Ruszył przetarg na przebudowę drogi nr 22

46
13.01.2022
Ruszył przetarg na przebudowę drogi nr 22
Odcinek drogi krajowej nr 22 (fot. GDDKiA)
W ciągu dwóch lat ma być przebudowana droga nr 22 od Malborka do granicy z województwem warmińsko-mazurskim. To w sumie 10 kilometrów trasy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie ogłosiła przetarg w tej sprawie.

- Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi oraz dostosowanie parametrów do wymaganej klasy technicznej – m.in. poprzez przystosowanie nawierzchni do obciążeń do 11,5 t/oś. Rozbudowa obejmie ok. 10,2 km drogi krajowej od granic administracyjnych Malborka do granicy województwa pomorskiego z warmińsko-mazurskim, z wyłączeniem wcześniej przebudowanego skrzyżowania w Królewie Malborskim – informuje gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Na trasie zostaną przebudowane skrzyżowania, skorygowane łuki poziome, spadki poprzeczne, przebudowany system odwodnienia i zbiorników retencyjnych. Ponadto zostaną przebudowane przepusty pod drogą krajową.

Na 10-kilometrowym odcinku powstanie lub zostanie przebudowana także ścieżka pieszo-rowerowa wraz z miejscem postoju dla rowerzystów.

Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie prac, zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 16 lutego. Zwycięzcę przetargu powinniśmy poznać w ciągu kilku miesięcy. Będzie ona miał 19 miesięcy na realizację inwestycji od daty podpisania umowy.

Przypomnijmy, że olsztyński oddział GDDKiA przygotowuje się do przebudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Elbląg – Fiszewo (do granicy woj. warmińsko-mazurskiego z woj. pomorskim) wraz z budową obwodnicy Jegłownika. Wybrał nawet już nawet wykonawcę dokumentacji, ale po decyzji Krajowej Izby Odwoławczej musi jeszcze raz przeanalizować oferty firm i ponownie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Badanie ofert trwa.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Olsztyn się zbiera jak pis do CPK. Tam po 4 latach pracuje 300 osób a budowa ciągle w planach
Takie buty (2022.01.13)

info

38  
  11
Nigdy w całej historii Polski nie budowało się tyle dróg i autostrad co za rządów Prawa i Sprawiedliwośći. Dzięki nowemu polskiemu ładowi ta dynamika i tak już ogromna jeszcze wzrośnie. Brawo.
TeofilSkorupa (2022.01.13)
Tymczasem Unia chce wstrzymać kolejne fundusze dla Polski. Dziwne że w ogóle nas jeszcze trzymają w tej wspólnocie.
Foto (2022.01.13)
Dziś kolejne 500 ofiar pisu
:-( (2022.01.13)
To piękne i cudowne jak nasza Polska za sprawą najznakomitszego i nieocenionego wodza się rozwija i wstaje z kolan. Jarosław zastał Polskę w ruinie a zostawi w ladzie i potędze.
LucynaŁupina (2022.01.13)

info

14  
  53
@:-( - Leming
(2022.01.13)
towarzyszu skorupa pisowski podnóżku złap swoją Lucynę za rekę i pozamiatajcie chodnik przed domem "słońca narodu"
(2022.01.13)
@Foto - Chciałbyś aby nas wykopali i rudy szatniarz znowu doszedł do władzy. Jeżdżą srają na nasz kraj do Brukseli a Wy lemingi się cieszycie. Do swojego gniazda się nie sra. Niszczą nas szmalcowniki. Judasze !!!!
(2022.01.13)
Powiedzcie mi co ta przebudowa ta ? Przecież ten odcinek koło Królewa Malborskiego (a raczej lotniska wojskowego Krasnołęka)nic nie dał. Bedą jedynie korki podczas przebudowy, a droga dalej jak wąska była tak będzie. Najgorszy odcinek to ten z zakrętami od Elbląga do Szop, tutaj jest najwięcej wypadków, a ze względu na natężenie ruchu ta droga jest poprostu za wąska. ..
Anonimek1 (2022.01.13)
@Anonimek1 - Nie mówiąc już o tym, że inwestycja jest na terenie województwa pomorskiego, władze województwa warmińsko-mazurskiego pomijają nasz region w inwestycjach, bo modernizują wszystko obok Olsztyna. .. Proszę się przejechać i zobaczyć jak wygląda obwodnica Olsztyna, droga na Ełk oraz innego drogi w okolicy.
Anonimek1 (2022.01.13)