Brak rozrywek

14
22.06.2005
Mieszkańcy Elbląga już nie proszą, lecz wołają wielkim głosem, aby w ich mieście był więcej kin, więcej rozrywek kulturalnych, informował Dziennik Elbląski z 22 czerwca 1955 r.
Elbląg jest jednym z większych miast przemysłowych naszego województwa. Miasto stale rozbudowuje się i pięknieje, przybywa mu domów i ludzi. A jednak elblążanie coraz bardziej narzekają na nudę, ponieważ w Elblągu po prostu nie ma po pracy dokąd pójść, by przyjemnie i pożytecznie spędzić czas. Kino (jedno na tak duże miasto) i teatr – to wszystko, co jest w Elblągu. Jak wiadomo, do niedawna były czynne dwa kina, „Stoczniowiec” i „Ludowe”, jednak już przeszło od miesiąca „Ludowe” jest zamknięte, a „Stoczniowiec” oblężony od godz. 16 do 20. Te pokrótce poruszone tu sprawy powinny być alarmem, że jest źle. Mieszkańcy Elbląga już nie proszą, lecz wołają wielkim głosem, aby w ich mieście był więcej kin, więcej rozrywek kulturalnych. Mają prawo się tego domagać.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
POwinni zdecydowanie zwiekszyc ilosc koncertow, imprez publicznych. A co do kin i teatrow to mysle iz jest wystarczajaco tego duzo. Żądamy wiecej rozrywki!!
Młoda-kaja (2005.06.22)

info

0  
  0
Ta historia to rzeczywiście ma manię powtarzania się ;)
(2005.06.22)

info

0  
  0
W 1955 roku miasto nie malo 60 tysiecy. Dzieiaj jest ponad dwukrotnie wieksze, a ciagle jest jedno kino. Na szcescie otwieraja zielone terasy, ale to ciagle malo.
(2005.06.22)

info

0  
  0
Zdecydowanie powinno byc wiecej miejsc do ktorych mozna isc ze znajomymi. Nie chodzi juz o puby ktorych jest bardzo duzo ... Mlodzi ludzie (min.16-18) nie maja sie gdzie podziac. Siedza pod blokami, albo z nudy zabawiaja sie w "rozroby". Powinno byc wiecej rekreacji w tym naszy miasteczku. W wakacje np. Odnowiony (czysta woda, podloga wylozona czyms odpowiednim - nie glonami jak jest zawsze) basen odkryty .. nawet jesli byl by platny i tak wiele osob chodzilo by chetnie. a w zime lodowisko, kore niewiadomo kiedy zostanie otwarte:( Poza tym przydalo by sie cos jeszcze... nieprawdaz?:>
... (2005.06.22)

info

0  
  0
Czasy się zmieniły, a "wielki głos" w sprawie jw. pozostał...
dx (2005.06.23)

info

0  
  0
mogliby wybudowac sztuczny stok narciarski na gorze chrobrego... z pewnoscia wiele osob by chcialo w lato pojezdzic na nartach
Wasiu (2005.06.27)

info

0  
  0
Tak w naszej 130 tysiecznej wsi, gdzie jest nalepiej w Polsce rozwiniety przemysl ciezki i zwiazane z tym najnowsze technologie, gdzie swoja siedzibe umiejscowily takie swiatowe koncerny jak Alstom, Simens, ABB, gdzie produkuja najlepsze Piwo w Polsce, a moze i na swiecie, gdzie az huczy od nowych inwestycji, tych w sorawie rozrywki tez (halawidowiskowo sportowo, nowe lodowisko, multikono aqua park), gdzie przyjezdzaja strong men'i, lady pank i lzy, w koncu gdzie robudowywany jest port i otwierane jedne z pierwszych linii promowych podukszkowcow, wreszcie gdzie jest jedyny w Europie i drugi na swiecie kanal elblaski i najwiekszy w Europie basen kryty oraz najwieksze wykopalisko archeologiczne..... Ty mowisz ze w naszym pieknym miescie nic nie ma? Albos niewidomy i gluchy albos z marsa!
(2005.06.27)

info

0  
  0
"nalepiej w Polsce rozwiniety przemysl ciezki" - specjaliści znają kilka lepszych miejsc, "siedzibe umiejscowily takie swiatowe koncerny jak Alstom" - Alsom ma siedzibę w Warszawie, a nie w Elblągu, podobnie pozostałe firmy, "produkuja najlepsze Piwo w Polsce" - chodzi Ci o Żywiec?, "huczy od nowych inwestycji" - bez komentarza, "nowe lodowisko" - budowa stoi (brakuje chyba 6 mln zł czy więcej?), "multikono" - też stoi, aqua park - to już science fiction, "robudowywany jest port" - można dodać "port morski", tyle że żaden morski statek nie może tu wpłynąć, "pierwszych linii promowych podukszkowcow" - o tym jeszcze nie słyszałem, ale bekę miałem równie dobrą, "jedyny w Europie i drugi na swiecie kanal elblaski" - powiedziałbym nawet, że jedyny na świecie Kanał Elbląski (chociaż może koło amerykańskiego miasteczka Elbing też jest kanał, "najwiekszy w Europie basen kryty" - o kurde, gdzie on jest? pod Tolkimickiem w b. domu haleksu?, "najwieksze wykopalisko archeologiczne" - tak to jest jak się nie wyściubia nosa ze swojej dziury. I na koniec pytanie: Kto tu jest z Marsa?
gfd (2005.06.27)

info

0  
  0
Bez ambicji, bez perspektyw na przyszlosc, bez wiedzy, bez patriotyzmu chocby i tego lakalnego. Mam pytanie ile masz lat 100? Wymordowali Ci rodzine? Temu Panu juz dziekujemy, nie potrzeba nam czarnowidzow!
(2005.06.27)

info

0  
  0
Co do Alstom kolego "niepoinformowany" w Elblagu miesci sie caly park maszynowy, ktory jest najnowoczesniejszy na pewno w Polsce. W Warszawie jest tylko kierownictwo naczelne. Na przyslosc nie wypowiadaj sie kolego gtf....cos tam, jak nie mas zpojecia o czym piszesz!
nina (2005.06.27)

info

0  
  0