Ponad 5,8 mln zł na budownictwo komunalne

29
26.11.2021
Ponad 5,8 mln zł na budownictwo komunalne
Wizualizacja wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Wiejskiej
Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało grant w wysokości 5,8 mln zł na budowę mieszkań czynszowych przy ul. Wiejskiej. Pieniądze pochodzą z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego z rządowego programu budownictwa komunalnego.

- To bardzo dobra informacja. Przypomnę, że wcześniej pozyskaliśmy również na ten cel środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 1 668 000 zł. ETBS jest na etapie poszukiwania wykonawcy budowy pierwszego budynku. Pierwsze postępowanie przetargowe zostało unieważnione z uwagi na zbyt wysokie ceny ofert. Mam nadzieję jednak, że wkrótce uda się wyłonić wykonawcę i przystąpić do realizacji inwestycji – podkreśla prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Ponad 5,8 mln zł na budownictwo komunalne
Wizualizacja

W pierwszym etapie wybudowanych zostanie 60 mieszkań. Docelowo na działce przy ul. Wiejskiej powstaną dwa bliźniacze budynki wielorodzinne – ogółem 120 mieszkań (2 i 3 pokojowe od 41,78m² do 62,68 m²). W każdym z budynków dwa mieszkania na parterze będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Koncepcja zakłada również zagospodarowanie terenu, w tym realizację miejsc postojowych, plac zabaw.

Na realizację II etapu inwestycji (drugiego budynku) samorząd także wystąpił z wnioskiem o udzielenie wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 1 980 000 zł.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Super wiadomość, budować! Czekam, aby tam mieszkać,
sw (2021.11.26)
Moi znajomi mieszkają w TBS. Za nie swoje lokum płacą miesięcznie niewiele mniej, niż ich sąsiedzi za mieszkanie własnościowe + kredyt na 30 lat.
(2021.11.26)
nareszcie jakaś ciekawa informacja. .. , szkoda tylko, że miasto nie ma swojej (miejskiej)firmy budowlanej, która ukróciłaby zmowy cenowe pato-deweloperów i problem ze zbyt wysokimi ofertami sam by się rozwiązał.
(2021.11.26)

info

22  
  6
PIEKNIE!!! Teraz tylko 500+ podwyższyć!!!! A reszta do roboty!!!!! Pracować!!!!! Tylko mi nie marudzić!!!!
Niunia (2021.11.26)
Do roboty fraj. erzy!!!! Wyzywata samotne matki, ze ojcowianie moich dzieci nie płaca alimentów i się naśmiewacie!!!! Teraz ja dostanę mieszkanie i 500 plus tez dostanę wyższe!!!! Hahaha i kto się śmieje tera????
(2021.11.26)
dlaczego na Wiejskiej zostawili jeden ze starych domów w miejscu na budowę tych TBSów? pozostałe wyburzyli a ostatni straszy dalej. .. ..
Fajun (2021.11.26)
@sw - Bez kitu ja terz!!!! Bedziemy sonsiadami:*** a frajery do roboty hehe
(2021.11.26)
A co z barakami na Skrzydlatej sie pytam?
? (2021.11.26)
Jest czym się jarać. 120 mieszkań, po dotacjach, grantach w odległej przyszłości. .. A 10 000 w kilka lat vide Zawada to psi. .. ogon?
(2021.11.26)

info

5  
  1
czy w ETBS jest jakaś opcja dojścia do własności lokalu?
(2021.11.26)