Od sierpnia w Urzędzie Miejskim zapłacisz za pomocą opłatomatu

8
02.07.2025
Od sierpnia w Urzędzie Miejskim zapłacisz za pomocą opłatomatu
Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, autor: FredAN
Z początkiem sierpnia obsługa gotówkowa Urzędu Miejskiego w Elblągu zostanie zamknięta, a na parterze zamiast kasy zostaną zainstalowane dwa urządzenia samoobsługowe (opłatomaty), które będą wspierały proces bieżącej obsługi klienta.

Opłatomat będzie dawał możliwość wniesienia opłat gotówką i za pomocą karty płatniczej, BLIKa, bez prowizji. Wpłacone środki finansowe będą przekazywane na poszczególne rachunki bankowe Urzędu Miejskiego. Po dokonaniu opłaty klient otrzyma pokwitowanie w postaci wydruku. Urządzenia będą posiadać intuicyjne menu i funkcję skanowania kodów QR, za pomocą których wykonanie płatności będzie następować bez konieczności wyboru jej rodzaju oraz wpisania danych identyfikacyjnych. W początkowym okresie pomoc w obsłudze opłatomatu będzie zapewniał pracownik urzędu.

Za pomocą opłatomatu będzie można zrealizować płatności za:

  • wieczyste użytkowanie nieruchomości gruntowych położonych na terenie Elbląga,
  • dzierżawę gruntu,
  • wykup nieruchomości,
  • rentę planistyczna,
  • opłatę adiacencką,
  • służebność,
  • przekształcenie gruntu,
  • oszacowanie i odpis z KW,
  • usuwanie pojazdów z dróg,
  • zajęcie pasa drogowego,
  • mandaty Straży Miejskiej, opłaty dodatkowe za parkowanie,
  • wpłaty dotyczące nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych i wychowawczych/z funduszu alimentacyjnego/zaliczki alimentacyjnej,
  • podatek od nieruchomości, rolny, leśny i od środków transportowych,
  • opłaty skarbowe,
  • opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Biuro Prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Starsi ludzie, ktorzy stanowią najwiekszy procent Elbląga będą wniebowzieci! Tylko dziękować pomysłodawcom
(2025.07.02)

info

15  
  1
Dużo samotnych starszych ludzi to zgubi. Kompletnie nie mają o tym wiedzy.
(2025.07.02)

info

9  
  0
Porażka, chcemy być zautomatyzowani tylko jeszcze nie wszędzie jest to realnie możliwe, po prostu urząd nie chce już klientów, najlepiej w ogóle drzwi zaryglować i zamiast ludzi zatrudnić automaty !
(2025.07.02)

info

7  
  0
To zly pomysł
(2025.07.02)

info

9  
  0
Pomysł nie do przyjęcia, urząd jest dla mieszkańców a nie odwrotnie, trzeba myśleć o wszystkich mieszkańcach, a nie tylko o małolatach
(2025.07.02)

info

8  
  0
a od kiedy urząd stał się decydentem moich form płacenia ? czy żyjemy jeszcze w państwie wolnym czy to próba ubezwłasnowolnienia obywateli??? to chyba jawne naruszenie praw obywatelskich! to ja decyduję w jaki sposób chcę zapłacić, chyba jeszcze gotówki nie wycofano z obiegu??? więc jakim prawem urząd narzuca taka formę ! to jest nie do przyjęcia i trzeba będzie to zgłosić ! czy ma to oznaczać, że urząd chce się zamknąć dla obywateli ??oj nieładnie niby chcieli się uśmiechać i otwierać, a tu taka sprawa!
(2025.07.02)

info

6  
  1
nie życzę sobie aby moją kartą operowała jakaś osoba i wypytywała o wszystko stojąc na korytarzu w kolejce z innymi!! to chyba coś nie tak ??? co to za nowe pomysła ?
Halynka mam pomysła -Ferdek (2025.07.02)

info

6  
  0
No to Panie urzędniczki(kasjerki) do zwolnienia, na kuroniówkę... pomijając fakt, że połowa urzędników tam nie potrzebnie jest zatrudniona.
Jolla (2025.07.08)

info

1  
  0