Mieszkańcy Dąbrowy doczekają się miejsca do integracji

49
18.02.2026
Mieszkańcy Dąbrowy doczekają się miejsca do integracji
W tym miejscu ma powstać miejsce do integracji mieszkańców (fot. Daniel L:ewandowski)
Dąbrowa, dzielnica Elbląga, dzięki głosom mieszkańców w budżecie obywatelskim zyska centrum integracyjno-rekreacyjne. Władze miasta szukają właśnie firmy, która je zaprojektuje. Szacowany koszt to 640 tys. zł.

Centrum integracyjno-rekreacyjne ma powstać w sąsiedztwie planowanej ścieżki pieszo-rowerowej, która ma być wykonana w ciągu najbliższych kilku lat do granic miasta (dalszy odcinek do Pogrodzia planują też władze województwa). Pomysł mieszkańców Dąbrowy wygrał głosowanie w okręgu nr 2 w budżecie obywatelskim na 2026 r., poparło go 664 mieszkańców.

Władze miasta ogłosiły zapytanie ofertowe, by wyłonić firmę, która zaprojektuje to miejsce. Ma być ogrodzone, oświetlone i monitorowane oraz składać się m.in. z placu zabaw dla dzieci i siłowni plenerowej, wiaty. Ma tu być też miejsce na ognisko lub grill, stojaki na rowery czy ławki, a także tablicę informacyjną o walorach turystycznych tej okolicy.

Projekt zagospodarowania terenu ma powstać w ciągu 3 miesięcy od podpisania przez miasto umowy z wybraną firmą. Będzie ona też pełniła nadzór autorski nad przebiegiem prac. O tym, czy znajdą się chętni na wykonanie projektu i jaki będzie jego koszt przekonamy się już 18 lutego, bo wtedy mija termin składania ofert.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Świetna wiadomość!
ArturPytliński (2026.02.18)

info

14  
  11
Niech kasę z własnych oszczędności inwestują a nie kolejni po Piastowie zżerają budżet miasta !
(2026.02.18)
W Dąbrowie osiedle budowałem 30 lat temu i do dziś wszyscy nie mają normalnej ulicy dojazdowej do domu a pikniki im w głowie byle kasę wyrwać ?
(2026.02.18)

info

33  
  8
Veto musi być !!!
(2026.02.18)

info

5  
  13
Przeciez ludzie juz się nie integrują tylko uciekają od siebie i zamykają w domach
(2026.02.18)

info

32  
  1
Będą się integrować na cmentarzysku...
Mjk999 (2026.02.18)

info

14  
  3
Pandemia co bylo jej jednym z jej celów pozamykała nas w domach i ten proces toczy się dalej, aby ludzie popadali w depresję a sterujący światem mogli robic na tym biznes i nas ogłupiać
(2026.02.18)

info

13  
  1
I tu się mylicie, mieszkańcy tego osiedla bardzo się integrują, organizujemy różne spotkania, ogniska i grille na których omawiamy potrzeby naszego osiedla. Wszystkim się wydaje że jak domki jednorodzinne to każdy się alienuje a tu zaskoczenie, plac zabawa z siłownią jest nam tak samo potrzebny jak i mieszkańcom w blokach - w tym miejscu dzieci będą nawiązywać znajomości i przyjaźnie, nie będą już musiały latem przesiadywać na przystankach czy chodnikach żeby porozmawiać.
mieszkaniec12345 (2026.02.18)
Piastowo nie bierze pieniędzy z urzędu miasta tylko z Gminy Milejewo
piastowoo (2026.02.18)
Ludzie a co Wam tak przeszkadza ten plac zabaw? Dla mnie inicjatywa jest fajna
juliuszcesarz (2026.02.18)