Świąteczny posiłek i dobre słowo dla każdego

18
24.12.2025
Świąteczny posiłek i dobre słowo dla każdego
Wigilia dla samotnych 2024 r, fot. Anna Dembińska
24 grudnia o godz. 16 odbędzie się Wigilia dla samotnych i potrzebujących, którą wraz z darczyńcami przygotowali organizacja 777 CREW i Fundacja Wolne Miejsce. Na uczestników czekają świąteczny poczęstunek oraz serdeczna atmosfera.

Święta to czas, w którym bardziej niż zwykle powinniśmy dzielić się dobrem i wspierać osoby potrzebujące. Dla wielu z nich takie wsparcie znaczy naprawdę dużo. W Elblągu po raz drugi raz odbędzie się Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących, którą wraz z darczyńcami oraz wolontariuszami przygotowali organizacja 777 CREW i Fundacja Wolne Miejsce.

- Posiłek przygotowaliśmy dla dwustu osób, będą pierogi, barszcz, ryba po grecku i wiele innych potraw. Nie zdradzę wszystkiego, bo to jest niespodzianka. Na uczestników czekamy o godz. 16 w Dziennym Domu Senior+ przy ulicy Zamkowej – mówi Daria Rudnik z Fundacji Wolne Miejsce.

Miejsce przy stole znajdzie się dla każdego, niezależnie od statusu majątkowego, poglądów, czy wyznania.

- Na ubiegłorocznej Wigilii gościliśmy przede wszystkim seniorów, ale mile widziany jest każdy, kto ma ochotę być wspólnie z nami. – dodaje Daria Rudnik.

Dzienny Dom Senior+ mieści się na ul. Zamkowej 16a, wejście przez bramę bursy nr 3 (otwarcie drzwi o godz. 15.30).

Organizacja takiego wydarzenia nie mogłaby się odbyć bez darczyńców, którzy wspierają tą inicjatywę.

- Jako organizatorzy dziękujemy każdemu z nich – podkreśla Daria Rudnik.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Waśnie dlatego że życzenia są bo tak wypada a nie szczera dobroć od dziesięciu lat nie byłem na wigilii. Totalny zawód i zakłamanie jest na równi z brakiem wiary więc po co się oszukiwać ! Polityka w sejmie udowadnia prawdę jaką żyją pogardą i zemstą każdego dnia, sąsiedzi już dzień dobry nie mówią bo i tak pada deszcz a rodzina już tylko na fotografii i zapewniam że byłem dla wszystkich okej dopóki byłem taki sam Judasz jak oni dlatego jestem sam. Pozdrawiam i Wesołych Świąt zapomnianym.
(2025.12.24)
Niby jak ? Składanie życzeń i może cmokanie w tej codziennej nienawiści, z babcią z ulicy co patrzy na bezdomnego jak psa ? Tam nie ma Boga !
(2025.12.24)

info

3  
  10
Tylko że Senior 60+ lepiej żyje niż pracujący, kto ciężko zapracował na emeryturę to ok. ale branie każdych dodatków od państwa by ogłowić wnuków i tego typu spotkanie jest zwykłą pazernością bo ci z kasą mają rodzinę a ci bez kasy już nie bo takie są dzieci i wnuki....
(2025.12.24)
Weź się do roboty i nie rozliczaj innych.
(2025.12.24)
trochę życzliwości w tym dniu i nie nie życz tego co tobie nie miłe!
(2025.12.24)
To TYLKO podziękować moderatorowi tego forum w tym portalu za te "i dobre słowo" pod adresem katolików
(2025.12.24)
Nie mierz wszystkich swoją miarką. Jeśli rodzina się na ciebie wypięła to może w tobie coś jest nie tak.
Emel (2025.12.24)
Tradycja jak tradycja... czekają Nas bardzo złe czasy i to nie tylko z powodu wrogów zza granicy. Faryzeuszostwo, kpina, buta, kleru, posłów, pseudoprezydenta, kłamstwa prasy czy brak zwykłej przyzwoitości ludzi to z czym się mierzymy. Więc krótko: ZDROWIA, CHLEBA i NIEBA. Oczywiście z tym niebem bez pospiechu, nie ucieknie, poczeka...
(2025.12.24)
Ludziska - mamy swieta. Mozna chyba zdobyc sie na odrobine zyczliwosci. Zycze wesolych swiat i duzo zdrowia.
(2025.12.24)

info

13  
  0
chyba pseudo premierostwo Pinokia.
śmiechnasali (2025.12.24)