W parku i w hamaku

36
20.10.2020
W parku i w hamaku
(fot. Anna Dembińska)
W Elblągu pojawiły się pierwsze parkowe hamaki do wypoczynku. Trzy sztuki zamontowano w parku Modrzewie, są częścią inwestycji zrealizowanej z budżetu obywatelskiego. Jak Wam się podobają? To hit czy kit?

Na rozbudowę placu zabaw w parku Modrzewie wraz z budową siłowni pod chmurką i miejscem do rekreacji głosowało w ostatnim budżecie obywatelskim ponad 500 osób. Właśnie doczekały się realizacji pomysłu, który popierały. W parku za 166 tysięcy złotych na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej powstały kolejne urządzenia placu zabaw (m.in. zjazd linowy z bezpieczną nawierzchnią), siłownia pod chmurką oraz strefa wypoczynku, w której zamontowano trzy parkowe hamaki.

Inwestycja już wzbudziła komentarze, m.in. wśród radnych. - Nasze władze mają rozmach. Oddają do użytku hamaki w październiku. Z drugiej strony nie ma co narzekać – na bezrybiu i rak ryba. Skoro inwestycje skromne, to może warto cieszyć się z tego, że w ogóle coś robią. A może by tak coś, co służyłoby latem i zimą – napisał na swoim profilu radny Rafał Traks (PiS), proponując odrestaurowanie wieżyczki w parku Modrzewie i utworzenie w parku gry miejskiej nawiązującej do historii tego miejsca, m.in. willi Carla Ziese, zięcia Ferdynanda Schichaua, która została rozebrana po wojnie.

- Rafał, po co bijesz pianę? Zapoznaj się z procedurą przetargową. Jeśli masz pytania, to zadzwoń do Zarządu Zieleni Miejskiej. Po co piszesz o październiku? Kiedyś wspólnie z Jerzym Wilkiem otwieraliśmy plac zabaw w parku, chyba też w październiku. Nie pamiętam, abyś robił z tego tytułu docinki. Keep Calm and Vote for Park Modrzewie! – odpowiedział radny PO Robert Turlej, autor pomysłu rozbudowy placu zabaw oraz stworzenia siłowni pod chmurką wraz z hamakami.

A jak Czytelnicy oceniacie tę parkową inwestycję? To Waszym zdaniem hit czy kit?

 

PS. Do 25 października trwa głosowanie w budżecie obywatelskim na 2021 rok. Głosować można tutaj

122
Głosuj na hit
67
Głosuj na kit
red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Coś czuje, że te hamaki będą idealną sypialnią dla żuli jak tylko warunki pogodowe pozwolą :(
NiePrawyAleSprawiedliwy- (2020.10.20)
Elblag male miasteczko zacofane montuje na zime hamaki haahhaahaahhahahahaahaj sikam ze śmiechu
Onaonaona (2020.10.20)
@NiePrawyAleSprawiedliwy- - Spokojnie! Przecież mamy straż miejską, żeby do takich sytuacji nie dopuścić! pfffffhahahahahaha
Anon (2020.10.20)
Te hamaki długo nie wytrzymają. Stały się bowiem ulubionym miejscem zabaw zdziczałych małolatów, którzy traktują je jako połączenie batutu z trampoliną i wyczynają na nich ewolucje typu kto wyżej i nie spadnie. A, że przy tym zabrudznymi buciorami łażą po nich co raczej nie wpłynie na ich przydatność. Tak w ogóle rozumiejąc potrzebę zapewnienia w tym parku różnych atrakcji do wypoczynku i rekreacji to jednak te hamaki trzeba potraktować jako kit i proponuję ich jak najszybsze usunięcie, a już przed okresem jesienno - zimowym należy dokonać to w trybie natychmiastowym.
Gameryk A. (2020.10.20)
Niesamowicie mądry pomysł z tymi hamakami. Uśmiałem się do łez. Brawo Panie Turlej !!!
hahaha (2020.10.20)

info

35  
  3
@Gameryk A. - Niestety, jest to wysoce prawdopodobne, skoro dziesiątki tysięcy poszły na taką inwestycje, można byłoby się pokusić o chociażby jeden słup z monitoringiem, zapewne szybko ostudziło by to zapędy niewychowanej młodzieży lub chuliganów (patrz monitoring w parku w Pasłęku. )
NiePrawyAleSprawiedliwy- (2020.10.20)
Pomysły którego radnego są realizowane. To jest chore. Pieniądze wydane chyba dla ptaków by narobily Na To.
(2020.10.20)

info

22  
  1
No chyba ich pogięło z tymi hamakami. Na nic nie ma kasy A tutaj takie rzeczy. po pierwsze to kwestia paru dni i będzie demolka tych hsmakow po drugie to w parku Modrzeie leży na alejkach asfalt w różnym stanie zresztą. Tym by się zajęli ekologiczni animatorzy rozrywek z bozej łaski ale takie hamaki to mniejszy kłopot niż powiedzmy zrobić porządne bite ścieżki w parku hę?
(2020.10.20)

info

25  
  1
Jaki to B O radnych i urzędników.
(2020.10.20)

info

5  
  0
Ciekawe ile czasu będą się opierały patolce, która dla zabawy, z nudów je zniszczy, "bo były". Tak się kończą inwestycje budżetu obywatelskiego - to nie miasta, a bezpośrednio od mieszkańców, więc patolka czuje się totalnie bezkarna. Łyczek Specjalka, j-b butelką o ziemię, obowiązkowe kwiknięcie "Olympia to potenga!"i jak małlpa uwiesić się na hamaku, żeby inni też nie mieli. Zastanawiam się czy prędzej zostaną zdemolowane i rozkradzione czy dla zabawy podpalone.
Stoicki Obserwator (2020.10.20)

info

11  
  1