A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
DO Iwaszkiewicz Bartosz: Nie masz prawa dzieciaku nic oceniac, nie byles na wyborach to sie po prostu zamknij.
Czerwony Anglicy to inne społeczeństwo i inne proporcje. Twoje społeczeństwo chce wszystkiego za darmo i oby jak najwięcej. Taka roszczeniowa postawa której współtwórcami są między innymi teoretycy ekonomii społecznej tacy jak Ty, doprowadziła do przewartościowania i zaniku społecznego instynktu zachowawczego.
A wiesz dlaczego inne? To ci powiem. Często przyrównuje się frekwencje wyborczą do frekwencji zachodnich. Bo tam jest 80% bo społeczeństwo inne. Tak mówią partie a naiwni kupują. Ale partie nie mówią dlaczego społeczeństwo jest inne. Bo tam to kampania jest na serio. Tam w kampanii do ichnich samorządów to w publicznych debatach transmitowanych przez lokalne TV partie przedstawiają propozycje budżetów i podziałów środków. Tam polityk lokalny jest spalony jak nałże – nie może. Tam partie muszą na szczeblach lokalnych walczyć o wyborców prawdą i uczciwością. I to jest ich demokratyczny obowiązek. Mają inną ordynację. Wyborcy też wypełniają swoje obowiązki bo wiedzą, że warto, że to poprawi ich życie. Stąd te 80% frekwencji. U nas jak GN nie wyjdzie i spieszy wszystko, zostanie posłem dowolnej ziemi, może elbląskiej. Najważniejsze to poparcie wodza partii i miejsce na liście. Społeczeństwo można olewać. Czerwony
I jeszcze jedno Czerwony. Już kilkanaście dni temu pisałem ze koalicja PO i PIS była by dobrym rozwiązaniem ale na szczeblu centralnym nie samorządowym. Kiedyś pół Polski na to czekało, ja też. Ale w Elblągu jest to raczej niemożliwe. Potrzebna zmiana jakościowa, czyli wymiana pokoleń w elbląskim PISie. Nie chcę zmieniać ani krytykować jak inni ich programu solidarności i sprawiedliwości społecznej. Problem w tym że nie wskazują skąd wziąć środki finansowe na jego realizację. Nie jestem zwolennikiem zabierania jednym żeby uszczęśliwić drugich bo to trąci komuną. Jestem absolutnym zwolennikiem niezbędnej pomocy społecznej, ale tam gdzie jest potrzebna Ale nie w imię partykularnych interesów niektórych opcji politycznych.
I nie zwalaj na społeczeństwo. Jest jakie jest. Już dawno by sie wszystko zmieniło. Tylko kto ma dawać przykład demokracji, uczciwości, odpowiedzialności za słowa. Parlamentarzyści, radni Prezydenci. Czerwony
To w takim razie całkiem serio odpowiedz na pytanie : co sądzić o takim społeczeństwie?
I jeszcze jedno pytanie. Dlaczego w takim razie przez ostatnie dwanaście lat nikomu nie chciało się głosować za zmianami skoro teraz, nagle doszło do takiego wyborczego wypowiedzenia posłuszeństwa społecznego.
Czerwony: z twoich komentarzy najprawdziwsza mądrość przemawia:) Od dzisiaj jesteś moim idolem mimo żeś. .. czerwony:D
No Indianie - nie bądźcie tacy do przodu, skoro przez 60 lat godziliście się na mizerię gospodarczą i miernotę wodzów. Nie chcę tu absolutnie bronić nowo wybranych i tych, którzy "urodzą się na synekurach” , bo to nieomalże normalny tryb zaistnienia w Polsce w przestrzeni publicznej. I tak jak mówię (piszę), nie jest moją intencją propagacja jakiejś konkretnej opcji politycznej, bo każda w wydaniu la polonez jest szmatława, a do prawdziwego samorządu - standardów i procedur mu towarzyszących, jak i mądrych decyzji podejmowanych na podstawie dogłębnej i profesjonalnej, nie politycznej - jest nam bardzo daleko. Może, więc budowanie samorządu zacznijmy od ustawienia (powołania) menadżerów apolitycznych na kierowniczych stanowiskach zgodnych, z ich profesją i przestańmy zaklinać rzeczywistość, życząc jak najgorzej, tym, którzy przejęli schedę. A scheda w wielu dziedzinach samorządowych ma w przypadku Elbląga naturę bardziej pola minowego niźli przewidywalnej i jasnej sytuacji. Przykłady można by mnożyć – poczynając od gospodarki (to chyba niewłaściwe słowo) nieruchomościami a skończywszy na potencjale (bez viagry ni da rady) medialnym miasta.
nie było na kogo głosować - za słoniną głosowali ci którzy coś mieli z jego prezydentury, za nowaczykiem ci którzy chcą dorwać się do koryta i paru naiwniaków. Dlatego frekwencja była taka jaka była. Czy coś się zmieni? Oczywiście nowe ryje przy korycie ot i cała zmiana.