- Tegoroczna edycja, jak i poprzednie, przyniesie wiele artystycznych uniesień i niespodzianek. Jedną z nich jest udział w festiwalu Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Nie zagrają też tylko organy. W finale usłyszymy „Duo Consonantes”, który tworzą dwa tak różne instrumenty jak organy i flet. Będzie to też okazja do poznania utworów kompozytorów związanych z naszym regionem. Festiwal inaugurujemy 11 maja o godz. 19 recitalem Hanny Dys w kościele św. Wojciecha. Więcej szczegółów wkrótce, dzisiaj prezentujemy plakat wydarzenia.
- informuje Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.![]()
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów – Bartosz Skop. Przygotowanie organów: Jakub Wszołek, Andrzej Włodarczyk, Wiktor Kurańczyk.
III Elbląski Festiwal Organowy jest realizowany przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg, Koncerty w kościele św. Wojciecha odbędą się dzięki głosom mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024/2025 (Okręg nr 1 - małe projekty).
Organizatorami wydarzenia są: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Fundacja Beaty i Marka Górskich “Dialog, Rozwój i Miłosierdzie”, Parafia pw. św. Wojciecha w Elblągu, Parafia pw. św. Mikołaja w Elblągu, Parafia kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jegłowniku.
Patronat honorowy objęli: Michał Missan, prezydent Elbląga, Jacek Jezierski, biskup elbląski, Marcin Ślęzak, wójt gminy Gronowo Elbląskie.
Partnerami wydarzenia są: Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo, Hotel Młyn, Cosinus Elbląg, Elposter, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym festiwalu