Jak co sobotę zapraszamy na quiz. Tym razem pytamy o to, jak wcześniej nazywały się różne elbląskie ulice - bez podawania ich obecnych nazw.
12 pytań, 12 odpowiedzi, tym razem pytamy o to, jak elbląskie ulice nazywały się wcześniej. Sprawdź swoją wiedzę o mieście. Tradycyjnie zachęcamy do podzielenia się wynikami w komentarzach i na Facebooku.
@starsza pani - Nie, 3 Maja to 3 Maja, nie żyję przeszłością tylko teraźniejszością, pamiętam byłe nazwy ulic, ale używam współczesnych. Jeszcze nie miesza mi się wszystko.
Ulica Stalina istniała w latach 1950 -1954 i była to dzisiejsza ulica Józefa Bema. Zanim nadano jej tego patrona do 1957 roku istniała jako ulica Marszałka Rokossowskiego.
@starsza pani - A widzi Pani, ja akurat poległam na owej Bielańskiej, dziś Nitschmana, oraz nie pamiętam czasów, gdy Bema była Stalina. Pierwszy quiz, który mnie realnie zainteresował. Bo to i miejsce trzeba rozpoznać bez możliwości powiększenia zdjęcia i uwolnić pamięć. Pozdrawiam!
@Nie, 3Maja…-zapewniam Cię, że jeszcze mi się nie miesza w głowie. Uważam jednak, że dawna nazwa ulicy była trafniejsza i przyjemna dla ucha. Rozumiem, trzeba było zmienić nazwę Parkowej na 3 Maja bo. bo, dawny mini park zastąpiły nowe bloki.
No cóż mamy zakręty historii i z nią zmiany ulic... na mniej lub bardziej słuszne czy łatwe do zapamiętania. To ciekawa historia w tych nazwach. Np ulica gen. Józefa Bema była kiedyś ulica Generalissimusa Józefa Stalina, a jeszcze wcześniej ulicą Otto Hindenburga... a jeszcze wcześniej.... co Nas jeszcze zaskoczy? Chyba nie ulica Trampka?