Wygrał głosowanie, ale jest droższy niż planowano

12
05.12.2025
Wygrał głosowanie, ale jest droższy niż planowano
graf. pixabay.com
Pięć ofert wpłynęło do ratusza w odpowiedzi na przetarg dotyczący budowy placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 9. Wszystkie opiewają na wyższe sumy niż kwota przeznaczona na inwestycję przez urzędników.

W ubiegłym roku mieszkańcy okręgu nr 1 oddali 343 głosy na wniosek Podniebna siłownia dla każdego – siłownia na powietrzu do dyspozycji uczniów SP nr 9 oraz mieszkańców osiedla „ZAWADA”. Taka liczba głosów wystarczyła, aby skierować projekt (którego koszt w BO oszacowano na 220 tys. zł) do realizacji.

Ratusz ogłosił przetarg. Urzędnicy na budowę placu przeznaczyli niemal 177 tys. zł. I ta kwota okazała się za mała. Do ratusza wpłynęło pięć ofert. Najtańsza: zielonogórskiej spółki 4STB opiewa na 244 tys. zł; najdroższą złożył warszawski Royal Play Łukasz Piotrowski, który swoje usługi wycenił na 486 tys. zł.

Szczegóły ofert przenalizuje komisja przetargowa, ale ostateczna decyzja, o tym czy z budżetu miasta zostanie pokryta różnica między najkorzystniejszą ofertą a szacunkami urzędników należy do prezydenta.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Kolejny raz marnotrawienie publicznych pieniędzy. Każdy normalny człowiek, jakby chciał sobie zrobić taką podniebną siłownię np przy własnym domu, z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa itp, po pierwsze nie wydałby 177 tyś zł, bo trzeba było być niespełna rozumu, żeby wydawać takie kwoty na coś takiego, ale nawet jakby chciał i wydał tyle, to zrobiłby za te środki 3x lepszą i zmieściłby się w budżecie. Niestety wykonawcy jak widzą, że jest to zamówienie publiczne to robią cenę z kosmosu, jeszcze tego nie zauważyliście? To jest rozbój w biały dzień.
(2025.12.05)
Koszty pracy wzrosły, podatki wzrosły to i ceny usług wzrosły. Pojedź sobie do dyskontu w Niemczech to się zdziwisz ile produktów jest tańsza niż w Polsce. Nawet polskie produkty w Niemczech są tańsze
pis wstał z kolan (2025.12.05)
Szczerze mówiąc aż ręce opadają jak się czyta takie rzeczy. Znowu mamy przykład tego jak budżet obywatelski niby ma służyć ludziom a w praktyce kończy się tym że kasa leci szerokim strumieniem na byle jak przemyślane pomysły i to za ceny z kosmosu. Każdy wie że firmy pod przetargi publiczne wołają dużo więcej niż normalnie i wygląda na to że nikomu to już nawet nie przeszkadza. Potem nagle okazuje się że trzeba dokładać dziesiątki albo setki tysięcy bo ktoś źle policzył albo wcale nie chciał liczyć. Takie coś aż prosi się o kombinacje i nie dziwi że ludzie coraz mniej ufają temu jak wydaje się publiczne pieniądze.
(2025.12.05)

info

15  
  4
Żeby Elblong rozwijał się prężnie..... chcemy tężnie!!!
(2025.12.05)
W Elblągu znów zabawa, bo budżet się nie spina.. .. plac miał być za grosze, a tu cena jak z komina.. .. urzędnik kręci głową, że „chyba coś nie pykło”.. .. a mieszkańcy liczą ile hajsu z kiesy znikło..
(2025.12.05)

info

9  
  6
BO jest nikomu niepotrzebny i zbędny jak widać na załączonym obrazku.
(2025.12.05)

info

6  
  4
Gdybyś uważał w szkole może byś się trochę rozwinął.
(2025.12.05)
może w końcu jakiś projekt parkingu dla żołnierzy z łęczyckiej, bo szczerze już dość ich samowolki na osiedlach, parkowania na chodnikach, na zieleńcach, na pasie drogi, gdzie nie dość że ogranicza to widoczność to jeszcze stwarza zagrożenie wypadku
(2025.12.05)

info

7  
  1
I h.... j wie co jeszcze. albo dwie tężnie
O tak (2025.12.05)
@pis wstał z kolan - W niemieckim lidlu kupiłem żołądkowa 0.5 za 5 €. W polskim lidlu kosztuje 32 pln czyli ok 7.50€!!! Przecież to absurd. Nie ma co minusowac pisiory. To dzięki wam mamy takie ceny.
pis to stan umysłu (2025.12.06)