XXVI Letni Salon Muzyczny w Bażantarni

12
25.06.2023
XXVI Letni Salon Muzyczny w Bażantarni
XXV Letni Salon Muzyczny, fot. Anna Dembińska (arch. portEl)
Nadchodzą wakacje, podczas których w Bażantarni zagości XXVI Letni Salon Muzyczny. Tradycyjnie rozpocznie się po Dniach Elbląga (2 lipca) i zakończy przed Świętem Chleba.

W każdą niedzielę odbywać się będzie spacer przyrodniczo-historyczny, prowadzony przez pracowników tegorocznego partnera - Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Zbiórka o godzinie 15:30 przy muszli koncertowej w Bażantarni, a następnie o godz. 17:00. Zaplanowane są koncerty, spektakle teatralne, scena przy stoliku, wystawa oraz konkursy, na które serdecznie zapraszamy.

Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty, a szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie, w mediach oraz na portalach społecznościowych.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Fajnie, że są te niedzielne imprezy, szkoda tylko, że lato w ETK tradycyjnie trwa krótko. Muszla koncertowa po remoncie wygląda całkiem dobrze i gdyby jeszcze zrobiono coś wokół bo te ławki i skarpy to naprawdę, nie na te czasy. No i więcej imprez bo te kilka koncertów w roku to za mało.
(2023.06.22)

info

32  
  0
Spokojnie od maja mogliby zaczac, te dwa miesiące mijaja szybko a emeryci ciesza sie na te spektakle, powinno ich byc wiecej i od maja, czerwca lub jeszcze we wrzesniu, muszla w Bażantarni nieużytkowana
J.B (2023.06.22)

info

26  
  1
Szkoda, że Ratusz nie udostepnia Muszli Koncertowej Stowarzyszeniu Wojciecha Minkiewicza, które tak rewelacyjnie organizuje kolejne Dni Muzyki. Szkoda, by sporym nakladem kosztów wyremontowany obiekt w Bażantarni służył tylko organizacji kilku imprez rocznie przez jedną elitarną organizację - Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Może wszystkie nie należące do tego Towarzystwa osoby są niekulturalne, ale uważają, że Muszla powinna być od 1 maja do 30 wrzesnia wykorzystywana na koncerty elbląskich artystów i promocję utalentowanych uczniów Szkoły Muzycznej, a jeżeli fundusze pozwolą także ciekawych wykonawców z Polski. Niestety kolejny rok tak się nie dzieje.
(2023.06.22)
Nareszcie Teatr bez Mirka! Huraaaaa huraaaaa
NinaW (2023.06.22)

info

13  
  4
Ale kto im broni organizować tam cokolwiek?
MelomanWeiss (2023.06.22)
Ktoś zasugerował, że ETK ma tą muszlę niejako na wyłączność. Jeśli to miała by być prawda to jest to kolejny mega 'kwiatek' do kolekcji w działalności UM. A może portEL dopyta ? Albo ktoś z ratusza odpowie ? bo jeśli to prawda to ręce opadają. I żeby nie było, popieram imprezy organizowane przez ETK ale ta muszla pomieści też innych.
(2023.06.22)

info

13  
  2
Jak widać muszla koncertowa i jej wykorzystanie nie jest tak nośnym tematem jak port i polityka, a szkoda.
(2023.06.23)

info

8  
  0
ETK = post PZPR
(2023.06.25)
jesteś idiotą?
katon (2023.06.26)
Trochę ciężko się dostać do Bażantarni osobom nie zmotoryzowanym i mniej sprawnym. Za duża odległość od tramwaju. A imprezy super.
(2023.06.26)

info

7  
  1