Kraksa sześciu aut przy targowisku

167
20.06.2020
Kraksa sześciu aut przy targowisku
fot. Anna Dembińska
W sobotni poranek (20 czerwca) na ul. Płk. Dąbka, tuż przy targowisku miejskim, doszło do zderzenia aż sześciu aut. Jednak osoba została zabrana do szpitala, ruch na czas pracy służb został wstrzymany. Zobacz zdjęcia.

Po godz. 8 z al. Piłsudskiego w ul. płk. Dąbka jadąca nissanem 50-letnia kobieta nie zdążyła wyhamować i uderzyła w stojący na ulicy renault.

- Kierująca nissanem note mijając skrzyżowanie z al. Piłsudskiego, przy zielonym świetle, minęła przejście dla pieszych i wjechała w szereg pojazdów, które oczekiwały na zjazd na targowisko. Uderzyła w pojazd renault i zadziałał efekt domina. W zdarzeniu brało udział aż sześć aut. Mamy jedną osobę poszkodowaną, która została zabrana do szpitala. Kierująca będzie odpowiadała albo za przestępstwo albo za wykroczenie, w zależności czy zakwalifikujemy to zdarzenie jako kolizję, czy jako wypadek drogowy. Jeden uczestnik zdarzenia, nie sprawca, był po spożyciu alkoholu - powiedziała pracująca na miejscu zdarzenia policjantka.

Warto dodać, że w miejscu, gdzie stały auta oczekujące na zjazd, obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Niestety, kierowcy szczególnie w dni targowe, ustawiają się na tym pasie w kolejce, chcąc wjechać na parking targowiska. 

red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I ponownie płk. Dąbka. .. szybko, szybciej, jeszcze szybciej!
hłehłe (2020.06.20)
no i świetnie coraz częściej będzie tam dochodziło do kolizji do momentu aż ktoś tam zginie miejsce od dawna jest przestarzałe i nie spełnia żadnych cywilizacyjnych norm handlu inne miasta poprzenosiły targowiska w bardziej ciekawsze miejsca a tu cóż zamiast się rozwijać cały czas do tyłu
(2020.06.20)

info

50  
  62
W dni targowe zawsze tam jest kolejka do skrętu. Niestety trzeba było się liczyć z takim scenariuszem.
Jannam (2020.06.20)

info

91  
  7
Jak jest zakaz to gdzie są służby które tego nie kontrolują?, w tym miejscu zawsze jest problem z ruchem pojazdów a szczególnie właśnie w dni targowe i kolejka do wjazdu na parking zapchany do granic możliwości bo inwalidzi wojenni nie wiadomo której wojny muszą zaparkować przy samym straganie z jajkami i ziemniakami bo 50 metrów dalej to nogi nie uniosą.
oo (2020.06.20)
Emblonk. ..
(2020.06.20)
No bo rozwiązywanie newralgicznych problemów jest za trudne. Prościej dziury łatać i konferencje prasowe robić?
Pytam (2020.06.20)

info

46  
  11
To musiało się wydarzyć prędzej czy później - tak jest w dniach handlowych na targowisku - samochody praktycznie stoją już od skrzyżowania, aż do wjazdu, wyłączając jeden pas ruchu na Płk. Dąbka. W tych dniach powinien być tam patrol Policji i surowo karać za nielegalne zajmowanie pasa jezdni. A tak poza tym to służby prezydenta powinny w jak najszybszym czasie rozwiązać problem wjazdu na teren targowiska.
wicia (2020.06.20)
@oo - ale siatki, każda po 15 kilo z łatwością dźwigają
(2020.06.20)
.. ."za przestępstwo albo za wykroczenie". .. .A kto będzie odpowiadał za nielegalne zajęcie pasa ruchu, chyba wszyscy ci co urządzili sobie. .. postojowe?
kek (2020.06.20)
Niestety ale tak to wygląda, kiedy "władzę"nie robią nic! Jak to jest możliwe, aby w każdym dniu, kiedy jest rynek tworzył się zator na jedyn pasie. Autobus nie może wjechać na przystanek, a jak już wjedzie, to nie może wyjechać. Samochody, już na skrzyżowaniu muszą zmieniać pas, bo "rynkowicze"zrobili sobie kolejkę na rynek. Czy naprawdę nie można zrobić z tym porządku?! Może Prezydent ze swoimi służbami albo Radni, w końcu zajmą się tematem?!
(2020.06.20)

info

52  
  5