Pada śnieg, pada śnieg

25
02.12.2010
Pada śnieg, pada śnieg
Od rana ulicami jeżdżą pługopiaskarki (fot. Witold Sadowski)
Zgodnie z zapowiedziami meteorologów dziś (2 grudnia) zawitała do Elbląga śnieżna zima. Zobacz więcej zdjęć.
O ile sam padający śnieg ma w sobie wiele uroku, o tyle w połączeniu z silnym wiatrem nie sprawia już nikomu radości. Zawieje i zamiecie są kłopotliwe dla ekip odpowiedzialnych za odśnieżanie miasta. Ludzka praca w takich warunkach jest po prostu syzyfowa - to, co zostanie uprzątnięte w ciągu kilku minut jest ponownie zasypane.
   W Elblągu nie ma, jak w wielu miastach Polski, paraliżu komunikacyjnego. Od rana ulicami jeżdżą pługopiaskarki, w rejonach przejść dla pieszych ciągle pracują ludzie z łopatami. Jak nam powiedział jeden z elbląskich taksówkarzy - nie ma  większych kłopotów z jazdą po elbląskich ulicach, trzeba tylko zwolnić i podwoić uwagę. Wszędzie można dojechać, ale wolniej.
   [fotoc]
   Od dyżurnego policji dowiedzieliśmy się, że do godz. 11.30 w mieście zanotowano zaledwie dwie niegroźne kolizje. Świadczy to o dużej rozwadze naszych kierowców. Wielu z nich zapewne wzięło sobie do serca powtarzane ciągle w mediach prośby o wolniejszą i spokojniejszą jazdę.
   Miasto jest przejezdne, nie ma korków. Dopóki pada śnieg i wieje wiatr warunki zarówno na ulicach, jak i na chodnikach będą jednak trudne. Kto nie musi, niech więc nie wyjeżdża.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Elblag to małe miasteczko w porównaniu z innymi miastami, obecnie wojewódzkimi. .. więc nie ma się co dziwić że paraliżu nie ma. .. może coś się zacząć dziać jak ludzie z pracy będą wracać śnieg dalej będzie padać
(2010.12.02)

info

0  
  0
A tak zassypało Gdańsk :http://www.dziennikbaltycki.pl/stronaglowna/340036,sniezyca-w-trojmiescie-i-na-pomorzu-zdjecia-wideo,id,t.html
(2010.12.02)

info

0  
  0
Czyżby portEL cenzurował linki z DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO ?!
(2010.12.02)

info

0  
  0
W ten zimny ,sniezny dzień ,trochę ciepełka zaserwuję :niezbyt normalne zachowanie ; http://www.maxmix.pl/movie-24710.html
(2010.12.02)

info

0  
  0
dlaczego 'niezbyt normalne zachowanie'? jest mloda, wyluzowana, kolezanka ja nagrywa. .. .robia sobie po prostu tzw. jaja. .. wiecej luzu. ..
(2010.12.02)

info

0  
  0
Portel ostatnio cenzuruje duzo, zbyt duzo. Jak nie z automatu i bez ostrzezenia to ręcznie.
(2010.12.02)

info

0  
  0
Jechałem o godzinie 12:00 i nawet główne drogi nie były odśnieżone. Bez przerwy odczuwało się że auto traci przyczepność. Przeciętna prędkość jazdy to 30 km/h max 40 km/h
reuti (2010.12.02)

info

0  
  0
Może by tak portEL poinformował, ze od kilku dni w kablowce i na platformach cyfrowych pojawila się od kilku dni nowa stacja telewizyjna i radio:CSBTV i Radio KASZEBE. telewizja w wiekszości ma program w gwarze kaszubskiej.
florek (2010.12.02)

info

0  
  0
Do goscia, ktory na samej gorze napisal o Elblagu-miasteczku. Hm. .ciekawe wtedy jak nazwac Malbork czy Nowy Dwor Gdanski? Wies?
(2010.12.02)

info

0  
  0
http://www.csbtv.pl/ Rozwijają się stacje nadawcze prywatnych telewizji lokalnych
florek (2010.12.02)

info

0  
  0