UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Jesli chodzi o "gniot" na starym rynku we wroclawiu, czyli bank zachodni to nie zgadzam sie z opinia, poniewaz jest to zabytek, przyklad modernizmu niemieckiego tak jak Hala Ludowa i jesli ktos to krytykuje to jest ignorantem. Budowany biurowiec w Elblagu nie tylko jest brzydki co po prostu nie pasuje do otoczenia, bo kamienice budowane przez Mytych sa najciekawsze w Elblagu i oby tak dalej i chcialbym zeby ta firma zabudowala dalej starowke a najlepiej fragment nad rzeka, starowka nigdy nie bedzie taka jak przed wojna i powinny byc wprowadzane elementy nowoczesne, ale bardziej wykorzystujace cegle i szklo. A mieszkancy Elblag moga miec wplyw na to co jest budowane, np ratusz. W Glogowie mieszkancy zbojkotowalo projekt odbudowy polnocnej pierzei rynku i projekt zostal zmodyfikowany. Nie jestem z Elblaga ale interesuje sie nowymi starowkami i kilkakrotnie pisalem w tej sprawie do Pana Sloniny, miedzy innymi skytykowalem pomysl stworzenia ogrodka archeologicznego zamiast budowy kamienic i mysle ze fajnie byloby gdyby na starowce powstala stylizowana galeria handlowa, ktora ozywilaby ten fragment miasta i przyciagnela mieszkancow, tak jak stary browar w poznaniu czy galeria piastow w Legnicy. Gdyby mieszkancy Elblaga wysylali swoje sugestie do Pana Prezydenta Sloniny, a nie tylko na forum, to mysle ze spowodowaloby to pewne korekty dotyczace odbudoway starego miasta.
Pawel