Kraksa sześciu aut przy targowisku
Po godz. 8 z al. Piłsudskiego w ul. płk. Dąbka jadąca nissanem 50-letnia kobieta nie zdążyła wyhamować i uderzyła w stojący na ulicy renault.
- Kierująca nissanem note mijając skrzyżowanie z al. Piłsudskiego, przy zielonym świetle, minęła przejście dla pieszych i wjechała w szereg pojazdów, które oczekiwały na zjazd na targowisko. Uderzyła w pojazd renault i zadziałał efekt domina. W zdarzeniu brało udział aż sześć aut. Mamy jedną osobę poszkodowaną, która została zabrana do szpitala. Kierująca będzie odpowiadała albo za przestępstwo albo za wykroczenie, w zależności czy zakwalifikujemy to zdarzenie jako kolizję, czy jako wypadek drogowy. Jeden uczestnik zdarzenia, nie sprawca, był po spożyciu alkoholu - powiedziała pracująca na miejscu zdarzenia policjantka.
Warto dodać, że w miejscu, gdzie stały auta oczekujące na zjazd, obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Niestety, kierowcy szczególnie w dni targowe, ustawiają się na tym pasie w kolejce, chcąc wjechać na parking targowiska.