Elbląg otrzymał nowoczesną kawiarnię

12
02.01.2009
W dniu 30 grudnia ub. r. nastąpiło otwarcie kawiarni PSS „Mocca” w Elblągu w nowym budynku handlowo-mieszkalnym PSS-u przy ul. 1 Maja, informował Dziennik Bałtycki z 2 stycznia 1959 r.
Na zaproszenie prezesa PSS-u p. Mariana Kryszewskiego otwarcia nowej kawiarni dokonał poseł ziemi gdańskiej inż. Józef Wanat, dyrektor „Zamechu”. Nowa kawiarnia, zajmująca całe piętro nad wzorcowym sklepem spożywczo-delikatesowym, urządzona jest wzorowo i estetycznie, stanowiąc pierwszy tego rodzaju lokal w Elblągu na miarę europejską. Kierownictwu PSS-u oraz projektantowi inż. Arch. Bujko należą się słowa najwyższego uznania za oddanie do dyspozycji nowoczesnego lokalu, którego brak mieszkańcy Elbląga odczuwali od dawna. Dobrze byłoby, gdyby kierownictwo wyposażyło kawiarnię w prasę codzienną i tygodniową, a na pustych obecnie ścianach zawiesiło zmieniane od czasu do czasu obrazy miejscowych artystów-plastyków.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Rewelacja! Tylko 15 lat po II wojnie i kawiarnia!!! Takich lokali przed 1945 rokiem w Elblągu były dziesiątki i nikt tam nie wchodził ze śmierdzącymi petami i zatęchłą (przepoconą w "Zamechu") bielizną!
Mocca-czyli PRL w pełnym rozkw (2009.01.02)

info

0  
  0
Mocca była lecz już dawno się zmyła :-(
0088 (2009.01.02)

info

0  
  0
Komuna zabiła nasze miasto
(2009.01.03)

info

0  
  0
W tej kawiarni spędziłem wielie miłych chwil tylko dym z papierosów był nie do zniesienia, wszyscy palili papierosy.
Kaziuk Pijanica (2009.01.03)

info

0  
  0
miłe wspomnienia a nie brak kawiarni w tak dużym mieście to kpina. Mocca wrosła w to miejsce i żadan lipna szkoła jej nie zastąpi
(2009.01.03)

info

0  
  0
Ja też wspominam bardzo miło to miejsce. Tam oświadczył mi się mój mąż. .. Byłoby fajnie, gdybyśmy doczekali się wielkiego powrotu. .. A szkoła na pewno znalazłaby inne lokum.
(2009.01.03)

info

0  
  0
Achhh !!! Co to była za kawiarnia może niewielu z was już pamięta, tam po raz pierwszy poznałem swojego przyszłego mężą.
zdzichu87 (2009.01.04)

info

0  
  0
A ja tam wypilam moje pierwsze piwo. .
Mamusia (2009.01.07)

info

0  
  0
Stara Mocca :) - fajna byla knajpeczka
(2009.01.07)

info

0  
  0
stara dobra Mocca - też mam dobre wspomnienia - Monia
(2009.01.07)

info

0  
  0