Komplet publiczności (4000 kibiców) oglądało pierwszy mecz reprezentacji Polski w Strefie Kibica na Placu Kazimierza Jagiellończyka.- Jest fantastycznie, te tłumy kibiców, doping, coś niesamowitego- mówili w trakcie spotkania kibice. Zobacz film i fotoreportaż.
Na godzinę przed pierwszym meczem Polaków, elbląska strefa kibiców była wypełniona niemal do ostatniego miejsca. Organizatorzy przewidzieli 4000 miejsc i - jak mówili po imprezie - tylu kibiców oglądało pierwszy mecz biało-czerwonych. Jeszcze przed spotkaniem kibice byli pod sporym wrażeniem miejsca, w którym mieli oglądać pojedynek Polski z Grecją:- Jest super. Przyszedłem z moim synem. On ma dopiero rok, ale już jest wiernym kibicem biało-czerwonych. Ludzie się zbierają. Myślę, że będzie naprawdę fajnie. Stawiam na wynik 2:1 dla naszych – mówił przed meczem Marcin, jeden z fanów spotkanych w Strefie Kibica. Trzeba przyznać, że spore wrażenie robili ludzie podążający na Plac Kazimierza Jagiellończyka:- Jestem pod olbrzymim wrażeniem, że takie coś dzieje się w Elblągu. Ci ludzie, przebrani na biało-czerwono idący w stronę strefy, sprawiali wrażenie, że to u nas jest ten mecz. Mam nadzieję, że nasi wygrają – mówił kibic Łukasz. Komplet publiczności odśpiewał przed spotkaniem Mazurka Dąbrowskiego i po chwili piłkarze po raz pierwszy w mistrzostwach Euro 2012 rozpoczęli grę. Sam pojedynek przyniósł wiele emocji. Polska była zdecydowanie lepsza w pierwszej części gry, a w drugiej odsłonie dominowali Grecy. Skończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Opuszczaliśmy Strefę Kibica trochę rozczarowani wynikiem. Nie traćmy jednak wiary. Nadal jesteśmy w grze i we wtorek czeka naszą kadrę kolejny mecz w turnieju. Tym razem rywalem Polski będzie Rosja, a Strefa Kibiców zapewne kolejny raz będzie pełna fanów w biało-czerwonych barwach..
sam jesteś jak ten obciach, gówno kibicujecie gówno z was za patrioci. .nawet w tym jesteście słabi siedzicie na necie i komentujecie a nawet nie wiecie jaka była atmosfera.
DALEJ DALEJ POLACY !!
Do kolegi wyżej: To patriotyzm przejawia się w kibicowaniu? A może ja mam ciekawsze zajęcia, niż oglądanie 22 chłopów latających za piłką, może mnie to nie interesuje. Jak dla Ciebie objawem patriotyzmu jest kibicowanie i pewnie wystawianie flagi na kiju od miotły to gratuluję.
Kwestia podstawowa: za mało nalewaków. Kolejki po piwo niesamowite. Po 40 minutach czekania i odśpiewaniu z musu hymnu w kolejce odpuściłem sobie stanie i poszedłem oglądać mecz. Ponadto przydałoby się postawić przy nalewakach barierki - wp. .. .. nie się poza kolejką było normą, bardzo wk. .. .. dla tych co czekali kulturalnie na swoją kolej. Gratulacje dla Ratusza za ch. .. .. organizację Strefy Kibica.
od jutra będzie dużo wiecej nalewaków do piwa i ogólnie więcej miejsca, bo te zbyteczne biedronki itp. się wyniosą; )
co do patriotyzmu, to mnie ubawiłeś; P niezłą polewke mam teraz z tych pseudo patriotów, co wszedzi teraz flagi wywieszają i samochody przyozdabiają JAK GRA REPREZENTACJA PZPN-U (nie mylićz reprezentacją Polski) - a jak sąświęta narodowe, Dzień Niepodległosci, czy chocby świeto flagi narodowej TO CI WSZYSCY "patrioci" jakoś nagle gubią swe flagi i nie wywieszają - A TO PRZECIEŻ WTEDY RZEDE WSZYSTKIM POWINNO SIĘ AKCENTOWAĆ DUMĘ NARODOWA
kolejna mozliwosc do popicia. .. dlaczego mecz pilki noznej porownuje sie do patriotyzmu?to tylko sport i nic wiecej!!! polacy to narod, ktory daje sobie grac na nosie przez rzad. euro to dobry czas aby zapomniec o sprawach panstwa i nie patrzec rzadowi na rece! zebyscie sie znowu jak zasze nie obudzili za pozno! wydaje mi sie ze nie trzeba byc fanatykiem pilki noznej, tylko dlatego, ze sasiad czy kolega nim jest. ja osobiscie nie lubie pilki i nie tylko ja- czy juz nie jestem patriota??? jestem dlatego, ze tkwie tu w tym panstwie liczac na cud odmiany. pozdrawiam wszystkich szpanerow!! audi.
"Spore wrażenie robili ludzie podążający na Plac Jagiellończyka"? Większe robili wracający z Placu "patrioci" zrywający flagi z samochodów, ozdoby lusterek chyba dobrze są mocowane, bo zdejmowane były z lusterkami, wyzywjący piłkarzy od ku**w, szmat i takich tam. Super. Naprawdę exstra. Zwłaszcza podoba mi się szacunek do naszej flagi.