Chce 7 lat za śmierć bezdomnego

64
30.11.2015
Chce 7 lat za śmierć bezdomnego
22-letni Patryk M. chce dobrowolnie poddać się karze 7 lat więzienia (fot. arch. KMP w Elblągu)
22-letni Patryk M. zaatakował właściwie bez powodu. Był nieco podpity i po prostu wyładował agresję na bezdomnym. Bił go i skakał po ciele mężczyzny, aż ... zabił. Później zapewniał, że wcale takiego zamiaru nie miał. Zgodził się na karę 7 lat więzienia, jaką zaproponował mu prokurator. Ostateczna decyzja należy jednak do sądu.
24 czerwca, wieczór. Na ul. Słowackiego 22-latek zaczepił znanego w tej dzielnicy 68-letniego bezdomnego. Pożyczył mu wcześniej 5 zł i teraz domagał się zwrotu pieniędzy. Mężczyzna ich nie miał, a 22-latek wpadł w szał. Bił bezdomnego, kopał, skakał po nim, a następnie ciało zaciągnął w krzaki. Gdy ochłonął, poprosił przechodnia, by ten wezwał pomoc. Niestety, po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego okazało się, że pobitemu mężczyźnie pomóc już nie można.
   22-latek został zatrzymany. Miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Prokuratura przedstawiła mu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Za ten czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.
   Patryk M. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Mówił, że wściekł się, a wypity alkohol spowodował, że przestał myśleć. Zapewniał, że zabić nie chciał. Wcześniej nie był karany.
   - Teraz skorzystał z możliwości złożenia wniosku o dobrowolne poddanie się karze - informuje Jolanta Rudzińska, prokurator rejonowy w Elblągu. - Prokurator zaproponował 7 lat więzienia i taki wniosek w piątek (27 listopada) złożył w Sądzie Okręgowym.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
no tak dostanie tylko 7 lat bo przeciez to byl TYLKO BEZDOMNY i stwierdza ze byl niepoczytalny bo pił alkohol, ale ludzie bezdomny to tez człowiek !!!
totylkoelblag (2015.11.30)

info

83  
  1
7 lat wyjdzie po 3,5 jesli się bezie dobrze sprawował. .. a może dostanie mniej. .. .za parę roślin konopii i znalezinei wagi albo woreczki strunowe grozi człowiekowi 10 lat mimo że nic złego się nikomu nie zrobiło. .. pozbawienie życia i tylko pare latek. .. no i jak widać jak ktoś chce kogoś u nas zabić to warto kogoś pobić na śmierć i mówić że sie nie chciało przecież zabic tylko chciało się komuś w morde dać. ..
szimurina (2015.11.30)

info

44  
  5
Wyjdzie menda i następnego zabije. Co ten człowiek mu zrobił, że pozbawił go życia?
zdegustowany (2015.11.30)
katastrofa z polskim wymiarem niesprawiedliwości, ,, ,
ślepatemida (2015.11.30)

info

41  
  1
Tu nie chodzi o to, że to był tylko bezdomny. .. .Po prostu mamy taki porąbany wymiar "sprawiedliwości". Za zabójstwo obojętnie kogo, idziesz sobie na trochę posiedzieć albo dostajesz w zawieszeniu. Za kradzieże i pobicia, pójdziesz siedzieć na więcej lat niż za morderstwo.
takaprawda (2015.11.30)
.. .. a jak pobijesz policjanta to już wogóle posiedzisz sobie dłuuuuugo długo. .. .
devolaje (2015.11.30)
Mamy chore prawo, niech coś z tym zrobią, ile matek zabiło swoje dzieci i ile z nich chodzi na wolności albo dostało w nawiasach. Przeciez w tym kraju jest coraz gorzej, coraz wiecej tych zabójstw!!! Może jakby wróciła kara smierci to by się jeden za drugim 10 razy zastanowili za nim kogoś by zabili
lusjanna (2015.11.30)

info

10  
  0
Ale porażka. To jest taka porażka, że aż żal słów, żal klepania na klawiaturze. .. .a człowiekowi i tak nic życia nie zwróci. Porażka, że aż krzyk rozpaczy się ciśnie. Nie mam słów. ..
kozak-w-berecie (2015.11.30)

info

10  
  0
za 5 (pięć) złotych. Boże widzisz i nie grzmisz. .. .za 5 złotych
5złotych (2015.11.30)

info

15  
  0
A bezdomny to nie człowiek? Czy może wg prokuratury to pół człowiek i nie nalezy za jego zabicie zadać np: kary dozywocia lub 25 lat więzienia. Jak długo jeszcze wypity alkohol bedzie traktowany przez sady jako okolicznośc łagodząca wymiar kary? To powinien byc wręcz czynnik jeszcze bardziej obciażający oskarzonego. Ten gnój zafajdany dostanie 7 lat, a wyjdzie po 2-3 latach. I zabije nastepnego człowieka bo ktos kto nie ponosi adekwatnej kary do popełnionegop czynu uważa, że nawet jak zabije to 2-3 lata to niezbyt wysoki wyrok i mozna zaryzykowac nasteone zabójstwo. Oby następnym razem zatłukł np: syna tego prokuratora który go tak łagodnie traktuje. Ciekawe co wtedy ten prokurator bedzie czuł i jak sie zachowa
umpapa (2015.11.30)

info

13  
  0