Coraz widniej w Elblągu

7
23.12.2011
Z dużym uznaniem przyjęli elblążanie instalowanie nowych lamp jarzeniowych i rtęciowych na głównych ulicach miasta - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 23 grudnia 1961 roku.
Jak dowiadujemy się, w przyszłym roku zostanie w Elblągu zainstalowanych dalszych 300 lamp rtęciowych, 113 lamp jarzeniowych i wiele zwykłych żarówek. Między innymi światło jarzeniowe względnie rtęciowe otrzyma ul. Grunwaldzka za dworcem, Dzierżyńskiego, Teatralna, Bema oraz ulice Śródmieścia I.
   Dotychczasowe słupy oświetleniowe otrzymają specjalne pałąki, wykonane w czynie społecznym przez Spółdzielnię im. F. Dzierżyńskiego. Pałąki te będą zainstalowane również na ulicach, gdzie wymieniono oświetlenie.
   
j.r.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

im bliżej terminu wyborów na prezydenta miasta tym w Elblągu coraz widniej
(2011.12.23)

info

0  
  0
to wspaniale ale może warto byłoby pomyśleć także o instalacji oświetlenia w miejscach gdzie go w ogóle brak??? mam na myśli chociażby Bielany, gdzie mieszkańcy od wielu wielu lat nie mogą doprosić się lamp przy drodze dojazdowej do osiedla. ..
beti88 (2011.12.23)

info

0  
  0
to się beti przeprowadź
judeskład (2011.12.24)

info

0  
  0
co za bzdury ktoś wymyślił z tym czytaniem z gazety co do tych artykułów to niech zajmą się konkretnym życiem społecznym w realnym czasie anie co było kiedyś.
!!! (2011.12.24)

info

0  
  0
Na ul. Fredry są lampy i nawet świecą, ale równie dobrze mogło by ich nie być w ogóle, cała para idzie w gwizdek, a za prąd trzeba płacić !!!
(2011.12.25)

info

0  
  0
ja już nie mieszkam na Bielanach ale drażni mnie to że jest wiele takich "opuszczonych miejsc" gdzie naprawdę przydałoby sie zrobić cokolwiek a nie tyko modernizować rzeczy już isteniejące. .ile razy było tak że nie było 12ki (jedynego autobusu do domu) i trzebabyło iść pieszo w ciemnościach. .. dla ucznia podstawowki to niezbyt przyjemne a na pewno nie bezpieczne
beti88 (2011.12.26)

info

0  
  0
przy tak dużym ruchu ulicznym samochodów osobowych na głównych ulicach aż się prosi o lepsze oswietlenie przejść dla pieszych-pieszego przy czarnej jezdni w ogóle nie widać. o wypadek nie trudno. Radze urzędnikom miasta przyjrzeć się jak są oświetlone przejscia dla pieszych w trójmieście i na wsiach koło Elbląga. obecne oswietlenie ulic jest nędzą dwudziestego pierwszego wieku w Elblągu Jadąc ulicami Elbląga wieczorem znaki drogowy są niewidoczne a wiadomo jakim celom mają służyć. Radze P PREZYDENTOWI miasta wziąć do samochodu swych urzędasów i pojeździć wieczorem przy mokrej jezdni po naszych ruchliwych ulicach z przejściami dla pieszych Bedą się zasłaniać przepisami obowiązującymi na prowincji.
MIESZKANIEC ZAWADY (2011.12.27)

info

0  
  0