Wybrany wątek opinii
Te przywileje emerytalne mundurówki to jest chory socjalistyczny wymysł, niszczący system zabezpieczeń społecznych i drenujący budżet. Czterdziestoletni emeryci, którzy przez całe życie ani złotówki na ZUS nie odłożyli. Nie płacisz składek - nie dostajesz emerytury, tak to powinno wyglądać. Jakoś w Niemczech nie do pomyślenia jest to, żeby strażak, policjant, czy żołnierz w wieku 41 lat już był emerytem z pełnym uposażeniem. Dlatego system jest niewydolny. A kobiety to już w ogóle system emerytalny wydrenowały tak, że trzeba do wypłacanych świadczeń dorzucać z PITu, VATu i emitowanych obligacji. Chory system!
Do moderacji
Odpowiedz
138
22
@Jak dbosz, tak mosz! - W Polsce wiele grup ma przywileje :mundurowi, górnicy, rolnicy, emeryci. Nic dziwnego że młodzi stąd wyjeżdżają
Do moderacji
Odpowiedz
30
5
@Jak dbosz, tak mosz! - Mundurowi zawsze mieli wcześniejsze emerytury i system działał. System jest niewydolny od czasu wyprowadzania z niego miliardów na 13 emerytury
Do moderacji
Odpowiedz
9
16
@Wszyscy drenują budżet - Największe przywileje to mają faceci w sukienkach. Podatków nie płacą przez całe życie a emerytury biorą wyższe niż większość Polaków. Po co pracować ?
Do moderacji
Odpowiedz
20
16
Do moderacji
Odpowiedz
14
1
@Jak dbosz, tak mosz! - tylko teraz to rusz, to po 1 nie wygrasz wyborów, a po 2 strajki... ale to prawda 40 letni facet w sile wieku i emeryt pełną gębą, a tu na dodatek pół roku komendantem i cyk emerytura w górę, i cyk emerytura + nie mała pensja z ratusza. Albo emerytura albo etat. o ile szeregowy strażak naraża się i ciężko walczy o czyjś dobytek o tyle strażak biurowy jest wypoczęty fizycznie, a i psychicznie ma lżej
Do moderacji
Odpowiedz
22
1
@Jak dbosz, tak mosz! - Ktoś go zatrudnił. Nepotyzmu ciąg dalszy.
Do moderacji
Odpowiedz
15
2
@Wszyscy drenują budżet - Gdzie wyjeżdżają? Jak liczyć umieją to już i Norwegia nieopłacalna. Wystarczy nie psioczyć i wykazać się pracowitością. Nabór do zawodów uprzywilejowanych to kilkudziesięciu na jedno miejsce. Wystarczy wykształcenie kierunkowe, żeby w KAS pracować albo przejść nabór do Służby Celnej np. A i tak mój komentarz zjadą minusami wieczni niezadowoleni stękacze.
Do moderacji
Odpowiedz
1
10
Do moderacji
Odpowiedz
9
1
Do moderacji
Odpowiedz
16
2
Nepotyzm to zatrudnianie ludzi bez kwalifikacji Przykładem nepotyzmu jest dla mnie Kulik jako Komendant Straży Miejskiej ale to na razie moje osobiste zdanie. Założenia każdy wyższy oficer Wojska czy Straży jest kompetentny w sprawach bezpieczeństwa a tu masz kogoś kto dowodził lokalną jednostką zna więc ludzi teren niebezpieczeństwa i pamięta porażki jakie służby poniosły. Jeśli zakładasz że to nepotyzm zanim pokarze co potrafi - toś buc. W kwestii obrony cywilnej czy bezpieczeństwa nie ma żartów i czasu na eksperymenty. Daj chłopu szanse zamiast poszczekiwać po nominacji. To nie jest konstruktywna krytyka bo jeszcze nic nie zrobił. Jak coś mi nie wyjdzie - proszę bardzo. Na razie człowiek mądry czeka na efekty
Do moderacji
Odpowiedz
5
10
@Pisflacja - 4 tyś brutto dodaj czyli ok 3 netto. Bez problemów znajdziesz pracę za 2 tyś netto ja się znasz 2500 euro jak dobrze trafisz i będę nadgodziny mas 3 tyś. Ceny zawsze były podobne tyle że jakość w Polsce wyższa. Polskie półki w Kauflandzie to ceny 100 procent droższe niż w Polsca i 30% droższe od reszty oferty. Co do Berlina sie nie wypowiem ale za 4 pokoje w podmiejskiej dzielnicy płaciłem 500 euro z ogrzewaniem.... Nie miasto ale dzielnica jest ważna
Do moderacji
Odpowiedz
0
6
@Pisflacja - Niezły odlot
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
@Jak dbosz, tak mosz! - Kasa, stołki I etaty - jawna kpina - śmiechu warte bezpieczeństwo, kasa zawsze idzie tam gdzie nie powinna iść, gdzie są schrony jesli mowimy o bezpieczeństwie, gdzie jest plan budowy nowych schronow medalowi hipokryci... gadamy a nie robimy, wszystkich w kanał prowadzimy... Emblongi moje obudzcie się
Do moderacji
Odpowiedz
7
2
@Jak dbosz, tak mosz! - Wiesz oni z ZUS nie biorą. Tylko z ZER MSWiA, gdzie się nigdy nie dopchasz!
