Vivaldi, jakiego nie znacie

18
12.01.2020
Vivaldi, jakiego nie znacie
fot. RG
Muzyczne motywy z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego znają chyba wszyscy. A jak brzmią w nowocześniejszej aranżacji? O tym mogli przekonać się melomani, którzy wybrali się na niedzielny koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej do szkoły muzycznej. Zobacz zdjęcia.

Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wypełnia się do ostatniego miejsca włącznie z dostawkami. Elbląska Orkiestra Kameralna w nowy rok weszła, można powiedzieć, z podwójnym przytupem. W pierwszej części koncertu "Vivaldisco" mogliśmy usłyszeć klasyczne wykonanie „Czterech pór roku”, a ton orkiestrze nadawała solistka Paula Preuss.

W drugiej części pierwsze skrzypce grała dyrektor EOK Karolina Nowotczyńska, która wspólnie z orkiestrą zmierzyła się ze współczesną wersją dzieła Vivaldiego, przygotowaną przez brytyjskiego kompozytora Maxa Richtera, tworzącego muzykę m.in. do seriali takich jak „Peaky Blinders” czy „Black Mirror”. Muzyce towarzyszyły wideoprezentacje, które nadały koncertowi dodatkowego klimatu. To były dwie godziny wyjątkowej podróży po dziełach najsłynniejszego księdza w historii muzyki zarówno w oryginalnym jak i XXI-wiecznym duchu.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 

red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Elbląski chór Cantata ma okazję wystąpić na nowojorskiej scenie. Ta zaprosiła elblążan do udziału we wspólnym wykonaniu Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. By skorzystać z tego wyróżnienia, chórzyści muszą zebrać pieniądze na ten wyjazd. Liczą na pomoc mieszkańców. 200 000 zł. Daliscie na WOSP teraz pora zbierac na wyjazd. To tylko 2zl od osoby.
(2020.01.13)
Najpierw to chór cantata powinien zebrać na aparaty słuchowe i lekcje śpiewu bo z jednym i drugim kiepsko. "Idź pan wstydu oszczędź,,," naeet jak uzbieracie te pieniadze to tylko sie skompromitujecie. Co najwazniejsze brawo za poziom "intelektualny" autora komentarza ktory pod relacją z koncertu EOK wrzuca komentarz żebrajacy o kasę...
Zażenowany (2020.01.13)
Brawo EOK ! ŚWIETNY koncert ! Jak zawsze sie nie zawiodłem ! Ulubiony Vivaldi! Cantata wieeelki minus za ten komentarz....
Meloman (2020.01.13)

info

6  
  2
Jak zawsze sie nie zawiodłam. Dziękuję ! :)
Fanka (2020.01.13)

info

6  
  1
Dziękuję że mogłam przeżyć 4 pory roku w 2 godz . Brawa za oprawę i efekty a MUZYKA ! Cos wspaniałego
Elblzanka (2020.01.13)

info

5  
  1
Dziwne że trąbiliście o 150 tys zl . a juz jest 200 tys. zł ??!! Wstyd i żenada
Jestemzszokowany (2020.01.13)
Piękny koncert.
(2020.01.13)

info

5  
  0
EOK dziękuję za świetny koncert
bravo (2020.01.13)

info

6  
  0
Brawo do całej Orkiestry i dla Solistek ! :)
jakzawszeniezawodni (2020.01.13)

info

5  
  0
Dziękujemy za możliwość obcowania z kulturą i świetną muzyką na światowym poziomie. Dziękujemy że promujecie Elbląg i jesteście silną wizytówką Elbląga. Jestem dumna że Elbląg ma taka Instytucję jaką jest Orkiestra. Jedyna słuszna. BRAWO ! Świetny koncert !
EOK-owa wielbicielka (2020.01.13)

info

5  
  0