III Elbląski Festiwal Organowy

15
01.05.2025
Przed nami kolejna edycja Elbląskiego Festiwalu Organowego. W tym roku zapraszamy do udziału w pięciu koncertach, które odbędą się, tradycyjnie w kościele św. Wojciecha i w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu, a nowym miejscem jest kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jegłowniku – informują organizatorzy festiwalu.

- Tegoroczna edycja, jak i poprzednie, przyniesie wiele artystycznych uniesień i niespodzianek. Jedną z nich jest udział w festiwalu Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Nie zagrają też tylko organy. W finale usłyszymy „Duo Consonantes”, który tworzą dwa tak różne instrumenty jak organy i flet. Będzie to też okazja do poznania utworów kompozytorów związanych z naszym regionem. Festiwal inaugurujemy 11 maja o godz. 19 recitalem Hanny Dys w kościele św. Wojciecha. Więcej szczegółów wkrótce, dzisiaj prezentujemy plakat wydarzenia.

III Elbląski Festiwal Organowy
- informuje Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

 

Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów – Bartosz Skop. Przygotowanie organów: Jakub Wszołek, Andrzej Włodarczyk, Wiktor Kurańczyk.

III Elbląski Festiwal Organowy jest realizowany przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg, Koncerty w kościele św. Wojciecha odbędą się dzięki głosom mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024/2025 (Okręg nr 1 - małe projekty).

 

 

Organizatorami wydarzenia są: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Fundacja Beaty i Marka Górskich “Dialog, Rozwój i Miłosierdzie”, Parafia pw. św. Wojciecha w Elblągu, Parafia pw. św. Mikołaja w Elblągu, Parafia kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jegłowniku.

Patronat honorowy objęli: Michał Missan, prezydent Elbląga, Jacek Jezierski, biskup elbląski, Marcin Ślęzak, wójt gminy Gronowo Elbląskie.

Partnerami wydarzenia są: Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo, Hotel Młyn, Cosinus Elbląg, Elposter, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym festiwalu

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I przyjda tłumy, bo wbrew pozorom ludzie pragna obcowania z kultura. Chyba nawet bardziej niż udział w zlocie foodtrucków co to ma być majówkowa atrakcją. O tempora, o mores !
(2025.05.01)

info

18  
  2
Czy Prezes ETK, Pani Wójcinowicz otrzymała odpowiedż od Prezydenta Elblaga na swój ubiegłoroczny List Otwarty odnośnie placówek kultury, w naszym mieście, a szczególnie przejęcia tzw. Pałacyku na ulicy Stoczniowej od uczelni katolickiej Jański. Obiekt od kilku lat stoi pusty, a uczelnia w Elblągu nie prowadzi już zajęć.
(2025.05.01)

info

4  
  0
a co oni moga sobie przejmować pałacyk. to własnoscc janskiego i wara od tego. chciałoby sie niektórym ja kw prl przejąc to i urzędowac za komusze srebrniki ot co! Pałacyk wyremontował jański, jak was stac to kupcie i bawcie się za swoja kase a pewnie bedziecie pisać po jałmurznę do miasta po dotacje czy budżetu obywalteskie a czy ja chce aby tam było to co oni chca? to tez z moich podaktów. kultura w elblagu ma siędobrze bez jakichś tam listów od kogoś tam, XXI wiek. komuna nie ma monopolu i dobrze! Płacić i używać nie ma nic za darmo!
(2025.05.01)

info

1  
  3
przejąć to oni sobie mogą :) kupić a nia przejąc, komuna pzpr upadł już dawno, nie ma nic za darmo.
(2025.05.01)
Do kościoła? NIgdy!
(2025.05.01)

info

1  
  7
Plakat podaję termin i miejsce koncertu oraz kto będzie grał. Natomiast nie podaje co będzie grane. Czy to można to jakoś uzupełnić? To tak jakby iść do teatru nie wiedząc na jaką sztukę
(2025.05.02)
kościół dostaje, czyż nie? :-))))
katon (2025.05.02)
Ty od ''jałmużny '' i nnych smaczków językowych. Jałmużna piszemy przez ż. Nawet gdyby mieli otrzymać ten obiekt ''za darmo '' (nie znam wszystkich niuansów tej sprawy), to optowałbym za tym rozwiązaniem. Bo nie ma nic gorszego jak marniejący budynek, plac, kamienica - których w Elblągu nie brakuje, a podstawowym (jak się zdaje ) kłopotem są tu właściciele którzy NIC z tym nie robią.
(2025.05.02)
"Nawet gdyby mieli otrzymać ten obiekt ''za darmo '' (nie" - a może tak oddać twoje mieszkanie czy dom "za darmo"? Co ciebie interesuje czyjaś własność, czy stoi pusta czy nie.... to nie komuna żeby sobie, jak złodzieje, brali i dawali jak chcieli.
(2025.05.02)
Myślę, że ( a jestem z powodu wieku uprawniony) nawet komuna miewała większe poczucie przyzwoitości niż obecni. I po co w ogóle te napaści ? Walczysz o utrzymanie posady ochroniarza tego obiektu ?
(2025.05.02)