Będzie remont dworca PKP

29
15.10.2008
Będzie remont dworca PKP
Fot. Paweł Serocki.
Plac Dworcowy w Elblągu zmienia swoje oblicze. Po ponad rocznym remoncie kończy się pierwszy etap generalnej modernizacji tego miejsca, które jeszcze do niedawna zamiast zachęcać, odstraszało turystów. Firma „Prasbed” z Grudziądza, która jest głównym wykonawcą prac, ma je zakończyć do końca października.
Na placu jest modna nawierzchnia z kostki, są elementy nowoczesnej, małej architektury z zegarem słonecznym w centrum. Niewątpliwie uroku temu miejscu, zwłaszcza wieczorem, dodają też świecące się już nowoczesne latarnie, które podobają się nie tylko przyjezdnym, ale i samym elblążanom. Krystyna Dziurdź, naczelnik Zarządu Dróg w Urzędzie Miejskim zapewnia, że Plac Dworcowy będzie jeszcze piękniejszy. Wiosną przyszłego roku zostanie ukończony budynek usługowo-handlowy powstający na miejscu starej pętli autobusowej. Od ulicy Lotniczej będzie też nowa pętla komunikacji miejskiej, a na samym placu w przyszłym roku pojawi się nowoczesna fontanna podświetlana światłowodami, na którą miejsce zostało już przygotowane. Krystyna Dziurdź ma też nadzieję, że nowego oblicza Placu Dworcowego nie będzie psuł budynek dworca PKP. Prezydent Elbląga otrzymał bowiem zapewnienie z Zarządu Dworców w Warszawie o wykonaniu nowej elewacji budynku dworca w Elblągu. Zarząd Dworców planuje też przebudowę wnętrza budynku dworca PKP. - Jeżeli te wszystkie plany zostaną zrealizowane, Plac Dworcowy będzie prawdziwą wizytówką Elbląga - dodaje Krystyna Dziurdź.
MH

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jeśli tylko uda się remont budynku, który odstrasza po wyjściu z pociągu. Co z tego, że na placu ładnie jak sam budynek jest godny pożałowania. Dosłownie dwa światy. ..
:( (2008.10.15)

info

0  
  0
Nie tylko sam wystrój dworca budzi zastrzeżenia, ale i obsługa oraz straż miejska. Wczoraj wieczorem przechodziłem przez dworzec (ok. 20.30) a pod samymi kasami leżał/spał jakiś bezdomny czy pijak, od którego tak śmierdziało, że dziwię się, iż same kasjerki na to nie reagują. To jest nasza wizytówka dla przyjezdnych :-(
(2008.10.15)

info

0  
  0
Zegar słoneczny od około godziny 16 jest w cieniu budowanego obok pawilonu handlowego! Sprawdziłem to w ubiegłą sobotę. A może to jest jakiś eksperyment?
JPK (2008.10.15)

info

0  
  0
Jeśli wizytówką miasta wg Pani Naczelnik jest zegar słoneczny umieszczony w cieniu to gratuluję i proponuję zgłosić tą panią do jakiejś nagrody.
:-) (2008.10.15)

info

0  
  0
Przecież wieść o tym, że budynek dworca ma być od przyszłego roku remontowany pojawiła się już ładnych parę miesięcy temu. Dlaczego w tym artykule ów fakt jest przedstawiony w formie nowiny? Czyżby te wcześniejsze doniesienia były tylko niepotwierdzonymi plotkami? P. S. Latarnie rzeczywiście fajne.
Sven (2008.10.15)

info

0  
  0
Aha. Co z tym, niedawno podpalonym budynkiem? Rozbiórka?
Sven (2008.10.15)

info

0  
  0
Plac Dworcowy to faktycznie wizytówka miasta. Szkoda jedynie, że do Elblaga nie zajeżdzają bezpośrednio pociągi z głębi Polski. Elblag zawsze jak pamiętam byłm traktowany przez PKP po macoszemu. Przed wizytą papieża Jana Pawła II w Elblagu mówiło się i to głośno o wykonaniu przejścia podziemnego z ul. Lotniczej pod budynkiem dworca - bezpośrdnio na plac dworcowy - co z tymi planami? Czy pan prezydent naszego miasta zapomniał?Miejmy nadzieję, że budynek dworca PKP zyska nowe oblicze i nie będzie się "gryzł" z okoliczną zabudową.
jjj (2008.10.15)

info

0  
  0
byłem przejazdem w Elblągu. Pobyt wspominam ciepło. Jednak obraz Elbląga jaki pozostanie mi w pamięci będzie związany wyłącznie z dworcem kolejowym w dniu mojego wyjazdu. Sciślej z jego obsługą. Chciałem zapłacić kartą kredytową za bilet i dowiedziałem się, że na dworcu miasta aspirującego do miana stolicy województwa nie można zapłacić kartą. Zapytałem grzecznie co by było gdybym nie miał gotówki ? Usłyszałem równie grzecznie:" to ma pan problem". Poprosiłem syna aby wcielił się w skórę obcokrajowca i spróbował zapłacić kartą. Byłem świadkiem farsy, dramatu, groteski. Pani w kasie w żaden sposób nie potrafiła wytłumaczyć co powinien zrobić obcojęzyczny turysta w związku z niemożnością dokonania zapłaty kartą. Czy komuś zależy na tym by do Elbląga przyjeżdzali turyści ?
(2008.10.15)

info

0  
  0
TURYŚCI - a i owszem - pod warunkiem, że będą z Okręgu Kaliningradzkiego. Taka subtelna zbieżność standardów no i drużba, drużba. .. .. aż do orgazmu.
AborygenMiejscowy (2008.10.15)

info

0  
  0
Latarnie super. Czy przy modernizacji iinych placów w mieście pojawią się takie same latarnie? Fontanna na Placu Dworcowym - pomysł super. Czy w iinych częściach miasta pojawią się też fontanny? Plac Dworcowy wizytówką Elbląga - zgoda. A czy Elbląg i ościenne gminy stawiają na turystykę? Kolej nadzalewowa, Kanał Elbląski, tramwaj wodny do Krynicy Morskiej, walory krajobrazowe Wysoczyzny Elbląskiej, promy samochodowe z Tolkmicka do Krynicy Morskiej, przekop przez Mierzeję - to tylko marzenia, czy się sprawdzą?
(2008.10.15)

info

0  
  0