Czas na pierwszy etap Wschodniej

78
28.06.2021
Czas na pierwszy etap Wschodniej
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski prezentuje przebieg ul. Wschodniej - bis (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)
910 metrów ma liczyć pierwszy etap ul. Wschodniej bis - od ul. Łęczyckiej do leśniczówki Dębica. Ratusz ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę ulicy.

Budowa ulicy Wschodniej budzi w Elblągu wiele wątpliwości. Dość powiedzieć, że pomysł budowy drogi między Bażantarnią a Górą Chrobrego spowodował największy w ostatnich latach protest mieszkańców naszego miasta. Ostatecznie drugi etap budowy ul. Wschodniej - bis został odłożony do czasu osiągnięcia kompromisu. Władze miasta zapowiedziały konsultacje społeczne w tej sprawie.

Na pierwszy etap miasto pozyskało 7,2 mln zł dofinansowania z rządowego Funduszu Dróg Lokalnych. Dziś ratusz ogłosił przetarg na jego zaprojektowanie i budowę. Zwycięzca przetargu wykona projekt, uzyska niezbędne pozwolenia oraz wybuduje 910-metrowy odcinek drogi od ul. Łęczyckiej do leśniczówki Dębica. Droga ma być gotowa do końca maja 2023 r.

Oferty można składać do 23 lipca. Wtedy też poznamy wycenę inwestycji przedstawioną przez potencjalnych wykonawców. Najlepsza oferta zostanie wybrana na podstawie ceny (60 proc.), doświadczenia kierownika budowy (30 proc.) i okresu gwarancji (10 proc.).

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Brawo prezydent I urzędnicy. Budować I jeszcze raz budować. Ta droga jest nam potrzebna.
Jurek z Fałata (2021.06.28)
Budować. Ważniejsze jest dobre skomunikowanie, bez korków od czyjegoś widzimisię. Oczywiście z zachowaniem komunikacji bezkolizyjnej w stronę górki i Bażantarni.
bezkorków (2021.06.28)
Wstyd
(2021.06.28)
Kierowcy wam ciągle mało tych dróg i mało. Wystarczy porządnie zsychronizować swiatła w tym mieście i już inaczej by się jeżdziło. Jedyna zielona atrakcja w tym mieście a tam przez środek smródka w posaci aut.
Jurek lubiący zieleń (2021.06.28)
Gdzie Pan Kakofil?
Chryste Panie (2021.06.28)

info

6  
  4
Najwyższy czas odwołać nieudolne lewacko-liberalne władze miasta które nie liczą się z mieszkańcami. Pora wybrać ludzi dla których głos ludu jest najwyższym nakazem.
TeofilSkorupa (2021.06.28)
towarzyszu skorupa-potraficie coś głupszego napisać czy to jest kres waszych umiejętności?
(2021.06.28)
@TeofilSkorupa - dzieła wybrane towarzysza wiesława.
(2021.06.28)
Na zaczepki liberalno-lewackiej ciemnoty nie mam zamiaru reagować.
TeofilSkorupa (2021.06.28)
@TeofilSkorupa - Ziomuś to w końcu jak lewacy czy liberałowie? Wiesz o czym piszesz? Czy tak se bredzisz pod każdym artykułem?
(2021.06.28)