Street art rozpoczęty

15
01.05.2011
Street art rozpoczęty
Fot. AD
Dziś (1 maja) ruszyła trzecia edycja Street art, którego organizatorami są Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym i Stowarzyszenie „Jantar”. Zobacz fotoreportaż z pierwszego dnia imprezy.
Można już oglądać pierwsze prace, które powstają podczas Street artu. Nowe obrazy pojawiły się w parku przy ulicy Mickiewicza oraz na ścianach w parku przy ulicy Grota Roweckiego (naprzeciwko Biedronki).
   Dzieci i dorośli mogli z kolei wziąć udział w tworzeniu „Iluzji” na Skwerze Sawicza. Od południa, przy pomocy kredy i węgla, na chodnikach powstawały kolorowe malowidła. W rysowaniu mógł wziąć udział każdy, niezależnie od wieku.
   Tego dnia elblążanie mogli również spotkać na ulicach kolorowo ubranych szczudlarzy z grupy teatralnej „Skrupcie się” z CSE Światowid.
   Na zakończenie pierwszego dnia artystycznej majówki, odbył się wykład z historii sztuki pt.: „Pół żartem i całkiem na serio. Oręż współczesnego artysty”, który poprowadzi historyk sztuki, ks. Grzegorz Wąsowski.
   
   Program kolejnych dni:
   2-3 maja
   godz. 9 - 17 - malowanie na ścianach (park przy ulicy Mickiewicza, park między ulicami 1 Maja i Grota Roweckiego - naprzeciwko Biedronki) pod opieką Aleksandry Matulewicz
   godz. 10 - 17 - „vlepki" na przystankach autobusowych i tramwajowych (przy ul. Grota Roweckiego, 1 Maja i placu Słowiańskim) przygotowane przez uczniów Liceum Plastycznego pod opieką Janusza Kozaka
   godz. 11 - 15- „Iluzje" (plac Konstytucji, Skwer Sawicza - fontanny) - akcja rysowania obrazów kredą przez uczniów Liceum Plastycznego pod opieką Romy Jaruszewskiej
   
   2 maja
   godz. 14 - 17 - granie w plenerze (park przy ulicy Mickiewicza) w wykonaniu MF Cutz'a i Roks'a - drum and bass, dubstep
   godz. 18 - projekcja filmu „Wyjście przez sklep z pamiątkami" (kino Światowid) - wstęp wolny
   godz. 20 - granie klubowe w Klubokawiarni Starovka w wykonaniu MF Cutz'a i Roks'a - połączenie nu-beats, glitch hopu, b-more, dubstepu itp.
   
   Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Urzędu Miejskiego w Elblągu. Wsparcia udzielili nam również: Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu oraz Klubokawiarnia Starovka. Patronat medialny nad imprezą objęła redakcja Dziennika Elbląskiego. Uczestników street artu ubrała marka CROPP.
   
CSE Światowid

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Słabe że aż strach pomyśleć co będzie dalej. Pewna osoba z plastyka nie pozwala uczestnictwa w takim malowaniu. Ludzie z poza waszej szkoły też potrafią malować i to zdecydowanie lepiej.
jak W (2011.05.01)

info

0  
  0
.. .mam pytanie do Pani organizator która w tamtym roku, odpowiedziała negatywnie na zgłoszenie naszej grupy, cyt. "Street art to nie graffiti" więc co to jest? W tym roku było podobnie. .. Ludzie którzy naprawdę coś umieją(SAMOUKI jeżeli chodzi o tą dziedzinę) i chcieli by się pokazać zostali skreśleni. Ciekawe jak będzie za rok niech trzyma Pani kciuki. .. POZDRAWIAM!!
D17 (2011.05.01)

info

0  
  0
zgadzam się z przedmowca, slabe prace jak na sztuke uliczna, za bardzo ugrzecznone i trzymajace sie zasad.
dhhdggsh (2011.05.01)

info

0  
  0
zgadzam się z przedmowca, slabe prace jak na sztuke uliczna, za bardzo ugrzecznone i trzymajace sie zasad.
dhhdggsh (2011.05.01)

info

0  
  0
co tam uliczna sztuka - PORTEL staje sie powoli jakimś przerażającym pisemkiem - pitawal z niby sportem zmieszany z wiadomościami z magla i kruchty kościelnej. Obrzydliwe.
MiejscowyAborygen (2011.05.02)

info

0  
  0
prawdziwy street art to spontan, żadnej cenzury i wyznaczonych miejsc a nie jakiś festiwal dofinansowany przez samorząd :))) trochę to śmieszne ale z braku laku dobrze że cokolwiek się dzieje
vt (2011.05.02)

info

0  
  0
a co wy tak ciągle narzekacie, zróbcie coś sami, pokażcie na co was stać, brawo dla osób biorących udział w akcji!!!!!
anoniim (2011.05.02)

info

0  
  0
jesli juz cos takiego jest organizowane to kazda grupa powinna miec mozliwosc uczestnictwa, pod warunkiem ze trzyma sie formuly. jesli tematem jest bog, JP2 itd to nie malujemy blantow i lisci konopii, jest wielu zdolnych i graficiarzy i malarzy, szkoda ze nie daliscie im szany pokazac na co ich stac. zobacyzmy co bedzie za rok, dajcie sie ludziom wyszalec artystycznie na legalu, jesli nie chcecie miec pomalowanego np starego miasta. licze ze jedni (artysci z dyplomem lun pretendujacy do niego) jak i samouki sie potrafia dogadac, sztuka przeciez laczy a nie dzieli :D
jestem za a nawet przeciw (2011.05.02)

info

0  
  0
Po fotoreportażu widzę, że uczestnicy są Ci sami jak w latach ubiegłych. Zgodzę się z pierwszymi komentarzami, również zgłaszaliśmy się już po raz trzeci i jak widać nici z zaangażowania, chęci udziału. Jak zwykle "ograniczona ilość miejsc" to po co jest w artykule napisane, że udział mogą brać wszyscy chętni?
P1 (2011.05.02)

info

0  
  0
Same anonimy, same pesymizmy. .. Owa impreza jest realizowana przez placówki samorządowe, także NIE MA TU MOWY O ZUPEŁNEJ SAMOWOLCE! Nie podoba się Wam sposób realizacji tegoż street artu? Zróbcie swój!!! Kibice Olimpii pokazali, że to nie jest trudne! A pier. .. .ć bzdury i żale w necie, to każdy potrafi.
Gafik (2011.05.02)

info

0  
  0