Działka przy starej pętli tramwajowej na sprzedaż

49
20.10.2021
Działka przy starej pętli tramwajowej na sprzedaż
To teren przeznaczony na sprzedaż (fot. Anna Dembińska)
Miasto chce sprzedać działki przy skrzyżowaniu ul. Robotniczej i Obrońców Pokoju. Niezabudowany teren o powierzchni ok. 2 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się przy starej pętli tramwajowej. Ma tu powstać zabudowa usługowa.

Przetarg w sprawie sprzedaży działki odbędzie się 20 grudnia. Cena wywoławcza nieruchomości to 840 tys. zł netto (plus VAT). Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego z 2010 roku jest ona przeznaczona pod zabudowę usługową. Znajduje się przy terenie starej pętli tramwajowej tuż obok sklepu PSS Społem.

- Nabywca będzie zobowiązany do ustanowienia na nieruchomości, będącej przedmiotem przetargu, służebności polegającej na prawie przejścia i przejazdu przez teren działki nr 446/1, na rzecz każdoczesnego właściciela /współwłaściciela /użytkownika wieczystego działek nr: 446/2, 379/1. Opisana służebność ustanowiona zostanie aktem notarialnym zbycia nieruchomości, stanowiącej przedmiot przetargu – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do końca 2025 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2027 roku. - Za rozpoczęcie zabudowy uważa się wybudowanie fundamentów, a za zakończenie zabudowy uzyskanie pozwolenia na użytkowanie – informują urzędnicy w ogłoszeniu przetargowym.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
aby do emerytury starczyło tych działek:)
wplatomat (2021.10.20)

info

26  
  6
Koniec resztki zielonego w tej okolicy. Napatrzcie się i zapamiętajcie bo, ,niebawem tyko beton, ,
(2021.10.20)
Już dzisiaj składam zamówienie (przy wymianie dekli od studzienek kalizacji)na kilka zabytkowych Komnicków i Schichaów!!!
Fan_Gargamela (2021.10.20)

info

7  
  1
Piękne miejsce na blok mieszkalny. Blisko tramwaj, blisko autobus. Żyć, nie umierać. Kiedy mieszkaniec wsi wyjeżdża samochodem do miasta, to mieszkaniec miasta dopiero z łóżka wychodzi:)mało to bierze to pod uwagę, a później zdziwienie.
(2021.10.20)
A tam jest taka piekna sralnia dla piesków. .. i gdzie teraz beda pupilki sie załatwiać????? Jak żyć?????
(2021.10.20)

info

31  
  7
Zlikwidować starą pętlę tramwajową przy ul. Obrońców Pokoju, jest ne potrzebna w ten sposób uwolni się teren pod inwestycje. Zamontowa rozjazd na skezyżowaniu ul. Płk. Dąbka i nich bimbaj jeżdzi w kółko.
Johny Bimbero (2021.10.20)
Bardzo ciekawe rozdanie. Puste stoi to niech zarabia na siebie. Szkoda, że nie zmienią planu na mieszkalno-usługowa. Wielka działka skończy się parterowym lub dwu-kondygnacyjnym handlowym pawilonem ? Działalność usługowa. Znając polityką sieci na każdym rogu teraz chyba znajdziemy Biedrę albo Lidla.
(2021.10.20)

info

18  
  6
@Johny Bimbero - Masz to na zdjęciu. Ta działka jest jeszcze większa a torowisko jakby martwe. Poczekaj pójdzie pod młotek i to. Żeby czasem tego za co płotem i starego cmentarza kościelnego nie sprzedali w swoim czasie deweloperom. Kto bogatemu kościołowi zabroni ?
(2021.10.20)
pamiętam Obrońców pokoju jak tam stał dom dwurodzinny, a na przeciwko naprawiali telewizory a dalej jakiś zakład z którego wyjeżdżały Robury - takie półciężarówki nrdowskie. rok 1983
Kierowcabezuprawnień (2021.10.20)
postawią biedronkę albo lidla i pss obok padnie i będzie lokal do wynajęcia znając życie, blok jakiś tam postawić dla ludzi
(2021.10.20)