UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

A wiesz dlaczego inne? To ci powiem. Często przyrównuje się frekwencje wyborczą do frekwencji zachodnich. Bo tam jest 80% bo społeczeństwo inne. Tak mówią partie a naiwni kupują. Ale partie nie mówią dlaczego społeczeństwo jest inne. Bo tam to kampania jest na serio. Tam w kampanii do ichnich samorządów to w publicznych debatach transmitowanych przez lokalne TV partie przedstawiają propozycje budżetów i podziałów środków. Tam polityk lokalny jest spalony jak nałże – nie może. Tam partie muszą na szczeblach lokalnych walczyć o wyborców prawdą i uczciwością. I to jest ich demokratyczny obowiązek. Mają inną ordynację. Wyborcy też wypełniają swoje obowiązki bo wiedzą, że warto, że to poprawi ich życie. Stąd te 80% frekwencji. U nas jak GN nie wyjdzie i spieszy wszystko, zostanie posłem dowolnej ziemi, może elbląskiej. Najważniejsze to poparcie wodza partii i miejsce na liście. Społeczeństwo można olewać. Czerwony


Anuluj