235
18.03.2004

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Władze4 musza poszukać "fałszywych racjonalizacji", aby uzasadnic swoje nieracjonalne kroki. Powodzenia
(2004.12.18)

info

0  
  0
A gdziesz wieżyczki? to są zwykłe kamieniczki!!! ;)
elblazanin (2004.12.21)

info

0  
  0
to nie mamy ratusza??? na pewno mamy od cholery dziur w elbląskich ulicach - codziennie jeżdżę Malborską - Chryste za co ja płacę podatek drogowy?!
biedak z Zatorza (2004.12.29)

info

0  
  0
Trochę go wyciągnąć w górę, przerobić okna, elewację nadać mu trochę szpanu staromiejskiego, nieco brzydoty zachowć (żeby mieli się z czego śmiać przyjezdni) no i budować bo gadaniem i pisaniem to nic nie zrobimy. Z poważaniem
AK (2005.01.05)

info

0  
  0
To ma byc stare miasto, maksymalna rekonstrukcja dawnego starego miasta ktore bylo jednym z najpiekniejszych w Europie (Gdansk/Warszawa/Krakow sie chowaly!!!). Wiec po prostu trzeba spojrzec na stare ryciny i maksymalnie go odtworzyc. Przeceiz to ma nie byc nowa dzielnica miasta.Swoja droga w latach 70/80 mial tam byc supermarket, juz nawet zaczeli przygotowywac grunt. Wiec po co kombinowac z jakimis nowymi projektami, po co klaeczyc historie. Ratusz ma byc taki jaki byl!!! Teraz do kolegi emigranta. Jak emigrant to sam zwiales z naszego kohcanego miasta. Wiadomo zycie przede wszystkim, a nie sentymenty, ale skoro taki piszesz, to przyzwoitoscia byloby chociaz mieszkanie w tym miescie! Ja sam chyba tez stad wyfrune, oczywiscie przez prace!!! A wszsytko przez to ze zabralo nam wojewodztwo i przeniesli na dziki wschod - Olsztyn!
Rafal (2005.01.07)

info

0  
  0
Rafał - a kto Ci powiedział, że stare miasto ma być maxymalnie rekonstruowane ?! Wcale nie było takich założeń odbudowy, nie ma też takich materiałów, aby całość odtworzyć - i co najważniejsze - nie ma takich środków !!!
Żuławiak (2005.01.07)

info

0  
  0
Żuławiak - są środki i materiały, dokumentacja. Widziałem virtualną rekonstrukcję ratusza. Jest też całe grona palantów-ignorantów którzy nie widzą nic poza kasą.
(2005.01.11)

info

0  
  0
anonimie - jaką Ty widziałeś wirtualną wizualizację ratusza ??? Ratusz na starówce był jeden, spłonął pod koniec XVIII w., zachowało się jego kilka rysunków, za mało do odtworzenia czy rekonstrukcji. Dlatego teraz powstaje zupełnie nowy obiekt,według wytycznych konserwatorskich. Wybór projektu to oczywiście sprawa decydentów. === Jest kasa - gdzie ???? Może będzie trochę środków unijnych na wybrane obiekty, ale to mogą być obiekty typu: ratusz, biblioteki, rozbudowa muzeum czy Galerii El ( czyli tzw. użyteczności publicznej ), oczywiście także drogi. A pozostałe budynki ? Tu potrzeba inwestorów z własnymi środkami. Materiały pozwalające na odtworzenie zabytków obiektów dotyczą tylko ok. kilkudziesięciu obiektów, to że są przedwojenne zdjęcia, to nie znaczy, że wystarczą do odtworzenia obiektu. === Kiedyś była jakaś wirtualna postać całej starówki, ale słaba, to były poustawiane klocki kamienic wzdłuż ulic. Oddawała może skalę zabudowy, ale nie jej urok.
(2005.01.11)

info

0  
  0
Kompletne bezguście, ciężki styl do określenia i następna studnia do ładowania pieniędzy miasta, które mogłyby być przeznaczone na bardziej szlachetny cel np.lecznictwo, drogi itp. itd.
Colin (2005.01.11)

info

0  
  0
to mi bardziej pasuje na dworzec kolejowy i wtedy byłby hitem
bigotka (2005.01.13)

info

0  
  0