiduje, że ktoś może o 18:00 być jeszcze w pracy…. Może warto by było pomyśleć o seansie w dniu wolnym od pracy (dla większości osób-pomijam tych którzy pracują w służbach!) Może jakiś seans bis??
Mieszkan (2025.11.03)

info

17  
  3
Warto powspominać ludzi, ktorzy mieli wiedzę, znajomość samorządu, potrzeby miasta, mieli kulturę osobistą nawet kiedy byli w konflikcie partyjnym ! Łączył ich szacunek dla miasta i mieszkańców! Lans, walka, msciwosc, nienawiść, zlosliwosc nie grały pierwszych skrzypiec ! To byli dobrzy ludzie, zupełnie inni.....
(2025.11.03)

info

12  
  1
Kiedys Elbląg miał swój status i swoje znaczenie, Ci ludzie byli jego częścią, to były fajne czasy i poczucie jedności w pracy na rzecz Elblążan! Obecnie takich klimatów od lat juz nie ma, zostały skutecznie zniszczone....
(2025.11.03)
O czym Ty piszesz? Jakie fajne czasy? Ci ludzie byli represjonowani przez komunistyczną władzę. Cześć i Chwała Bohaterom
(2025.11.04)
Bez egzaltacji, represje byly, są i będą, zmienia się tylko forma !
(2025.11.04)
Ależ proszę Państwa, zawsze będzie ktoś komu nie odpowiada godzina, o której zaplanowano daną uroczystość czy imprezę. Swego czasu proboszcz jednej z parafii podczas kolędy zapytał swojego parafianina dlaczego nie widuje go w kościele podczas mszy świętych. Tenże z rozbrajającą szczerością oświadczył, że po prostu nie odpowiadają mu godziny mszy w jego parafialnym kościele.
O 16: 30 po wojnie. (2025.11.04)
@O 16: 30 po wojnie. - Niech zobaczy co tak naprawdę oznacza słowo parafianin. Niech każdy sobie sprawdzi to może wam się oczy otworzą.
antysystemowy (2025.11.05)
Słownik języka polskiego PWN parafianin 1.«członek parafii» 2.daw. «człowiek zacofany i ograniczony»
(2025.11.05)

info

2  
  3