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@Jak dbosz, tak mosz! - NIe z pełnym a z procentowym!
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@Wszyscy drenują budżet - A chciałbyś emerytom zabrać ich emeryturę i niech pracują doo śmikerci jak u Kim Dżon Una? Poniżysz się do takiej opinii?
Do moderacji
Odpowiedz
0
7
@Wszyscy drenują budżet - Mogłeś ikść do kopalni, Co mamusia nie puściła?
Do moderacji
Odpowiedz
1
5
@MariuszLewandowski-Fc - Chyba in teligencja w FC wygasła? Jak ktoś zarządzał przez x lat jednostką mundurową i do tyego zbrojną, to myślisz, że nie ma kwalifikacji do zapanowania nad sm.
Do moderacji
Odpowiedz
4
2
@MariuszLewandowski-Fc - Mariusz w stoczni w gdańsku jako instruktor? Czy każdy musi iść twoją drogą?
Do moderacji
Odpowiedz
2
1
@Erich - moja opinia to moja opinia i mi się ma prawo podobać lub nie podobać ale w miarę możliwości sprawdzę jak jego podwładni sprawują się w terenie.... Słyszałem że śpią na służbie, ,, że boją się interweniować wobec chuliganów i zamiast tego robią statystyki na ludziach spokojnie pijących piwo w parku bo tak łatwiej. Straż Miejska nie ma wymogów Straży Granicznej a jak się ma do dyspozycji leserów o mentalności "szeryfa" to niewiele się z nimi zrobi... A wygląda na to że jego ludzie inteligencją i znajomością prawa nie grzeszą.... Co do Kulika uważam że się nie sprawdza bo nie umie albo nie chce wywalić z SM ludzi z przypadku - skoro on nie potrafi pozbyć się ich to lepiej zlikwidować całą tą służbę.....
Do moderacji
Odpowiedz
1
4
@Erich - Nie rozumiem czym piszesz... rozwiń się
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@Jak dbosz, tak mosz! - Po pierwsze w wieku 41 lat nie jest pełnej emerytem, po drugie pracujący emeryci mundurowi odkładają składki normalnie do ZUS i do nie dawna nigdy nie mogli z tego skorzystać(pieniądze czy miedzy innymi pewnie dla takich jak TY). Dopiero niedawno zmieniło się, że mogą wypracować dodatkową emeryturę. (i to tylko ci co wstąpili po 1999 roku) A po trzecie składki wszyscy płacą wojskowi do wojskowego biura emerytalnego i z niego mają emeryturę. Widocznie WBE potrafi lepiej zarządzać funduszami niż ZUS. Nie słyszałem o szklanych pałacach WBE jak w przypadku ZUS
Do moderacji
Odpowiedz
0
10
@Marko11 - Każdy zarządza pieniędzmi lepiej od ZUS=u nawet chromy na rozumie....
Do moderacji
Odpowiedz
0
4