Zakład meblarski ma powstać na Modrzewinie

47
20.10.2022
Zakład meblarski ma powstać na Modrzewinie
Widok na Modrzewinęz drona (fot. Mikołaj Sobczak)
Na Modrzewinie, przy ul. Czuchnowskiego, ma powstać zakład produkcyjno-magazynowy firmy Extom Meble. Inwestor złożył już do ratusza wniosek w sprawie wydania tzw. decyzji środowiskowej.

Firma Extom Meble kupiła od miasta teren przy ul. Czuchnowskiego w lipcu ubiegłego roku za 1 milion 25 tysięcy złotych. Była jedynym oferentem w przetargu. Inwestor jest zobowiązany o rozpoczęcia zabudowy działki do końca 2024 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2027 roku.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania teren ten przeznaczony jest pod zabudowę usługową lub obiekty produkcyjne i magazyny. Inwestor złożył właśnie do ratusza wniosek w sprawie tzw. decyzji środowiskowej, która jest podstawą do ubiegania się o pozwolenie na budowę.

- Na działce nr 76 powstaną trzy budynki tj. hala produkcyjna z częścią socjalno-biurową, wiata, magazyn zewnętrzny oraz silos, częściowo droga dojazdowa, droga przeciwpożarowa oraz parking (10 miejsc postojowych). Z kolei na działkach 51/6 i 51/7 powstanie droga dojazdowa oraz zjazd – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Z informacji z ratusza wynika, że projektowany zakład produkcyjny będzie stanowił główną siedzibę przedsiębiorstwa Extom Meble z zachowaniem dotychczasowej produkcji w obecnej lokalizacji, czyli w Kazimierzowie.

- Cały obiekt na Modrzewinie ma mieć ok. 8,6 tys. m kw. Obecnie jesteśmy na etapie składania dokumentacji, celem otrzymania pozwolenia na budowę. Inwestycję chcielibyśmy zrealizować jak najszybciej ,ale w obecnych czasach musimy brać wiele argumentów pod rozwagę. Z dotychczasowej siedziby nie rezygnujemy , będzie to nasza druga lokalizacja. Naszym celem jest zwiększenie naszych mocy produkcyjnych - poinformował nas Jacek Tomaszewski, prezes Extom Meble. - Co do liczby nowych pracowników na dzisiaj nie mogę precyzyjnie odpowiedzieć, ale na pewno nasza załoga się zwiększy.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Bardzo dobrze, będą miejsca pracy.
Kondek (2022.10.20)
Bzdura jakie miejsca pracy
(2022.10.20)

info

16  
  32
@Kondek - Ile? Dla 3 czy 5 osob?
(2022.10.20)
Raczej jak w każdej stolarni w Elblągu powstanie kolejny obóz pracy, a nie miejsce pracy...
sipcabje (2022.10.20)
@sipcabje - człowieku ogarnij się, ludzie w grobach się przewracają Ci co byli w obozie, a tu każdy dobrowolnie podpisuje umowę o pracę, z której może zrezygnować i w czym problem???
ell11 (2022.10.20)
Wy.. piękne i atrakcyjne tereny pod rozrost miasta i zastawiają je blaszakami, rewelacja! Tak trzymać!
gtdggfd (2022.10.20)

info

25  
  14
Gratulacje . Za najniższą krajową niech sobie sami pracują i opłacają rachunki Niech swoje dzieci zatrudniają a nie najniższa i wymagania. Więc jakie miejsca pracy pytam i za jakie wynagrodzenia
(2022.10.20)
@ell11 - W tym problem, że jak zrezygnujesz to nie będziesz miał pieniędzy na życie.
(2022.10.20)
Parking na 10 miejsc, ma to być główna siedziba?? 1 miejsce prezes, 2 miejsce sekretarka, 3 księgowa 4.Miejsce asystentka prezesa, 5 kadrowa 6 i 7 dla kontrahentów czyli zostają 3 miejsca na nowych pracowników :)
(2022.10.20)
90 % komentujących to dno. Nie dziwię się że to miasto umiera skoro mieszkają tu sami nieszczęśliwi ludzie.
(2022.10.20)