UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

anonimie - jaką Ty widziałeś wirtualną wizualizację ratusza ??? Ratusz na starówce był jeden, spłonął pod koniec XVIII w., zachowało się jego kilka rysunków, za mało do odtworzenia czy rekonstrukcji. Dlatego teraz powstaje zupełnie nowy obiekt,według wytycznych konserwatorskich. Wybór projektu to oczywiście sprawa decydentów. === Jest kasa - gdzie ???? Może będzie trochę środków unijnych na wybrane obiekty, ale to mogą być obiekty typu: ratusz, biblioteki, rozbudowa muzeum czy Galerii El ( czyli tzw. użyteczności publicznej ), oczywiście także drogi. A pozostałe budynki ? Tu potrzeba inwestorów z własnymi środkami. Materiały pozwalające na odtworzenie zabytków obiektów dotyczą tylko ok. kilkudziesięciu obiektów, to że są przedwojenne zdjęcia, to nie znaczy, że wystarczą do odtworzenia obiektu. === Kiedyś była jakaś wirtualna postać całej starówki, ale słaba, to były poustawiane klocki kamienic wzdłuż ulic. Oddawała może skalę zabudowy, ale nie jej urok.