Koncert Galowy

17
09.05.2011
Koncert Galowy
fot. AD
Poznaliśmy zwycięzców prezentacji konkursowych odbywających się w ramach Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? Dla najlepszego elblążanina nagrodę ufundowała Elbląska Gazeta Internetowa portEl. Zobacz fotoreportaż z Koncertu Galowego.
W składzie tegorocznego Jury Festiwalu znaleźli się: wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej Grażyna Matyszkiewicz, aktorka Teatru Nowego w Warszawie Katarzyna Skarżanka oraz Jan Poprawa, historyk, publicysta i krytyk muzyczny.
   
   Nagrody w kategorii Piosenka Poetycka ufundowane przez Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego:
   I Nagroda Małgorzata Żurańska - Wilkowska z Bydgoszczy (1.500 zł.)
   II Nagroda ex equo Kamil Czeszel z Torunia oraz Piotr Szauer z Lubawy (po 1.250 zł)
   III Nagroda Rafał Kowalewski z Ostrołęki (1.000 zł.)
   
   Wyróżnienia (każde po 250 zł):
   Marek Janik z Bytomia
   Barbara Maj z Białegostoku
   Judyta Wenda z Bydgoszczy
   Zespół RETROSPEKTAKL z Warszawy
   
   Ponadto Jury wyróżnia wymienieniem w protokole i upominkami ufundowanymi przez firmę PATERS Akcesoria Skórzane:
   Alicję Bielicką z Kwidzyna; Alicję Piątek z Elbląga; Paulinę Walendziak ze Świecia.
   
   Nagrody w kategorii recytacja ufundowane przez Grzegorza Nowaczyka Prezydenta Elbląga:
   I Nagroda ex equo Dorota Iwanicka ze Świdnika oraz Filip Jarek z Lipna (po 1.500 zł.)
   
   Wyróżnienia (każde po 250 zł):
   Patrycja Neidrowska z Kwidzyna za wiersz Anny Kamieńskiej
   Dawid Dziarkowski ze Szczecina za prozę Bohumila Hrabala
   Kacper Sulowski z Kraśnika za wiersz Juliana Tuwima
   Aneta Włodarczyk z Ostrowca Świętokrzyskiego za wiersz Haliny Poświatowskiej
   
   Nagrodę specjalną obejmującą dwie kategorie - Recytację i Teatr Jednego Aktora po 1.000 zł za każdą kategorię Jury postanowiło przyznać Jarosławowi Zoniowi z Lublina
   
   Nagrody w kategorii Teatry Jednego Aktora ufundowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS:
   I Nagroda Wioleta Komar ze Słupska za monodram „DIVA" Magdaleny Gauer (1.700 zł)
   II nagroda Katarzyna Flader z Warszawy za monodram „Oczami mojej żony" na podstawie Bohumila Hrabala (1.500 zł).
   
   Wyróżnienia (każde po 400 zł):
   Karolina Lichocińska z Elbląga za monodram „Beczka" na podstawie tekstu Pawła Reszki
   Damian Jarosz za monodram "Pięciu głupców" na podstawie wierszy i piosenek Nicka Cave'a.
   
   Przewodniczący Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie Pan Jan Poprawa zakwalifikował Pana Rafała Kowalewskiego oraz zespół „Retrospektakl" do udziału w finale 47. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
   
   Pobyt w hotelu Anders**** Resort & Spa w Starych Jabłonkach otrzymuje Andrzej Marczyński z Wejherowa.
   [fotor]
   Nagrodę dla najlepszego elblążanina ufundowaną przez Elbląską Gazetę Internetową PortEl.pl otrzymała Alicja Piątek (fot. obok).
   Przed nami jeszcze jeden dzień Festiwalu - w poniedziałek,9 maja, na dużej sali kina "Światowid" o godz. 19 odbędzie się recital Evgena Malinovskiyego pt.„Wieczór rosyjskich bardów".
   Solowy projekt Evgena Malinovskiyego obejmuje utwory m.in. Włodzimierza Wysockiego, Aleksandra Rozenbauma, Aleksandra Wertyńskiego i Bułata Okudżawy, wszystkie w aranżacji i opracowaniu wykonawcy.
   
   
   
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik prasowy CSE Światowid

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Właśnie wróciłem z koncertu. Gratuluję serdecznie laureatom oraz artystom występującym w drugiej części koncertu. Całość była na zadowalającym poziomie artystycznym, druga część oczywiście na wysokim poziomie. Bardzo ubolewam nad tym, że za konsoletą akustyka siedział jakiś totalny amator i w pierwszej części koncertu w co najmniej w trzech utworach wokalistów słyszeliśmy tylko z odsłuchów scenicznych!!! Jakoś nie było mu dane się zorientować, że brakuje wokali na przodach!!! W drugiej części koncertu na przodach perkusję dał tylko w jednym utworze, a kontrabas w ogóle grał tylko z pieca scenicznego!!! I niestety również występujących artystów często było słychać tylko i wyłącznie z odsłuchów jak np Cugowskiego w "Dziwny jest ten świat". Teatr powinien zatrudnić innego akustyka-to było straszne. Cała reszta bardzo mi się podobała.
Piotrek22 (2011.05.08)

info

0  
  0
Teatr ma bardzo dobrych akustyków :-) Koncert galowy obsługiwała ekipa ze Światowida i Galerii El
zorientowany (2011.05.09)

info

0  
  0
Faktycznie, akustyka do bani :/
oriana (2011.05.09)

info

0  
  0
jezeli dzwiek bylby nie tak to ogolne wrazenie byloby do d. .. .
uytr (2011.05.09)

info

0  
  0
Koncert gwiazd na takim sobie poziomie, ktoś kto to robił to chyba na chwilę przed rozpoczęciem. Paru więcej wykonawców i tym sie różnił od ubiegłorocznego.
(2011.05.09)

info

0  
  0
Niestety było widać nieprzygotowanie niektorych artystów. Szczególnie w utworze "Psalm stojących w kolejce", gdzie Pan Cugowski czytał z kartek. Nagłośnienie rzeczywiście nie było najwyzszej próby. Świetnie wypadli młodzi adepci piosenki, no i świetny Zamachowski i Kiljan!!!
widzka (2011.05.09)

info

0  
  0
bylo fajnie, z energia na szczescie malo smecenia
joj (2011.05.09)

info

0  
  0
Lichocińska i Walczak (o którym jakoś nikt nie wpsomniał, a to reżyser w końcu) - gatulacje ogromne, "Beczka" rewelacyjna, szkoda że tylko wyróżnienie, ale i tak fajniście!!!!!
stokrot_ka (2011.05.09)

info

0  
  0
świetnie było! rewelacja! niedociągnięcia zawsze się zdarzają, ale przecież imprezy takiego formatu wymagają wielu prób, a gwiazdy na pewno nie mają tyle czasu, żeby zebrać się razem i ćwiczyć przez kilka dni. wielkie brawa dla pana J. Chojnackiego - to przykład, że nawet najlepszym przydarza się pomyłka, najważniejsze, by działać dalej! ja jestem oczarowany. gratulacje dla wszystkich występujących i organizatorów. do zobaczenia za rok!
byłem (2011.05.09)

info

0  
  0
Serdeczne gratulacje dla Alicji ! Brawo!
aachhh! (2011.05.09)

info

0  
  0